HaberlerOyun DünyasıOyun GüncellemeleriTeknoloji Haberleri

FIFA serisinin adı değişiyor! Artık FIFA 23 Yok!

Bir Sonraki Oyun FIFA 23, EA Sports Football Club adıyla piyasaya çıkabilir.


Video oyun şirketi Electronic Arts, uzun yıllardır FIFA’nın isim haklarını kullanarak futbol oyunlarını oyunseverlere sunuyorlardı. Serinin en son çıkan FIFA 22 oyunuyla birlikte, futbol oyunları arasındaki rekabet son zamanlarda en büyük rakibi Konami’nin futbol oyunu eFootball ile arasındaki mesafe açılmış oldu. PES serisi, eFootball adına geçerek oyunculara ücretsiz olarak sunuldu. Bu değişim PES futbol oyun severlerini oldukça şaşırttı. Ancak PES serisinin ardından, buna benzer bir kararı Electronic Arts firması alacağa benziyor.

Bir Sonraki Oyun FIFA 23, EA Sports Football Club adıyla piyasaya çıkabilir.

Polygon’un yaptığı paylaşımındaki bazı bilgilere göre, video oyun şirketi Electronic Arts’ın FIFA serisinin bir sonraki oyununun adını FIFA 23 yerine, EA Sports Football Club adıyla geleceği söyleniyor. Şirketin bundan sonra çıkaracağı futbol oyunlarını artık FIFA adıyla görmemiz oldukça zor. Electronic Arts’ın FIFA ismini kullanmak için uzun yıllardır FIFA kuruluşuna isim hakkı sebebiyle lisans ücreti ödemekte. FIFA’nın oyun firması Electronic Arts’dan oldukça yüksek ücret talep ettiği söyleniyor. Bu sebepten dolayı, oyunun adını değiştirerek tasarruf yapıp yola devam etmeyi düşünüyor.

Oyuncular tarafından PES serisi sonrasında bir de FIFA serisinin isim değişikliği oyuncular tarafından akıllara EA Sports Football Club adıyla çıkacak yeni oyunun eFootball gibi ücretsiz olabileceği sorularını düşündürüyor. Firma tarafından alınan bu karar yüksek ihtimal oyunculara ücret bakımından bir yarar sağlamayacağı düşünülüyor.

Video oyun şirketi Konami, PES serisini bitirip, eFootball ile yeniden bir başlangıç yaptığında, alamadığı birçok lig, takım lisansları ve en son şampiyonlar ligininde ellerinden gitmesinden dolayı oyuncular tarafından olumsuz tepkiler alıyor. Bu sebepten dolayı PES severlerin bir kısmı FIFA serisine geçmiş bulunmakta. FIFA’ya geçmek istemeyen oyuncular ise PES 2021 oynamaya devam etmekte.

Bu yılın ortalarında duyurulması beklenen FIFA 23, yeni adıyla EA Sports Football Club futbol oyununda ne gibi yenilikler yapılacak hep birlikte göreceğiz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.