Haberler

Dyson lin Kimdir?

Dyson lin tahminleri neler?


Dyson Lin Kimdir? Dyson Lin Yaptığı tahminler doğru mu? Dyson Lin Türkiye hakkındaki tahminleri gerçeği yansıtıyor mu? Dyson lin Elâzığ depremi hakkında ne dedi?

Dyson Lin twitterde ve blogunda Türkiye ve birçok ülke hakkında deprem tahminlerinden bulunuyor. Şahıs hakkında pek bir bilgi olmamasının yanı sıra şahısın hakkında bilinenlerden tek Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü kurucusu olduğu. Peki bu Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü nedir veya kimler tarafından kurulmuştur gibi sorulara cevap aradığımızda ise ne dyson lin harici birine nede gerçek bir kurum veya kuruluşa rastlanıyor ve buda acaba gerçek mi yalan mı şüphelerini akıllarda uyandırıyor.

Dyson lin tahminleri neler?

Dyson lin Elâzığ depremi sonrası ülkemizde tanınmış bir kişi vede  şuanda aktif olarak twitter ve blogspot sitesinden deprem tahminlerini paylaşıyor  dyson lin kendisi dediği gibi Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü kurucusu ise bu yapılanmada kimler var veya bu yapılanma nedir? Kimler tarafından desteklenir gibi sorulara maalesef ki cevap verilmiyor. Şahıs şuanda dediğimiz gibi sadece tahminler yapıyor ve bunun için tahminlerin doğruluğunu teyit edecek maalesef ki bir kişi veya kurum yok şahıs ile ilgili tek yer var o da kendi kurduğu Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü.

Dyson lin twitter profili

Dyson lin twitter profiline girdiğinizde zaten iki link ile karşılaşacaksınız biri patreon linki yani patreon aracılığı ile kendine kaynak sağlıyor. İkinci link ise bir blogspot linki ancak bu blogspot linkine girdiğinizde göreceksiniz ki bu şahıs birçok kez birçok yer hakkında mükerrer tahminler gerçekleştirmiş. Yani bugün Elâzığ için deprem olacak ve  4.5 şiddetinde demiş olmamış aradan iki veya üç gün geçmiş şahıs gene bir paylaşımla o konumla ilgili veya konumu genişleterek gene bir tahminde bulunmuş.

 

Dyson Lin Tahminleri Doğru Mu?

Dyson lin twitter profilinde yer alan siteleri ziyaret ederek incelediğinizde şahsın birçok tahminine erişebilirsiniz ancak bu tahminler çokça mükerrer içeriğe sahip. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi bu şahıs ya tutarsa mantığı ile ilerlediği ve bu tahminleri yaparken kendine basit bir elektrik devresi ile üsler kurup oradaki veriler ile elektriğin dalgalanmasını ölçtüğü gibi bilgiler söz konusu.

 

Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü

Son Olarak Dyson Lin Kurucusu Olduğu Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü İlk başlarda belirttiğimiz gibi hakkında pek bir bilgi bulunmayan bir enstitü kurucusu dyson lin ve bağlı olduğu kurum veya kuruluşlar bulunmamakta. Dyson lin tarafından kurulduğu söylenen bir yer. Ancak dediğimiz gibi devlet veya birileri tarafından doğrulama maalesef ki bulamadık.

 

Kısaca şahıs ya bir blogger ve kendine para kazanç yolları arıyor yada sosyal medyada dolaştığı gibi bir bilim insanı ancak şahıs hakkındaki bilgilerin kısıtlı ve doğrulanabilir olmadığı için net bir bilgi paylaşamasak ta  bu yazımızda sadece kendi görüşlerimizi paylaştık şahsın twitter adresine girerek sizde az çok fikir yürütebilir şahsın tahminlerini inceleyebilirsiniz. Ancak şu var ki yarın için orta doğuda deprem olacak demek kemal Sunal filmlerini hatırlattı bana, çünkü kullanılan cihazlar o kadar işlevli ve net sonuçlar vererek bilgi üretiyorsa bir yer için neden zaman geçtikçe  birden çok tahmin bilgisi mevcut.

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.