GenelOyun Dünyası

Call of Duty: Warzone Nedir? Nasıl Oynanır?

Call of Duty: Warzone, 10 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülen Call of Duty serisinin Battle Royal tarzı oyunudur. Call of Duty: Warzone oyununu tüm oyun platformlarında oynayabilirsiniz. Oyunun geliştiriciliğini Infinity Ward ve Raven Software üstlenmiştir. Oyunun yayıncılığını ise Activision yapmaktadır. Oyun 10 Mart tarihinde piyasaya sürülmesiyle ilk 24 saatte 6 milyondan fazla oyuncu oyunu oynamıştır.

Call of Duty: Warzone Nasıl İndirilir

Call of Duty serisinin son oyunu olan Call of Duty Modern Warfare oyununa sahip olan oyuncular en son çıkan 18GB’lik güncellemeyi yaptıklarında Warzone modu oyuna eklenmiş olacaktır. Modern Warfare oyununa sahip olmayanlar ise kullandıkları platformun Call of Duty mağazalarına girerek bu oyunu ücretsiz olarak indirebilirler.

Activision 85GB’lık bu oyunu indirecek olan kişilerin sıkılmaması için oyunun Demo modunu da yayınladı. Oyuncular Call of Duty: Warzone oyunun demosuna giriş yaparak Gunfight modunda oyunu oynayabilirler.

Call of Duty: Warzone Oyununda Oyuncuları Bekleyen Yenilikler

Bu oyunda iki farklı oyun seçeneği yer almaktadır. Bunlardan birincisi herkesin bildiği normal Battle Royal modudur. Bu modda 150 kişiden oluşan bir oyuncu topluluğu ister 3 kişilik grup halinde ister tek kişi olarak karşı karşıya geliyor ve hayatta kalma mücadelesi veriyor. Hayatta son kalan kişi veya grup oyunu kazanmış oluyor.

Call of Duty: Warzone Battle Royal modunda, oyunda haritanın dört bir tarafına dağılan oyuncular daralan gaz bulutu ile birbirlerine yaklaşıyor ve oyun daha çok kızışıyor. Diğer BR oyunlarından farklı olarak bu modda ölen oyuncular Gulag adı verilen bir alana atılıyor. Bu alanda diğer ölen oyuncularla bire bir mücadele ediyorlar. Hayatta kalan oyuncu tekrar uçakla oyunun haritasına götürülüyor, kaybeden oyuncu ise arkadaşlarının kendisi tekrar oyuna çağırmasını bekliyor. Oyuncuların oyun esnasında toplayacakları paralar ile Gulag’da kalan ve 1 v 1 mücadeleyi kaybeden oyuncuyu 4500$ ödeyerek geri çağırabilirler.

Plunder adı verilen ikinci modda ise yine 150 oyuncu takımlar halinde karşı karşıya geliyorlar ve bu modda ölen oyundan ayrılmıyor. Yani ölen tekrar doğuyor. Call of Duty: Warzone Plunder modunda 30 dakika boyunca haritanın her tarafını gezerek bir milyon dolar para toplamaya çalışıyor. Eğer 30 dakika dolmadan önce bu para toplanırsa para miktarı artırılıyor. Daha sonra 30 dakika dolana kadar en çok parayı hangi takım toplarsa veya en çok parayı rakiplerinden çalarsa o takım oyunu kazanmış oluyor.

Call of Duty: Warzone Silah, Eşya ve Ekipmanları

Warzone oyununda yer alan silahlar dereceli şekilde karşımıza çıkıyor. Örneğin oyunda bulduğunuz bir silah ilk hali “common” neredeyse düşmanlarını hiç zarar vermez. Silahınızı geliştirerek elde edeceğiniz “legendary” silahlar ise çatışmada düşmanlarınıza karşı sizi çok yardımcı olacaktır.

Silahlar dışında oyunda toplayacağınız bombalar, mayınlar, drone ve diğer ekipmanlarla ile oyunda çok sağlam ve güçlü olabilirsiniz. Bu eşyaları ve ekipmanları toplaya bilmek için haritada durmadan dolanmanız gerekmektedir.

Call of Duty: Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone oyununu oynayabilmeniz için sisteminizin minimum sahip olması gereken sitem şu şekilde olmalıdır.

  • Bilgisayarınızda kurulu olan işletim sistemi Windows 7 ve 64 Bit versiyonuna sahip olması gerekir.
  • Bilgisayarınızdaki işlemci en düşük Intel Core i3 4340 veya eşdeğerinde bir işlemci olmalıdır.
  • Call of Duty: Warzone 175 GB kapasitesine sahip olduğu için bilgisayarınızın depolama alanında en az 175 GB’lık boş alan olmalıdır.
  • Oyunu donmadan akıcı bir şekilde oynayabilmeniz için Ram belleğinizin 8 GB kapasitesinde olması gerekir. Bilgisayarda takılı olan ekran kartınız en düşük NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB veya eşdeğerinde bir model olmalıdır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.