Genel

Mac’te Android Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?


Apple’ın bilgisayarı olan Mac’lerin işletim sistemi OS-X işletim sistemidir. Android işletim sistemi ise Linuz tabanlı bir işletim sistemidir. Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon Linux ve Windows işletim sistemleri ile gayet uyumlu bir şekilde dosya aktarımı yapabilmektedir. Ancak Mac’lerin kullandığı OS-X işletim sistemi yapısal olarak farklı olduğu için herhangi bir Mac bilgisayara Android yüklü bir akıllı telefondan dosya aktarımı için geliştirilen özel uygulamalardan yararlanmak zorundayız. OS-X işletim sistemi bir Android işletim sistemine sahip akıllı telefon için böyle bir araca sahip değildir. Peki yapısal olarak Windows, Linux ve Android işletim sistemlerinden farklı olan Mac’te Android Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

 

Bildiğiniz gibi Android Google tarafından geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Bir OS-X işletim sistemine sahip Mac bilgisayara Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefondan dosya aktarımı yapabilmek için Android’in üreticisi olan Google tarafından bir çözüm sunulmuştur. Google’ın “filetransfer” adlı uygulaması ile Mac ile Android arasında dosya alış-verişini kolaylıkla yapmamız mümkün. Filetransfer adlı uygulamayı https://www.android.com/filetransfer/ internet adresinden indirebilirsiniz.

OS-X kullanıcılarının bildiği gibi OS-X işletim sisteminde kurulum dosyaları dmg uzantılı dosyalardır. Yukarıda verdiğimiz linkten indireceğiniz dosya da dmg uzantılı bir kurulum dosyası olacaktır. .dmg uzantılı bu dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra sürükle-bırak yöntemi ile OS-X işletim sistemindeki uygulamalar klasörüne attığınızda uygulama yüklenmeye başlayacaktır. Programı yükledikten sonra bir USB kablo yardımı ile Mac bilgisayarınızı ve Android cihazınızı birbirine bağlayın ve Android File Transfer adlı uygulamayı çift tıklayarak çalıştırın. Artık Android File Transfer programı ile Android cihazınızın içerisindeki dosya ve klasörlere göz atabilirsiniz. Android File Transfer uygulaması, Android cihazınızın içindeki 4 GB’a kadar olan dosya ve klasörleri Mac bilgisayarınıza kopyalama imkanı da sunmaktadır.

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.