Oyun Dünyası

En İyi Nintendo Switch Oyunları – 10 Oyun

En İyi Nintendo Switch Oyunları Hangileri?

Kısa sürede popüler olmayı başaran el konsollarından biri olan Nintendo Switch, popülerliğini artırarak yoluna devam ediyor. En iyi Nintendo Switch oyunları arasında seçim yaparken biraz zorlanmış olsak da, hem oyun editörleri hem de kendi tecrübelerimizle listemizi hazırladık.

En İyi Nintendo Switch Oyunları Hangileri?

Listemizde Nintendo Switch el konsoluna ait en iyi oyunlardan ilk 10 tanesine yer verdik. Geçmiş oyun deneyiminiz ile farklı oyuncu zevklerine hitap eden en iyi Nintendo Switch oyunları, özgün yapıları ile özellikle yeni oyuncular için eğlence ve heyecanı bir arada sunuyorlar.

The Legend Of Zelda: Breath of the Wild

Oyun ve teknoloji editörleri tarafından ilk günden beri dillerden düşürülmeyen oyun, yapılan övgüleri fazlasıyla hak ediyor. Oyunun en dikkat çeken yanı özgün mekanik yapıları ve görsel efektleri olurken, her bölümde benzersiz özellikler sunması da dikkat çekiyor.

Süper Mario Odyssey

Süper Mario özellikle platform oyunları arasında en çok tutulanlardan biri olmasıyla dikkat çekiyor. En iyi Nintendo Switch oyunları arasında her listeye girebilecek türden mekaniklere sahip olan Super Mario Odyssey, konsolun en derin efekt ve görsel zenginliğe sahip oyunları arasında yer alıyor.

Animal Crossing: New Horizons

Birçok insana Nintendo Switch konsolu aldırmayı başaracak kadar eğlenceli oyunlardan biridir. konsolun en iyi yaşam simülasyonları arasında yer alan oyun, rengarenk dünyası ile benzer oyunlardan daha fazlasını sizlere sunuyor.

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart, neredeyse herkesin süper kahramanlarından biri olan Mario ile tam olarak özdeşleşmeyi başarmıştır. Oyun sadece konsolun değil farklı konsollardaki yarış oyunları arasında da en iyilerden biri olarak biliniyor. Zengin yazılım tecrübesiyle oyun oynama alışkanlıklarınızı bile değiştirecek özellikler sunuyor.

Rekabeti ve dolayısıyla heyecanı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz oyunda, giriş seviyesinden uzman seviyesindeki oyunculara kadar herkese hitap ediyor.

Super Smash Bros. Ultimate

Bu oyunu en iyi Nintendo Switch oyunları listesinden ve konsoldaki diğer oyunlardan ayrı bir kefede değerlendirmek gerekiyor. Zira konsoldaki tüm karakterleri bu oyunun içerisinde bulabilirsiniz.

Dövüş oyunlarına kendini kaptıranlar için konsolun en mükemmel oyunlarından biri olduğu söylenebilir. Özellikle konsoldaki karakterlere bu oyunun içerisinde yer verilmiş olması, diğer oyunlara hayran olanları da kendine çekmeyi başardı. Türkiye’de hak ettiği yeri bulamamış olsa da, birçok ülkede bir hayli popüler olmayı başarmış oyunlardan biridir. seçtiğiniz karakter ile rakiplerinizi ezip geçmenin şimdi tam zamanı!

Bayonetta 2

Farklı platformlarda da oynayabileceğiniz bir oyun olsa da aslında Nintendo Switch ile kendini buldu diyebiliriz. İlk oyundan sonra gelen ikinci oyunun da konsola özel olması, konsolun popülerliğine katkı sunmuştu. Hack and Slash tutkunlarının çok sevecekleri bu oyun, derin grafikleri ile de dikkate değer ayrıcalıklar sunuyor.

Tunic

Dark Souls oyunlarına mekanik yapısıyla bir hayli benzeyen Tunic, Zelda oyunlarından aldığınız zevki fazlasıyla sunuyor. Grafik yapısı adeta dijital bir sanat eseri diyebileceğimiz oyun, platformun en dikkat çekici oyunlarından biri olarak öne çıkıyor.

Görsel zenginliğin yanında 26 farklı dil desteği bulunan ve ses tasarımıyla da ilgileri toplayan Tunic, 3D grafik açılarıyla da göz dolduruyor. İpuçları kısmında oyunun ilerleyişine göre kendiniz için bir kılavuz bulabilirsiniz.

Splatoon 2

Adet bir stres topu olan Splatton 2 ile önünüze çıkan her şeyi boyamanız gerekiyor. Herhangi bir strateji oyunu olmasa da günün stresini atmak isteyenler için son derece eğlenceli görünüyor. Splatoon 2 oyununda en fazla yer boyayan kişinin kazandığını da hemen belirtelim.

Pokemon Sword & Shield

Pokemon Sword, en iyi Nintendo Switch oyunları arasındadır. Konsol aldırtan oyunlardan biri demenin yanlış olmayacağı oyun, Pokemon serisine hayranlık duyanların en önemli favorilerinden biridir.

Hades

Doğrudan konsol için geliştirilmemiş olsa da konsolun en dikkat çekici ve iyi oyunlarından biri olduğunu rahatlıkla diyebiliriz.  Birçok ödül alan oyunun popüler oyunları geride bırakmış olması asla tesadüf değildir.

Supergiant Games, geliştirdiği bu oyunla marka değerini bir hayli artırmış oldu. Özellikle aksiyon olmak üzere farklı temaların bir arada sunulmuş olması, oyunun ön planda kalmasına neden oldu. Derin bir hikayenin ürünü olması da Hades’in öne çıkmasına ufak bir katkı sunmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.