Film&Dizi

Tüm Zamanların En Korkunç Filmi Hangisi? Bazı Kabuslara Kim Hazır?

Benim gibi korku filmlerinin hayranıysanız eminim her zaman en korkutucu olanları ararsınız.  Bununla birlikte, korku öznel olabileceğinden sinema tarihindeki tüm korku filmlerinden hangisinin en korkutucu olduğunu bulmak neredeyse imkansızdır.  Ancak bilim olduğu zaman, cevapları bulmanın her zaman bir yolu vardır.  Bu nedenle, bir şirket yakın zamanda tüm zamanların en korkunç filmini bulmak için bilimsel bir araştırma yaptı.

İngiltere merkezli bir şirket olan BroadbandChoices, geçtiğimiz günlerde 50 katılımcının kalp atış hızına göre hangi Hollywood korku filmlerinin en korkutucu olduğunu bulmak amacıyla bir deney yaptı.  Araştırmacılar, katılımcılara “The Exorcist” ten (1973) “The Ring” e (2003) kadar bir dizi korku filmi izletti.  Araştırmacılar, filmleri izlerken en korkunç korku filmini belirlemek için kalp atış hızlarını ölçtüler.

Bazı Kabuslara Kim Hazır?

Şimdi, büyük açıklama için, araştırmaya göre tüm zamanların en korkunç filmi 2012’de piyasaya çıkan “Sinister“. Peki, bunu beklemiyordunuz, değil mi?  Ben bile Sinister’ın tüm zamanların en korkunç filmi olmasını beklemiyordum.

Ancak araştırmacıların, Scott Derrickson tarafından yönetilen bu filmi tüm zamanların en korkutucu filmi olarak etiketlemek için nedenleri var.  Yani, yaptıkları araştırmaya göre, 50 katılımcının bu filmi izlemeden önceki ortalama dinlenme kalp atış hızı 65 bpm idi.  Şimdi, filmi izlerken, katılımcıların ortalama kalbi 85 bpm’ye yükseldi.  Filmi izlerken en çok korkan kişinin nabzı 131 bpm oldu.

Araştırmacılar ayrıca “Sinister” ın film boyunca katılımcıları eşit derecede korkuttuğunu da keşfettiler.  Ancak, katılımcıların çoğunun kalp atış hızının 133 bpm’ye yükseldiği sahne, 2010 korku filmi “Sinsi” idi.

Bununla birlikte, kalp atış hızlarına göre tutarlı bir korku skoru ile “Sinister” ilk sırada yer aldı.

Öyleyse, filmi daha önce izlemediyseniz devam edin ve izleyin, çünkü tüm zamanların en korkunç filmi haline geldi.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. High Tension vardı bir ara 270 küsür ülkede yasaklanmıştı film fazla korku ve şiddet içerdiğinden.
    bu da güzel bir filme benziyor emeğine sağlık , paylaşım için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.