Diğer Yazılarımız

En İyi Yapay Zeka Görsel Oluşturma Sitleri Hangileri? Tasarımcılar İçin En İyi Yapay Zeka Siteleri


En iyi yapay zeka görsel oluşturma siteleri hangileri? Yapay zeka sistemleri ile görsel oluşturarak tasarım yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Gelişen teknoloji ile birlikte neredeyse bir anda hayatımıza giriş yapan Yapay zeka teknolojileri, sadece görsel açıdan değil. Yazılım, edebiyat, kültür gibi alanlarda da karşımıza sıkça çıkmakta. Karşımıza çıkmalarının yanı sıra, doğru şekilde eğitilmiş olan yapay zeka modelleri pek çok konuda bizi ileriye taşıyacak adımların atılmasında yardımcı oluyor.

Her ne kadar tasarımcılar, yazılımcılar ve edebiyat, bilim alanları ile ilgilenenler tarafından “yapay zeka işlerimizi elimizden alacak” gibi söylemlerde bulunuluyor olsa da durum bundan çok farklı olabilir. Aslında yapay zeka sistemleri, yaptığınız işlerdeki iş yükünü azaltmak için de yardımcı olabilir.

Peki nasıl? Gelin bu konuya tasarım yönünden ilerleyenlerin gözünden bakalım. Tasarımcılar için en iyi yapay zeka siteleri nelerdir? Tasarım yapabilen yapay zeka siteleri?

En İyi Yapay Zeka Görsel Oluşturma Siteleri Listesi

Yapay zeka, bir diğer adı ile makine öğrenimine sahip olan sistemler. Her ne kadar ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor olsa da kimi zaman ücretli sürümleri ile ekstra avantajlı durumlar da yaratabilmekte.

Her zaman için ücretli seçeneklerin gerekmediğini ve ücretsiz sürümler ile de istediğiniz sonuçları elde edebileceğinizi unutmamalısınız. Ancak, oluşturacağınız tasarımların büyüklüğüne ve detayına göre. Söz konusu sitelerin oluşturduğu sonuçları da göz önünde bulundurarak ücretli sürümlerini de tercih edebilirsiniz.

  • NightCafe,
  • Jasper Art,
  • Dall-E,
  • Lensa,
  • Dream by WOMBO.

Gibi siteler ve uygulamalar, şu an için piyasada bulunan ve tasarımcılar için en iyi sonucu sağlayan tasarım siteleri ve uygulamaları.

1 – NightCafe Yapay Zeka Destekli Görsel Oluşturma

NightCafe, tasarımcılar için yapay zeka destekli görsel oluşturma imkanı tanıyan. Adını çok duyamadığımız ancak yurt dışı kaynaklarda sıkça kullanılan bir görsel oluşturma sistemi.

Ücretsiz kredi hakkı vermesinin yanı sıra, sırada beklemeden ve sınırsız kredi kullanabileceğiniz premium üyelik modelleri de bulunuyor. İngilizce alt yapısı ile çalışan NightCafe, oluşmasını istediğiniz görseli metinler ile anlatmanıza imkan sağlıyor.

Anlattığınız görselin türünü seçerek, ki sistem içerisinde Cyberpunk, Steampunk gibi seçeneklerin de olduğunu hatırlatalım. İstediğiniz türü seçmenizin ardından oluştur butonuna basarak birkaç saniye içinde detaylandırarak anlattığınız görseli elde etmenize imkan tanıyor.

Ücretsiz şekilde indirebileceğiniz görselleri kendi tasarımlarınızda arka plan görselleri ya da karakter tasarımları olarak kullanabilme imkanınız da bulunuyor.

NightCafe sistemine ulaşmak için buraya tıklayın!

2 – Jasper Art – Yapay Zeka Senin İçin Tasarlasın

En iyi yapay zeka görsel oluşturma siteleri arasında yer alan Jasper Art, gelişmiş veri tabanı sayesinde reklam görsellerinizi bile oluşturmanıza imkan tanıyor. Metin tabanlı olan tasarım aracı sayesinde. Ücretsiz haklarınız ile tasarım yapabilirsiniz.

Jasper Art, diğer yapay zeka sitelerinde ve sistemlerinde olduğu gibi bir tarz ile sınırlı değil. Detaylandırarak anlattığınız görsel oluşturma metninde hangi tarzda olduğunu yazarak elde edeceğiniz görseli detaylandırabilirsiniz.

Görselinizi tamamen ücretsiz şekilde indirebilirsiniz ancak Jasper art, indirme konusunda bir kalite sınırı ile karşımıza çıkmakta. Abone olacağınız üyelik modeli sayesinde. Sınırsız kullanım ve yüksek kalite indirme hakkına da anında ulaşabilirsiniz.

Jasper Art sistemine ulaşmak için buraya tıklayın!

3 – Dall-E – ilk Yapay Zeka Görsel Oluşturma Sitesi

Yapay zeka görsel oluşturma konusunda devrim niteliğinde olan adım. Dall-E girişimi ile birlikte karşımıza çıkmış durumda.

Dall-E, Dall-E 2 gibi modeller. Yapay zeka desteği ile tasarımcılar için olabilecek en iyi desteği sağlayarak yeni nesil tasarımların ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Diğer tasarım araçlarının yaptığı gibi. Metinsel ifade girilerek tasarım çıktıları vermesinin yanı sıra Dall-E tasarım araçlarında;

Yüklediğiniz bir görselin farklı varyasyonlarını oluşturan bir bölümü de dikkat çekmekte. Yüklediğiniz görselde, nelerin nasıl değişmesini istediğinizi yazmanız onun farklı bir varyasyonunu oluşturmak için oldukça yeterli.

Arkaplan tasarımları, karakter tasarımları, logo ve animasyon tasarımları gibi tasarımlar oluşturabilmenin yanı sıra. Büyük görseller ve duvar kağıtları gibi ekstra seçenekli görseller oluşturma imkanı da Dall-E sistemleri tarafından sunulabilmekte.

Tasarımcılar için en iyi yapay zeka görsel oluşturma siteleri arasında yer alan Dall-E Her ay belirli bir miktar kullanım hakkı sunmakta. Ancak, bu hakları arttırmak ve/veya sınırsız hale getirmek için makul ücretlerde ödemeler yaparak sistemin ücretli sürümüne de geçiş sağlayabilirsiniz.

Dall-E Sitesine ulaşmak için buraya, Dall-E 2 Sitesine ulaşmak için ise buraya tıklayın.

4 – Lensa – Yapay Zekanın Mobildeki Gücü

Yapay zeka ile görsel oluşturmak, yapay zeka ile tasarım yapmak o kadar kolay bir hâl almaya başladı ki. Söz konusu teknoloji cep telefonlarımızda bile yer almaya başladı. Lensa, hem Android hem de IOS Cihazlar tarafından kullanılabilen ve yüklenen fotoğrafları yeni nesil avatarlara çevirebilen bir tasarım aracı olarak karşımıza çıkmakta.

Görseli yükleyin ve seçtiğiniz tarzda portreler oluşmaya başlasın. Oluşan portreleri yüksek kaliteli olarak kaydedip istediğiniz her alanda sonsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Lensa, ücretsiz sürümünde reklamlar karşılığında görseller oluşturma imkanı sunmasının yanı sıra. Oldukça da kısıtlı bir mod sunmakta. Ancak, bu konuda tasarımsal olarak kendini geliştirmek isteyen pek çok tasarımcı için yeterli düzeyde görsel oluşturma imkanı sunacağından şüphemiz yok.

Lensa Android sürümünü indirmek için buraya, IOS Sürümünü indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

5 – Dream by WOMBO – Yapay Zeka ile Aklındakini Oluştur

Tasarımcılar için en iyi yapay zeka görsel oluşturma siteleri listemizin sonuncu sırasında. Dream by WOMBO uygulaması bulunuyor.

Yapay zeka teknolojisinin küçülerek ceplerimize kadar inmesinden bahsetmiştik. Dream by WOMBO bu teknolojinin ilk adımlarının atılmasında Dall-E Teknolojisi kadar büyük rol oynamakta. Dream by WOMBO ücretsiz kullanım hakkı sunması ile pek çok kişi tarafından tercih edilmiş olup dönemin en popüler yapay zeka görsel oluşturma uygulamalarından birisidir.

Girdiğiniz metine göre görsel oluşturma, yüklediğiniz görselin farklı versiyonlarını oluşturma, duvar kağıtları ve hareketli resimler oluşturma konusunda kendini geliştiren Dream by WOMBO. Kullanımı ücretsiz olan ancak ücretli sürümü ile ekstra özelliklere de erişebildiğiniz. Yapay zeka destekli bir tasarım aracıdır.

Dream by WOMBO uygulamasının Android sürümünü indirmek için Buraya, IOS sürümünü indirmek için Buraya tıklamanız yeterlidir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.