Oyun Dünyası

Wolfenstein 2 Türkçe Yama Nasıl Yüklenir?

1981 yılından günümüze kadar gelişimini sürdüren oyunlar arasında yer alan Wolfenstein, oyun severlerin yıllardır beğeniyle oynanıyor. Wolfenstein 2 türkçe yama nasıl yüklenir? Başlığı altında, oyunu Türkçe alt yazı desteğiyle oynamak için nasıl yama yükleyeceğinize dair bilgiler sunduk.

Oyunu efsanevi yapan elbette ki çok eski olması değil. Köklü bir geçmişinin yanı sıra her seri de takipçilerini şaşırtan özellikler sunması, onun günümüze kadar daha da popüler olmasına neden oldu.

Oyun 1981 yılında piyasaya çıksa da asıl çıkışını 2014 yılından sonra yaptı. Oyun ve genel teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeler ile birlikte, şirket oyunu adeta sil baştan yazmaya başladı. Bu radikal karar Wolfenstein 2’ye pek çok yeni özelliğin dahil olmasına neden oldu.

Wolfenstein 2 Türkçe Yama Nasıl Yüklenir?

  • İlk olarak Google “Wolfenstein 2 Türkçe yama dosyası” diye yazarak güvenilir bir siteden yama dosyasını indirin.
  • Wolfenstein 2 kurulu olan dosyayı açtıktan sonra, Wolfenstein II The New Colossus 2_0.exe dosyasını, oyunun bulunduğu dosyaya kopyalayarak yapıştırın.
  • .exe uzantılı dosyaya çift tıklayarak dosyayı açın. Kurulum sırasında sürekli “İleri” seçeneğine tıklayıp kurulumunu tamamlayın.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra Wolfenstein 2 Türkçe yama kurulumu sorunsuzca tamamlanacaktır.

Nazi bir generalin 1961 yılında öldürülmesinden kısa bir sonra ortaya çıkan oyun, Nazilere karşı toplumun düzenini sağlamayı konu ediniyor. Blazkowicz adlı karakterin oyunda bir direniş başlatmasıyla, tüm oyun boyunca baştan sona bir heyecan sahne alıyor. Amaç oyuncunun ekibiyle birlikte insanlığa korku salan Nazilerin kökünü kazımak ve insanlığın özgürlüğe ulaşmasını sağlamak oluyor.

Bilgisayarınızda oynayabileceğiniz en donanımlı FPS tarzındaki oyunlardan biri olmakla birlikte, en eski FPS oyunları arasındadır.  Bir önceki seriye göre daha farklı ortamda yaşanan konuları hikaye edinen oyun, II. Dünya Savaşı zamanındaki Nazilerden sonraki süreci konu alıyor. İlk oyunda dünya savaşındaki Naziler ile mücadele varken, bu oyunda da savaştan sonra Amerika’yı işgal eden Nazilere karşı mücadele etmek gerekiyor. Amerika’yı işgalden kurtarmak ve Nazilerin hükümlerine son vermek için size farklı görevler düşüyor.

Oyunun az yer kaplaması ve birçok cihazda kasmadan oynanmaya müsait olması ise, Wolfenstein 2’nin en iyi yanlarından biridir. farklı grafiksel tasarımları, ses netliği ve gerçekçi yaklaşımı ,ile Wolfenstein 2 gerçekten hayranlık uyandıracak özellikler taşıyor. Özellikle serinin ilkini oynamadınız ise 1’inci oyunu da oynayarak daha fazla zevk alabileceğiniz bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkçe yamayı dahil ettiğinizde oyunu Türkçe altyazılı oynayarak bu zevki maksimuma çıkarmak ise yine sizin elinizde olan bir şeydir.

En İyi Nintendo Switch Oyunları – 10 Oyun

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.