Mobil Alemi

Dünyanın En Pahalı Telefon Modelleri

Virtue Signature Cobra  Telefonu

Dünyanın en pahalı telefonları çok az sayıda üretilen, çok az sayıda kitleye hitap eden; donanım olarak çok ahım şahım olmadıkları halde kasa ve aksesuarlarda kullanılan elmas- altın gibi değerli cevherlerle süslenmeleri nedeni ile aşırı yüksek bir fiyata satılabiliyorlar.

Virtue Signature Cobra  Telefonu

Bu cihaz 310 bin dolara satılıyor. Lüks telefon sevenlere hitap eden bu cihaz, Fransız mücevher üreten şirket tarafından monte ediliyor. Som altından imal edilen tüm kasası, 2 adet zümrüt ve 439 adet yakut da bu cihazın kasasını süslüyor. Virtue Signature Cobra model telefondan sadece 8 adet üretildi.

Goldvish Revolution Model Telefon

488 bin dolarlık fiyatı ile dikkat çeken bu cihaz, İsveç markası olarak piyasadaki lüks telefon modelleri arasında adını yazdırıyor. Resim 2’de görebileceğiniz gibi, sıra dışı bir tasarımı var. Bazılarına çekici, bazılarına itici gelebilir. Ancak üretici firmanın böyle bir kaygısı yok. Cihazın yapımında pembe altın, beyaz altın ve en pahalı deri malzeme ile beraber safir cam ve pırlanta kullanıldı.

 

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot Model Telefon

1 milyon dolara satılan dünyanın en pahalı telefon modellerinden biri olan Gresso Luxor Las Vegas Jackpot üretiminde 180 gram saf altın ve siyah elmas kullanıldı. Cihazın arka paneli, çok ilginç bir tasarım malzemesi olan ve 200 yıldır yaşayan Afrika’daki bir ağaç malzemesinden imal edildi.  Telefon tuşlarının her biri de 32 ayar mücevherlerden oluşuyor.

Goldvish Le Milyon Model Telefon

Yine 1 milyon dolarlık bir cihaz daha. Bu telefonun çok ilginç bir tasarımı ( Resim4) var.  Cihazın ilk defa piyasaya sunulan, dünyanın en pahalı telefon modeli olarak rekorlar kitabına girmesi de bu cihaza olan ilgiyi arttırıyor. Hem mücevher tasarımında hem de saat tasarımında dünyanın en iyilerinden kabul edilen Emmanuel Gueit tarafından tasarlanmış olan bu telefon kasası 18 ayar beyaz altın malzemesinden imal edildi.  Tabi ki cihazın dizaynında en pahalı pırlantalara da bol bol yer verildi.

 

Diamond Crypto Smartphone Model Telefon

Dünyanın en pahalı telefonları arasında yer alan ve şimdi 1.3 milyon dolar fiyatla alıcı bulan Diamond Crypto Smartphone pambe altın ve katı platin malzemesi ağırlıklı olmak üzere, 52 adet elmasla yapıldı. Bu telefonda, kişisel verileri koruyan çok özel ve kırılamaz kripto şifreleme sistemi var.

 

iPhone 3G Kings Button Telefon Modeli

Fiyatı 2.5 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı telefon modellerinden birisi de iPhone 3G Kings Button modelidir.  Beyaz, sarı ve pembe altının yanı sıra 138 adet pırlanta ile süslenen bu telefon, 6.6 karat tek kesim elmastan oluşan bir düğme taşıyor.

 

Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond  Telefon Modeli

Tam 48.5 milyon dolar fiyatla satılan, az sayıda üretilen bu cihazın üretiminde 24 ayar altın ve pembe elmas kullanıldı. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond  telefonun yapımında, kaplama malzemesi olarak da platin kullanıldı. Sadece bu parayı ödeyebilenlere özel olarak geliştirilen, saldırılara karşı korunma sağlayan özel bir yazılım da içeriyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.