Otomobil

Dünyanın En Pahalı Araba Markaları ve Modelleri

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Pahalı Araba Modelleri


Söz konusu pahalı araba marka ve modelleri olunca, muhtemelen kimse heyecanını saklayamayacaktır. Ulaşım konusunda bize destek olmasının yanı sıra lüks arabalar statü, zenginlik ve karakter sembolü olabilirler. Lüks araba markaları, tüketicilerinin isteklerini karşılayabilmek adına bazı konularda birbirleri ile yarışırlar. Bu konular; motor gücü, saatteki hızı, yakıt türü gibi teknik açılarda olabilir. Aynı zamanda tasarım ve teknoloji de en önemli konular arasındadır.

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Pahalı Araba Modelleri

Pahalı araba markası deyince aklınıza neler geliyor? Hangi araba markaları yeterince lüks ve güzeldir? Bir arabanın lüks olabilmesi için pek çok teknik detayın yanı sıra, tasarım açısından da oldukça dikkat çekici olması gerekmektedir. Günümüzde teknolojik detaylar da pahalı araba modelleri söz konusu olduğunda olmazsa olmazlar arasındadır.

Sizler için dünyanın en pahalı 10 arabası acaba nedir, diye sorduk ve bir liste hazırladık. Sondan başa doğru ilerlemeye hazır mısınız?

Aston Martin Vulcan

Aston Martin’in Vulcan modeli eğer bir hız müptelası iseniz tam size göre. O aslında bir pist arabası. Yani, bu teknoloji ve tasarım harikası arabayı sokakta yanınızdan geçerken görmeniz mümkün değil. Çünkü bu arabanın yola çıkması kesinlikle yasak. Ancak bu durum, arabanın müşteri kitlesini geri planda tutuyor gibi gözükmüyor. Otomobil 800 beygir gücünde ve sadece 1350 kilogram. Peki ne kadar? 2,3 milyon dolarla en lüks arabalar ve fiyatları listemizde yer alıyor.

Bugatti Chiron

Chiron adı size bir yerden tanıdık geliyor olabilir. Yanılmadınız. Bugatti, bu efsanevi pahalı araba üretimi sırasında Monakolu yarışçı Louis Chiron’dan ilham almıştır. Chiron, pek çok yönden Bugatti Veyron’a benzer. Chiron’un tam bir mühendislik harikası olduğunu söyleyebiliriz. Otomobil 1500 beygir gücünde ve sadece 1995 kilogram. Fiyatı ne mi? 2,5 milyon dolar.

Ferrari F60 America

Lüks arabalar deyince akla gelen markalardan biri tabi ki Ferrari’dir. Ferrari 60. Yılına özel tasarladığı Ferrari F60 Amerika ile sevenlerini bir kez daha mutlu etti. Bu arabadan sadece 10 adet üreten Ferrari bu model için 2,5 dolarlık bir fiyat belirledi.

Pagani Huayra BC

Belki de nadir duyulan pahalı araba markalarından biri Pagani. Oldukça seçkin müşterilere hitap eden Pagani, Huayyra BC modeline isim verirken İnka İmparatorlu’ğunun resmi dili olan Keçevada dilinden faydalanmıştır. Huayyra, rüzgâr tanrısı anlamına gelmektedir. Bu müthiş hızlı arabanın fiyatı ise 2,6 dolardır.

LaFerrari FXX K Evo

İlk olarak İtalya’daki Mugello pistinde düzenlenen Dünya Finali etkinliğinde LaFerrari FXX K Evo’nun tanıtımı yapıldı. Pek çok yönlerden FXX Evo ve 599 XX Evo’ya benzer. Pahalı arabası olan biri iseniz ve aerodinamik pakete sahip bir canavar arıyorsanız, LaFerrari FXX K Evo sizin arabanız olabilir. Fiyatı ne kadar mı? Sadece 2,7 milyon dolar.

Ferrari Pininfarina Sergio

En pahalı araba amblemleri muhtemelen Ferrari ve Sergio’ya aittir. Peki ya bu iki ünlü markanın birleşiminden oluşan bir model nasıl olurdu? Tam olarak Ferrari Pininfarina Sergio, sorumuzun cevabı. İlk olarak 2013 yılında ortaklaşa hazırlanan bir konsept sonucunda ortaya çıkan bu marka, pek çok alıcının dikkatini çekmeyi başardı. Dünyada sadece 6 örneği bulunan bu muhteşem arabanın fiyatı ise 3 milyon dolar.

Limited Edition Bugatti Veyron by Mansory Vivere

Yine bir ortaklıktan doğan pahalı araba, Limited Edition Bugatti Veyron by Mansory Vivere. Alman araba üreticisi Volkwagen tarafından tasarlanmış ve Fransız otomobil üreticisi Bugatti tarafından üretilmiştir. Adını Bugatti’nin ışık hızıyla yarışan efsane pilotu Pierre Veyron’dan alır.  Ortadan motorlu bir spor arabasıdır. Bugatti Chiron ile benzerlik gösterir. Bu aracın fiyatı 3,4 milyon dolardır.

W Motors Lykan Hypersport

W Motors Lykan Hypersport’un en önemli özelliklerinden biri de Orta Doğu’da üretilen en lüks ve pahalı araba olmasıdır. Araç ilk kez Katar Otomobil Fuarında karşımıza çıkmıştır. Dünyanın en pahalı 3. Arabası unvanını almaya hak kazanan W Motors Lykan Hypersport’un fiyatı 3,4 milyon dolardır.

Koenigsegg CCXR Trevita

Türkiye’deki en pahalı araba fiyatı ne diye sorarsanız, bir yenisi gelene kadar 4,8 milyon dolar cevabını alırsınız? Bu fiyata sahip canavar Koenigsegg CCXR Trevita’dır. İsveçli süperspor araba üreticilerinden biri olan Koenigsegg, günümüzde halen en yüksek performanslı arabaları üreten firmalardan biridir.

Mercedes-Benz Maybach Exelero

Dünyanın en pahalı araba modeli olan Mercedes-Benz Maybach Exelero’nun fiyatından birazdan bahsedeceğiz. Öncelikle özelliklerine bir göz atalım. İnanması güç olsa da 100 kilometreye 4,4 saniyede çıkan bu otomobil, maksimum 351 kilometreye ulaşıyor. 700 beygirlik gücü var ve fiyatı da 8 milyon dolar.

 

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.