Film&Dizi

Dexter 9. Sezon Geliyor!

Yedi senelik bir aradan sonra tekrar izleyicilerle buluşacak olan Dexter dizisi, büyük bir heyecanla bekleniyor. İlk defa 2006 senesinde yayına giren yapım, suç-drama kategorisinde yer alıyor. Peki, Dexter 9. sezon ne zaman yayınlanacak? Diziyle ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için yazdık!

Dexter Dizi Konusu Nedir?

Geride kalan 8 sezonda geniş bir hayran kitlesine ulaşan Dexter, son olarak 2013’te yayınlanmıştı. Şimdi ise Dexter 9. sezon haberi duyuruldu. İlk kez 2006’da Showtime’da gösterilen Amerikan dizisi, Dexter Morgan karakterinin başından geçen olaylara odaklanıyor. Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışan Dexter, kan sıçrama analistidir. Bununla birlikte Dexter bir seri katil olduğundan, aslında esrarengiz bir hayat sürer. Dizinin ilk sezonu, Jeff Lindsay’in bir romanından uyarlandı. Geri kalan seriler ise romandan bağımsız olarak yaratıldı.

Showtime, Dexter’ın yeniden canlandırılmasıyla başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok yerinde en çok ilgi çeken seri katili geri getiriyor. Belki de on bölümlük Dexter 9. sezon, hayal kırıklığı yaratan sekizinci sezon sonunu telafi edebilir. Çünkü Dexter final bölümü, TV tarihinin en kötü dizi finali olarak eleştirmenlerden olumsuz yorum almıştı. Aynı şekilde izleyiciler de finalden pek mutlu olmamışlardı.

Dexter 9. Sezon Konusu

Showtime’ın Dexter 9. sezon haberinde, Michael C. Hall’ın kan sıçraması analisti ve gizli bir seri katil Dexter Morgan rolünü yeniden canlandıracağı da açıklandı. Dizinin son bölümünde karakterin Miami’den ziyade Oregon eyaletinde ikamet ettiği ortaya çıktı. Arjantin’deki oğlu Harrison ve Hannah McKay ile Dexter’ın kız kardeşi Debra’nın ölümünden sonra Miami’de kalması için bir neden yoktu. Muhtemelen, suçları açığa çıkacağı için ölüm cezasından kaçmak adına kendini yeniden yaratmayı tercih etti. Çünkü sekizinci sezonun bitişi açık uçluydu ve Dexter için herhangi bir çözüm sunmuyordu.

Hall, Dexter 9. sezon için odak noktası gibi gözükse de, hikayenin bitmesi gerekiyor. Yapımcılar, karakterin Oregon’a gitme gerekçesini açıklamak ve oradaki yeni hayatını takip etmek için yeni sezonu yarattılar. Gösterinin 2013’te sona ermesinden bu yana yedi yıllık bir boşluk olduğundan, dizinin doğrudan kaldığı yerden devam etme olasılığı düşük. Bunun yerine Dexter 9. sezondaki ilk bölümde karakterin hayatından bazı kesitler ekrana yansıtılabilir. Dexter’ın büyük olasılıkla hala bir seri katil olduğu ve bazı suçlarından sonsuza kadar kurtulmayacağı düşünülüyor.

Dexter 9. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Showtime’ın yaptığı açıklamalardan anlaşıldığı üzere, Dexter dizisi yeni serisiyle ekranlarda olacak. Dizinin dokuzuncu sezonunun 2021 sonbaharında yayınlanacağı duyuruldu. Yeni sezon haberine göre; karakterin aslında Dexter finalinden sağ çıktığını söyleyebiliriz. Dizinin son bölümündeki sahneler, Dexter’ın ölümü taklit ettiğini ve Oregon’da bir oduncu olarak yaşamını sürdürdüğünü gösteriyor. 2013’teki bitiş çoğu kişiyi tatmin etmediği için, Dexter 9. sezon merakla bekleniyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.