Teknoloji

En İyi Şipşak Fotoğraf Makineleri Hangileridir?

Fotoğrafçılık konusuna düşkün olanların merak ettiği konulardan bir tanesi en iyi şipşak fotoğraf makineleri konusudur. Çünkü güzel anların resmini çekerek anında arkadaşlarıyla paylaşmak isteyenler olabiliyor. Bu nedenle şipşak fotoğraf makinesi her zaman kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Özellikle bu makinelerin yapısı da çeşitli türlerde sunuluyor. Kimi makine Retro şeklindeyken kimi makine daha modern görüntüde olabiliyor. Herkes kendi zevkine ve isteğine göre seçerek güzel anları paylaşmak adına fotoğraf çekimini gerçekleştirebilirler.

Peki, en iyi şipşak fotoğraf makineleri nelerdir? Kullanıcılara ne tür özellikler sunuyorlar? Birlikte yakından incelemesini gerçekleştirelim.

Kodak Mini Shot Combo 3 Fotoğraf Makinesi

Bluetooth üzerinden mobil cihazlara bağlanabilen bu özel makine, su geçirmez fotoğrafları özelliği ile dikkat çekiyor. Kâğıt kalitesinin su geçirmez olması ve parmak izi korumalı olması sebebiyle uzun zamanlar dayanabiliyor. Ayrıca bu makineyi kullanan kişiler direkt fotoğraf galerisinde baskı alabiliyorlar.

Fotoğraf çekimleri çerçevesiz ve çerçeveli olarak da iki gruba ayrılıyor. Bu fotoğraflar pek çok filtre seçenekleri üzerinden düzenlenerek farklı şekiller alabiliyor.

Canon Zoemini S Fotoğraf Makinesi

Selfie konusunda gayet başarılı bir sistemi olmasının yanı sıra 8 MP çözünürlükte fotoğraf kalitesi sunuyor. Ayrıca şipşak fotoğraf makinesi akıllı yazıcı işlevini de gerçekleştirdiğinden oldukça dikkat çekiyor. Cep boyutlu olarak sunulan makine bünyesinde halka ışığı ve selfie aynası özelliklerini bulunuyor.

Bu özellik sayesinde herkesi çok kaliteli fotoğraflar elde edebiliyor. Arka tarafı yapışkanlı şekilde fotoğraf alınabilen makine, hareket esnasında da kolay bir şekilde fotoğraf çekimini yapabiliyor. Makine pembe altın, mat siyah ve inci beyaz gibi renk seçenekleri ile sunuluyor.

Hafif bir yapısı olduğundan dolayı da kolayca taşınabiliyor. Otomatik zamanlayıcı ayarı vasıtasıyla istenen pozlar kolaylıkla yakalanabilir. Fotoğraf makinesinin vermiş olduğu kâğıt ise suya dayanıklı karakteri bulunuyor. Kolaj yapma ve pek çok filtre seçenekleri de önemli özelliklerindendir.

Polaroid OneStep 2 Fotoğraf Makinesi

Polaroid fotoğraf makinesi bünyesinde Retro tasarım dikkat çekiyor. Bünyesinde bulunan Bluetooth özelliği aracılığıyla, diğer akıllı telefonlara bağlanma gerçekleştirerek çeşitli işlemlerin yapılmasına olanak tanıyor. Üstelik çift pozlama yaparak da kullanıcılara farklı tecrübe sunan bu makine, çekime yeni adım atanlar için gayet idealdir.

Instax Mini 11 Fotoğraf Makinesi

En iyi şipşak fotoğraf makineleri arasında bir diğer dikkat çeken isim olarak listemizde bulunuyor. Çok hızlı fotoğraf basımı yapmasının yanı sıra otomatik pozlama ayarları bulunuyor. Farklı renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran bu makine, otomatik pozlama sistemi vasıtasıyla ışık algılaması yaparak flaşı ve perde hızını kendisi ayarlıyor.

Üstelik orta yüksekli kalitede fotoğraf çekimlerini gerçekleştiriyor. Selfie aynası bulunması sebebiyle de tüm kullanıcılar rahatlıkla kendilerini çekebiliyor. Ek olarak güçlü flaş ışığı ile fotoğrafların arka planını istenen türde kolaylıkla aydınlatabiliyor. Instax mini 11 fotoğraf düşkünleri için çok önemli bir yerde denilebilir.

Instax Wide 300 Fotoğraf Makinesi

Bu fotoğraf makinesi 40 cm yakın mesafeye kadar kolay bir şekilde fotoğraf çekimini gerçekleştirebiliyor. En önemlisi ise etkinlik ve çeşitli grup fotoğrafları da hiçbir problem yaşanmadan kolayca çekilebiliyor. Flaş gücünün yüksek olmasından dolayı düşük ışıklarda dahi kaliteli çekimleri gerçekleştiriyor. Özellikle büyük etkinlikler ve manzara çekimlerinde gayet uygunluk gösteriyor.

Canon Zoemini C Fotoğraf Makinesi

Makine 5 MP çözünürlük ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Fotoğraf çekiminde 314×500 dpi değer sunmasıyla da istenen kalitede fotoğraflar ortaya çıkabiliyor. Selfie çekmek isteyenler için yansıtıcı ayna ve yapışkanlı baskılar alma özelliği sayesinde oldukça tercih ediliyor. Çekim yapma ve baskı alma dışında hafif tasarımı sayesinde her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Instax SQ20 Fotoğraf Makinesi

Instax markasının kalitesi her kullanıcın tarafından bilinir. SQ20 makinesinde ise yine kalite dikkat çekmeyi başarıyor. Sadece fotoğraf çekme işlemi değil, aynı zamanda 15 saniye video çekimleri de yapılabiliyor. Ayrıca bir seferde 4 adet farklı fotoğraf çekimini de gerçekleştiriyor.

Çift pozlama sisteminin özelliği aracılığıyla 2 türden farklı resmi tek görüntü olarak birleştirme işlemi yapabiliyor. Dört farklı bölünme seçeneğiyle de bir görüntü içerisinden birden daha fazla görüntü yakalayabiliyor. Filtre özellikleriyle fotoğraf düzenleme şansıda bulunuyor.

Belleğinde 50 görüntüye yer ayıran bu makine kullanıcıları için 4 kat yaklaşma özelliğini de sunarak, en iyi şipşak fotoğraf makineleri arasında yer almayı hak ediyor.

Kodak Mini Shot Fotoğraf Makinesi

Baskılarda su geçirmeme özelliği bulunan bu makine, yırtılmaz ve parmak izi kalmaz garantisini de kullanıcılarına sunuyor. Özel ekranı ile fotoğraf çekmeden önce kontrol şansı tanımasına ek olarak 10 MP çözünürlükte görüntüler veriyor. Tam 1.7 LCD ekranı bulunan makine pozlama, otomatik şekilde odaklama ve beyaz dengesi koruma özellikleriyle de herkesin dikkatini üstüne topluyor.

İsteyen herkes Bluetooth bağlantı özelliği sayesinde diğer cihazlara kolaylıkla bağlanabiliyor. Üstelik fotoğraflarda efekt verme işleminin yapılması dışında filtreleme işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. Bu özellik “Mini Shot” uygulaması sayesinde yapılabiliyor.

Fujifilm Instax SQ 6 Fotoğraf Makinesi

En iyi şipşak fotoğraf makineleri listesinde yer alan bir diğer önemli marka olarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Kare tasarımlı olan bu makine, yatay veya dikey olarak fotoğraf çekme kararsızlığından kurtarıyor. Tam olarak 1.5 kat daha fazla büyük boyutu ile fotoğraflara daha çok alan sığdırabilmesi söz konusu oluyor. Üç adet farklı türden renk seçeneği olan bu makine, arka planı aydınlatmasın için güçlü bir flaş ışığına sahiplik ediyor. Kırmızı, mor ve yeşil olarak 3 farklı parça filtresi olan makinenin ayrıca bir kare içerisine 2 farklı görüntüyü rahatlıkla sığdırabiliyor.

Instax Mini LiPlay Fotoğraf Makinesi

Şık tasarımının yanı sıra küçük ve hafif olmasıyla kullanıcıların tercihi arasında bulunuyor. En dikkat çeken özelliği ise mikrofon aracılığıyla fotoğraflar için 10 saniyelik ses kaydı aldırmasıdır. Bunun dışında makine içerisinde QR kod taraması yapılarak kaydedilmiş olan 10 saniyelik sesler kolayca dinlenebiliyor.

Bu makine ile çekilen fotoğraflar filtre üzerinden düzenlenebiliyor. Üstelik emoji ve sticker eklemesi de yapılabiliyor. En iyi şipşak fotoğraf makineleri arasında ses kaydetme özelliği ile farklı bir kullanım tecrübesini kullanıcılara kazandırıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.