Diğer Yazılarımız

Farklı Bir Yerde Tatil Yapmak İsteyenler için Neden Mardin’i Seçmeli?

Mardin’de Nerelere Gidilmeli?


Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde tatil yapmak herkesin hayali! Buradaki popüler tatil bölgelerine gidebilmek ve deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak herkese iyi gelir. Ancak, bütçeniz buralarda tatil yapmak adına yeterli değilse hayata küsmenize gerek yok! İstediğiniz takdirde Türkiye’nin farklı şehirlerini de keşfedebilirsiniz.

Bu yaz nereye gideceğim diye düşünenlere Mardin’i tavsiye ediyoruz. Yazımız sayesinde hem Mardin gezilecek yerler hem de Mardin otelleri hakkında bilgi alabilirsiniz. O halde başlayalım!

Mardin’de Nerelere Gidilmeli?

Mardin; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Birçok kişiye göre bir açık hava müzesidir. Mezopotamya Bölgesi’nin tam ortasında yer almasıyla stratejik açıdan önemini ortaya koyar. Yıllardan bu yana farklı kültürden insanların yaşadığı bir şehir olarak dikkat çekmiştir. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Mardin; mutlaka gezilip görülmesi gereken bir şehirdir.

Mardin; günübirlik gezilip görülecek bir yer değil! Burayı hakkını vererek gezmek adına bu şehirde en az üç gün kalmalısınız. Mardin otelleri sayesinde konaklama sorununuzu çözebilirsiniz. Birçok insanın aklında Mardin’e ne zaman gidilir sorusu yer alıyor. Takdir edersiniz ki, Mardin’de karasal iklimin etkilerine rastlanır. Bu yüzden, kış aylarında Mardin’e gitmek doğru bir karar olmayabilir. Bunun yanı sıra, şehrin yaz aylarında çöl sıcaklarıyla kavrulduğunu ifade edebiliriz. Siz de bilhassa Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında Mardin’e gitmeyi tercih ettiğiniz takdirde bu şehri hava şartlarından etkilenmeden sorunsuz bir şekilde gezmiş olursunuz.

Şimdi de Mardin gezilecek yerler hakkında bilgi verelim! Yolunuz ilk olarak harika manzarasıyla dikkat çeken Mardin Kalesi’ne düşmeli! Bilhassa yanınıza bir rehber aldığınız takdirde Mardin Kalesi’nin özelliklerini en iyi şekilde öğrenme şansına erişebilirsiniz. Midyat Saat Kulesi; ikinci durağınız olmalı! Hatta, Saat Kulesi’ni ziyaret ettikten sonra etraftaki Mardin dükkanlarını gezebilir ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Mardin sokakları ve evleri; ilginç özellikleriyle dikkat çeker. Siz de buralarda fotoğraf çektirmeden geri dönmemelisiniz. Son olarak, Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Mardin Müzesi, Mardin Midyat Kent Müzesi, Midyat Devlet Konukevi, Hacı Şehmus Mete Konağı ve Kayseriye Çarşısı da listenizde mutlaka olmalı!

En İyi Mardin Otelleri

Mardin otelleri; insanların hem bütçesine hem de beklentilerine uygun nitelikler taşıyor. Siz de biraz araştırma ve erken rezervasyon yaptığınız takdirde güzel bir Mardin oteli bulabilirsiniz.

  • Merdin Boutique Hotel: Uygun fiyatlı butik Mardin otel arayanlara hitap eder. Üç yıldızlı Mardin otelleri arasında yer alır.
  • Ramada Plaza by Wyndham: Lüks Mardin oteli arayışındakiler için uygun adrestir.
  • Hilton Garden Inn Mardin: Merkezi konuma sahiptir. Ayrıca, manzarası harikadır. Lüks Mardin otelleri arasındadır.
  • Akitu Hotel: Dört yıldızlı Mardin otelleri denildiği zaman akla ilk gelen isimdir. Müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlar.

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.