Oyun Dünyası

Elden Ring Türkçe Yama Nasıl Yapılır


Elden Ring Türkçe yama, oyunun resmi olarak Türkçe dil desteği sunmaması nedeni ile bazı oyuncular tarafından araştırma konusu oluyor. Neyse ki, bu tür durumlar için çeşitli oyun toplulukları tarafından geliştirilen Türkçe yamalar ve dil destekleri mevcut olarak paylaşılmakta. Bu içeriğimizde, Elden Ring Türkçe yama nasıl yapılır, adım adım göstereceğiz.

Elden Ring Türkçe Yama

Elden Ring, FromSoftware tarafından geliştirilmiş aksiyon macera oyunudur. Oyun, içerisinde her ne kadar çeşitli dil seçenekleri bulundursa da Türkçe dilini desteklememektedir. Ancak Elden Ring Türkçe yama paketleri ile oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Bu yama paketleri oyundan bağımsız olarak  FromSoftware tarafından çıkarılmadığını da eklememiz gerekir.

Elden Ring Türkçe yama için birden fazla dil paketi bulunmaktadır. Bu paketler arasında ise en fazla tercih edilen genelde yapay zekâ alt tabanlı GPT-4 yamasıdır. Günümüzde yapay zekanın da ilerlemesi ile oyunlar için yapılan dil yamaları daha da ileri bir seviyeye atladı. Hem daha doğru ve hatasız çeviriler için GPT-4 yaması tercih edilebilir. Diğer yamalarda ise özellikle oyunun hikâye kısımları tam çevrilmediği için oyunun bazı noktalarını anlamakta zorluk çekebiliriz. Peki Elden Ring Türkçe yama nasıl kurulur?

Elden Ring Türkçe Yama Nasıl Kurulur

Elden Ring yama kurulumu oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Kurulumu yapmak için aşağıda sıralamış olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

 • Güvenilir Türkçe yama siteleri üzerinden en güncel Elden Ring Türkçe yama dosyasını indirin.
 • İndirdiğiniz rar dosyasının üzerine gelerek sağ tıklayın.
 • “Buraya çıkart” seçeneği ile rar içerisinde yer alan türkçe yama exe dosyasını bilgisayarınızda uygun bir alana çıkartın.
 • Ardından exe dosyasını açın ve çalıştırın.

Bu işlemlerin ardından Elden Ring’i tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Ancak işlemleri uygulamadan önce oyunun düzgün bir şekilde kurulu olduğundan ve kapalı olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi durumlarda türkçe yama kurulumu hatalı sonuçlanabilmektedir.

Elden Ring Türkçe Yama Yapılır mı?

Elden Ring çeşitli dillerde altyazı desteği sunmaktadır. Bu sayede farklı dillere sahip oyuncuların oyuna daha hâkim olmaları ve oyunu anlamaları sağlanmaktadır. Oyun orijinal olarak İngilizce olmakla birlikte 14 ayrı dilde altyazı desteği sunmaktadır. Bu diller aşağıdaki şekildedir.

 • İngilizce
 • Almanca
 • Fransızca
 • İtalyanca
 • Kastilya İspanyolcası
 • Japonca
 • Rusça
 • Basitleştirilmiş Çince
 • Lehçe
 • Tayca
 • Korece
 • Geleneksel Çince
 • Brezilya Portekizcesi
 • Latin Amerika İspanyolcası

Listede görüldüğü üzere Elden Ring maalesef Türkçe dil desteği sunmamaktadır. Buna rağmen, oyuncular için Türkçe altyazı deneyimi sunma amacı güden çeviri topluluğu ve bağımsız oyun çevirmenleri tarafından geliştirilen Türkçe yamalar bulunmaktadır. Böylece oyunun Türkçe olarak oynanması mümkün hale gelmiştir. Bu yamalar, Elden Ring gibi Türkçe dil desteği bulunmayan oyunları Türkçe olarak deneyimlemek isteyen oyuncular için önemlidir.

Bu tür yamalar, oyunun orijinal metinlerini ve diyaloglarını Türkçe olarak çevirir ve oyunun Türkçe olarak oynanmasını sağlar. Ancak, bu yamaların kullanılması oyunun resmi desteklediği bir özellik olmadığı için yamanın güvenliği ve güncelliği gibi durumlara dikkat edilmesi gerekir.

Elden Ring Türkçe Yama Online Modda Çalışır mı?

Elden Ring, oyunseverlere hem çevrimdışı hem de çevrimiçi çoklu oyunculu deneyimler sunan bir yapım olarak öne çıkıyor. Ancak, çevrim içi modda rekabetçi bir deneyim sağlamak amacıyla Anti-Cheat (EAC) yazılımının kullanılması, Elden Ring Türkçe yama gibi oyun dosyalarına müdahale eden modifikasyonların devre dışı bırakılmasına neden olmaktadır. Bu durum, oyunun resmi desteklenmeyen veya modifiye edilen içeriğinin çevrim içi çoklu oyunculu oyunlarda kullanılmasının önüne geçmek amacıyla alınan bir güvenlik önlemidir.

Bu nedenle, Elden Ring‘i Türkeç yama olarak çevrim içi çoklu oyuncu modunda oynamak isteyen oyuncular, Anti-Cheat yazılımı nedeni ile sadece oyunun desteklediği dillerde oynayabilirler. Anti-Cheat yazılımı, oyunun hile yapılmasını veya haksız avantaj elde edilmesini önlemek için tasarlanmıştır ve bu tür yazılımların devre dışı bırakılması, adil olmayan avantajların oyuna dahil edilmesine yol açabileceğinden oyunun denge ve rekabetçilik açısından adil bir platform olmasını sağlamak için gereklidir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.