Film&Dizi

Türk yapımı Netflix dizileri: Netflix’te İzlenebilecek Türk Dizileri

Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri, geniş bir içerik yelpazesine izleyici karşısına geliyor. Bazı yapımlar, uluslararası arenada da büyük ilgi görüyor. Dizilerdeki prodüksiyon, setler ve kostümler, görsel efektler ve müzik birleştiğinde izleyici de muazzam bir seyir zevki elde ediyor.

Diziler olduğu gibi Netflix Türk filmleri de ilgi çekiyor. Netflix Dizileri; dram, gerilim, dönem filmleri, komedi, suç, psikolojik, polisiye, tarihi ve bilim kurgu seçeneklerinde her türlü kitleye hitap ediyor. Bu yapımların içinde kült hale gelmiş filmler olduğu gibi unutulmaz diziler ve özel olarak üretilen içerikler de yer alıyor.

Türk Yapımı En iyi Netflix Dizileri

En çok izlenen Netflix Türk dizileri, farklı yapımlar arayanlar için ideal bir seçenek oluyor.  Netflix kendi yapımlarına her gün yenilerini eklenirken Yeni Netflix Türk dizisi sayısında da artış meydana geliyor. Türkçe yapımlara ağırlık vermesiyle birlikte sinemaseverlerinde dikkatini çekiyor. Güncel ve özgün olan Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri aşağıdaki gibidir:

1.Kulüp

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen yapımlardan olan Kulüp, dönem filmi olması itibari ile de dikkat çekiyor. 2021 yapımı dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Salih Bademci ve Fırat Tanış bulunuyor. 1950’li yılların İstanbul’unu konu alan dizi, gece hayatının renkli olduğu kadar karanlık yüzünü anlatıyor. Güçlü kadın karakterler üzerinden ilerleyen dizi, Matilda’nın hayatını ele alıyor.

Ana karakter Matilda’nın geçmişi, dönemin siyaseti ve siyasetin insanların yaşam koşullarını nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Matilda bir yandan senelerdir görmediği kızı Raşel ile ilişkisini normalleştirmeye çalışırken öte yandan kızını Pera’nın belalısı Fıstık İsmetten korumaya çalışıyor. Kendi düzeni korumak için girdiği gece kulübündeki patronu Orhan’ın, yöneticisi Çelebi’nin ve assolist Selim’in egoları ile de uğraşmak zorunda kalıyor.

2.Pera Palas’ta Gece Yarısı

Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri listesinde olan dizi, Pera’nın gizemli atmosferinde etkileyici bir 2022 yapımı olarak izleyici karşısına çıkıyor. Dizinin başrolünde Hazal Kaya vardır. Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında önemli yer tutuyor. Pera Palas Otelinde inceleme yapmak için giden Esra, hesapta olmayan bir şeyi keşfediyor. Otel kapılarından biri 1919 yılına açılıyor.

Esra, bu kapıdan geçerek 1919 yılına gidiyor ve kendisini Mustafa Kemal’e yapılan komplonun içinde buluyor. Gazeteci Esra’nın hikâyesi üzerinden ilerleyen dizi, sırların ortaya çıkması üzerine gelişiyor. Tarihî bir yapım olarak öne çıkan Pera Palas’ta Gece Yarısı, izleyicilere eğlenceli olduğu kadar düşündürücü bir deneyim sunuyor.

3.Şahmaran

Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında yer alan konusu itibari ile de dikkat çeken Şahmaran, mitolojik bir efsanenin modern yorumu olarak izleyici karşısına çıkıyor. Netflix dizileri arasında özgün yapısı ile ön plana çıkan dizinin başrolleri Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz paylaşıyor.

Belden yukarısı insan ve aşağısı yılan olan mitolojik efsane Şahmaran’ın hikâyesini merak eden Şahsu’nun macerası anlatılıyor. Genç kadının yaşadığı zorluklar ve kendince olan çatışmaları izleyiciye aktarılıyor. Kimlik ve aidiyet duygusu ana tema olarak işleniyor. Şahmaran efsanesi, modern yorum ile izleyicilere aktarılıyor.

4.Fatma

Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri listesinde yer alan psikolojik drama türündeki bu dizi, 2021 yapımı olup başrollerinde Burcu Biricik, Gökçe Eyuboglu, Melis Sezen ve Fırat Tanış başrol oyuncuları arasında bulunuyor. Sıra dışı hikayesi ile dikkat çeken Fatma dizisi, izleyiciye ilgi çekici bir atmosfer sunuyor.

Temizlikçilik yapan Fatma, hapisten çıkıp ortadan kaybolan eşi Zafer’i bulmaya çalışırken cinayet işliyor. Bu olay, Zafer’in yeraltı dünyasındaki arkadaşlarının dikkatini çekerken Fatma’da cinayet işlemeye devam ediyor ve kimse kendisinden şüphelenmeden olaylardan sıyrılıyor. Bu süreçte Fatma’nın hem adalet anlayışı hem de hayatta kalma mücadelesi izleyiciye sunuluyor.

5.Bir Başkadır

Başrolleri, Öykü Karayel ve Fatih Artman’ın paylaştığı dizi, İstanbul’da yaşayan birbirlerinden tamamen farklı sosyal ve kültürel hayatlardan gelen bir grup insan bir araya geliyor. Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında olan Bir Başkadır, İstanbul’un zengin ve çeşitli yaşamlarını gözler önüne seriyor.

America Abroad Media kuruluşunun 10. yılı kutlama etkinliğinde Washington’da düzenlediği gecede ödül alan 2020 yapımı olan dizi, İstanbul Şişli de geçiyor. Aşk, cinsellik ve toplumsal kurallar gibi derin konuların işlendiği dizi, Mahur karakterini anlatıyor. Mahur ile birlikte trans kadın Leyla ve rock müziği yapan Caner ve başarılı bir iş kadını olan Gülbin gibi ilginç karakterler bulunuyor.

6.50 M²

Netflix dizileri Komedi Türk ayrıca aksiyon tadında olan dizinin başrolü Engin Öztürk’e aittir. Öztürk’in gizemli bir tetikçi olan Gölgenin hayatını oynadığı dizi, Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında önemli bir yerdedir. Çocukluğuna ait bir şey hatırlamayan Gölge, babası gibi gördüğü Servetin pis işlerini yapıyor.

Baba olarak gördüğü Servet’in ihanet etmesi ile hayatı altüst oluyor. Bu ihanet yüzünden kaçıyor ve kendisini, bir mahalledeki terzi dükkanında buluyor.50 metrekarelik terzi dükkanına sığınan Gölge’yi görenler, onu vefat eden terzinin oğlu zannediyorlar. Mahalleli ile zaman geçirdikçe yeni kimliğine alışan Gölge, gerçekte kim olduğunu da anlamaya çalışıyor.

7.Terzi

Çağatay Ulusoy, Salih Bademci, Olgun Şimşek ve Ece Sükan gibi oyuncu kadrosuna sahip olan Terzi, dram ve gerilim türüne bir yapımdır. 2023 yapımı olan Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında olan Terzi, Cem Karcı tarafından yönetiliyor. Peyami, yeteneğini büyükbabasından alarak terzi mesleğine devam ediyor.

Yeteneği ile göz dolduran genç ve başarılı Terzi Peyami’nin herkesten sır gibi sakladığı babası Mustafa ile ilgili ilişkilerini anlatıyor. Peyami’nin babasının akli dengesi yerinde değildir ve babasının bakımını üstlenmiştir. Peyami dışında dizideki bir diğer karakter de Esvet’tir. Evet, yaşadığı ilişkide istismar edildiğinden bu ilişkiden olduğunca uzağa kaçmaya çalışıyor. Bu kaçma sürecinde de Peyami ve Mustafa’nın hayatına giriyor.

8.Atiye

Atiye, Beren Saat ve Mehmet Günsür’un başrolünü paylaştığı Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında fantastik yapım olarak ekranlara geliyor. İstanbul’da muazzam bir hayatı olan ressam Atiye’nin hayatı anlatılıyor. Genç ve güzel Atiye, güzel bir aileye ve yakışıklı bir sevgiliye sahiptir. Tutku ile bağlı olduğu resimleri için ilk resim sergisini açmak üzeredir.

Bu kusursuz hayat, dünyanın en önemli tapınaklarından biri olan Göbekli Tepe keşfinden sonra değişiyor. Tapınakta bulunan bir sembol Atiye ve Göbekli Tepe arasında gizemli bir nokta olduğunu gösteriyor. Bu işaret ile Atiye’nin hayatı tamamen değişiyor.

9.Mezarlık

Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında 2022 yapımı polisiye ve gerilim türündeki Mezarlık dizisi de yer alıyor. Birce Akalay, başkomiser Önem rolünde izleyici karşısına çıkıyor. 4 bölümlük kısa bir dizi olan Mezarlık, faili meçhul kadın cinayetlerini konu alıyor. Bir kadın ve anne olarak özel hayatını sürdürüp kızı ile ilgilenmenin yanı sıra cinayetleri çözmeye çalışıyor.

Kadın cinayetlerinin güncel bir konu olması da diziyi, Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasına sokuyor.  Sezon ve 4 bölümden oluşan dizinin devamı gelip gelmeyeceği de merak konusudur.

10.Masum

Berkun Oyaya ait senaryosu ile polisiye ve gerilim türündeki 2017 yapımı Masum dizisinin başrolü Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay ve Okan Yalabık paylaşıyor. Cevdet, başkomiser emeklisi olup ailesi ile izole bir hayat yaşamayı tercih ediyor.

Dışarıdan huzurlu görünen hayatları, Cevdet’in eski bir öğrencisi olan Komiser Yusuf’un ziyareti karışıyor ve çıkan karanlık sırlar ortaya çıkıyor. Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri arasında önemli bir yer tutan yapımdır.

Kaliteli konuları ve başarılı oyuncu kadroları ile ölene çıkan bu yapımlar, sinema dünyasının gücünü yansıtıyor. Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri sayı olarak gün geçtikçe daha da arttığı gibi birbirinden kaliteli yapımlar da ortaya çıkıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.