Diğer YazılarımızSosyal Medya

Facebook Hesap Silme

               

Facebook hesap silme nasıl yapılır sorusu günümüzde birçok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Kişiler zamanında kayıt oldukları sosyal medya hesaplarını günü geldiğinde tamamen kapatmak istemektedir. Her sosyal medya hesabına göre yapılacak bu işlem değişiklik arz edebilmektedir. Ancak Facebook bu konuda kişilere farklı çözüm yolları oluşturmaktadır. İstenilen yöntem ile hesap ve hesaba dair birçok bilgiyi yok etmek mümkündür.

 

Facebook Hesap Silme Mobil Seçeneği Mevcut Mu?

Facebook uygulaması kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandığı andan itibaren çok talep görmüştü. Ülkemiz üzerinde de birçok kullanıcı çok aktif bir şekilde bu uygulamayı kullanabilmekteydi. Kişisel hesapları üzerinden özel hayata dair bilgiler paylaşılabildiği gibi genel konular üzerine tüm bireylerin takip edebildiği sayfalarda bulunabiliyordu. Etkileşim sayıları o zamanlar için oldukça yüksekti. Ancak zamanla bu durum değişti.

Başka sosyal medya hesaplarının oluşması ve eski gündemini yitirmesi Facebook hesap silme kalıcı seçeneklerine bireyleri itti. Uygulama hem mobil hem bilgisayar üzerinden girilebildiğinden kişiler silme işleminin mobil üzerinden gerçekleşip gerçekleşmediğini merak ediyordu. Hesabı dondurma ve hesabı tamamen silme seçenekleri her iki durumda da bireyler tarafından gerçekleştirilebilir. Mobil ya da bilgisayar üzerinden olması durumu değiştirmemektedir.

 

Facebook Hesap Silme Linki Nedir?

Kişiler kısa süre içerisinde hesaplarını kapatmak isteyebilmektedir. Firma bu konuda kişilere iki değişik yöntem sunmaktadır. İlki hesap dondurma diğeri ise hesabı tamamen silmektir. Hesap dondurma işlemi kişinin profilini tamamen kapatmamakta diğer kullanıcıların bu hesaba erişimi olabilmektedir. Mesajlar olduğu gibi duruyor olmaktadır. Aynı zamanda istenilen zamanda hesaba giriş yapılarak tekrar kullanım imkânı bulunmaktadır. Hesabı tamamen silmek ise biraz daha farklı durumları içermektedir.

Facebook hesap silme linki 2022 en çok araştırılan konular arasında yer alır. Hesabı tamamen silmek için bir linke gerek duyulmamaktadır. Kişiler hesaplarına mobil ya da bilgisayar üzerinden girerek kısa süre içerisinde hesaplarını tamamen silebilmektedir. Ancak birazdan bahsedeceğimiz adımları izlemeden önce ‘Ayarlar’ bölümünden bağlı olan hesapları kontrol etmekte fayda vardır. Hesabınızı dondurduğunuz taktirde daha önce Facebook ile giriş yaptığınız hesaplara erişiminiz de sonlanmaktadır.

 

Facebook Hesap Silme Adımları

Hesabı tamamen silmek firmanın elinde bulunan bilgilerinizin belirli bir süre daha saklanıp sonrasında tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Diğer kullanıcılar tarafından yaptığınız mesajlaşmalar ulaşılabilmektedir. Ancak profilinize, bilgilerinize ve fotoğraflarınıza erişim artık sağlanmamaktadır. İsminizi arama kısmında girdiklerine böyle bir profil karşılarına artık çıkmayacaktır. 30 gün içerisinde dolaylı ya da doğrudan olarak giriş yapmadığınız ya da Facebook’a başvurmadığınız müddetçe hesabınız tamamen sistemden silinecektir.

Facebook hesap silme kalıcı olarak tamamen karar verdiğiniz anda yapmanız gereken adımlar aşağıda belirtilmektedir. İzlemeniz gereken adımlar:

  • Mobil ya da bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşede beliren  simgesine tıklayın.
  • Çıkan panelde Ayarlar ve Gizlilik sonrasında Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede sol tarafta bulunan Facebook Bilgilerim bölümüne girin.
  • Dondurma ve Silme seçeneğine girin.
  • Hesabı Kalıcı Olarak Sil seçeneğinden sonra yönlendirmeleri izleyin.
  • Hesabı Sil dedikten sonra hesap şifrenizi girin ve işlemi sonlandırın.

 

Adımlar izlendiği takdirde hesabınızın silme işlemi tamamlanmaktadır. 30 gün içerisinde firmaya hesabı silme iptali oluşturmadığınız takdirde hesabınız tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.