Film&Dizi

Efsane T

Efsane T izle

Efsane Tofaş Modelleri için efsane bir belgesel Olan Efsane T Belgeseli hakkında bilgiler vermek istesek bile Eğer ki sizde bir tofaş tutkunu iseniz Efsane T Belgeselini izlemenizi öneririz.

Tofaş Araç severler, Tofaş tutkunları için hazırlanan Efsane T Belgeseli zorlu şartlarda çekildi bu çekimler ülkemizin 7 bölgesini ve 30 Şehri’nde devam etti. Toplam 5 bölüm halinde yayınlanması planlanan bu belgesel Tofaş şahin, Tofaş araç tutkunlarının tutku, müzik, modifiye, yarış ve drift, sosyal hayatlarını ve sosyal gruplarını anlatmak üzere kurgulandı.

Yapımcı tarafında ise Halis KIRAL Efsane T belgeselinin yönetmeni ise Sinan ÇEVİK ve Nazım DOĞAN yer almaktadır. Efsane T belgeseli Tofaş sever veya araç tutkunları için izlenebilecek bir belgesel olarak hazırlansa ‘da bu tutkunların sosyal yaşantılarını ‘da anlatmakta.

Efsane T Belgeseli sadece araç tutkusunu değil bir Tofaş camiasını da anlatıyor. İnsanların yaşantıları drift tutkuları, araçlarını modifiye ederek zevklerine uygun hale getirmeleri kimi zaman ise kötü bir şöhret ile anılmalarına sebep olan Tofaş model araçların bir TUTKU ve bu tutkunun insanlardaki yerini anlatıyor. Tofaş işi tamamen zevk ve tutku işidir. Ülkemizde tofaş aksesuar tarafından zengin olmasının etkisi ile de piyasada bolca farklı şekillerde Tofaş araçlar görebiliyoruz, kimi zaman iyi şekilde modifiye edilmiş kimi zaman ise tofaş modifiye ruhuna uymayan ve göze hoş gelmeyen şekilde sadece modifiye olsun diye yapılmış araçlar.

Efsane T Belgeseli 7 Bölgede yaşayan 30 şehirdeki insanların tofaş modifiye tutkularını ve yaşantıları ile karşımıza çıkıyor.

Efsane T izle

Tofaş Tutkunlarının yaşantısını, Tofaş modifiye konularını ele alan efsane T belgeselini izlemek için Doğan Holding tarafından kurulan BluTV  Sitesini Ziyaret Edebilirsiniz. BluTV üzerinden abonelik edinerek bu güzel belgeseli izleyebilirsiniz. Şu anda 5 bölümden oluşan Efsane T Belgeseli İçin Başka Bölümler, Sezonlar gelecek mi bilinmiyor.

 

Tofaş Nedir?

Tofaş Ülkemize 1968 Yılında Vehbi Koç tarafından ülkemizde kuruldu ve üretime başlatıldı. Tofaş ülkemizde üretilen binek ve ticari araçları ile gönüllerde ve piyasada taht kurdu. Tofaş modellerin zaman ile ülkemizde bir sevda haline geldi. Tofaş aksesuar takarak araçlarını güzelleştirmek, Tofaş araçlarını modifiye ederek zevk alan insanlar ile hala ülkemizde eski araçlarına rağbet görüyor.

Tofaş model araçların en çok sevilen modellerinden biri olan Tofaş şahin modeli piyasada veya sahibinden Tofaş ilanları ile bolca yer alsa bile şu aralar ekonomik durumun etkisi ile de araç fiyatları tavan yapmış durumda.

Zamanında ülkemizde üretilen Tofaş modelleri ise şunlar Murat 124, Tofaş Şahin, Tofaş Doğan, Tofaş Kartal modelleri ülkemizde zamanında üretildi veya ithal edilerek piyasa sunuldu. Ülkemizde ise Tofaş hisse  tarafında koç ailesi ile Fiat Chrysler Automobiles ortaklığında sürdürülmektedir.

Zamanının en iyi araçları olan Tofaşlar şimdilerde ise bir belgesele konu oldu.  Tofaş aksesuar ile  modifiyeli Tofaş araçları ile BluTV tarafından hazırlanan belgesel ile Tofaş araç severlere ayrı bir zevk kapısı oldu.

BluTv Efsane T Belgeseli Sayfası : https://www.blutv.com/diziler/yerli/efsane-t/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.