Kücük Bilgiler

Firefox Nasıl Hızlandırılır?

firefox

Web sitesi izinleri, güvenlik sertifikaları ve cihazları, araç çubuğu ayarları, plugin ayarları, kullanıcı stilleri, DOM kayıtları, sosyal özellikler, tarayıcı eklentileri, arama motorları, indirme geçmişi ile indirme eylemleri temizlenerek Firefox yenilenmelidir. Firefox açık olduğu esnada adres çubuğuna about:support yazılıp enter’a basılmalıdır. Sağ üst köşede yer alacak olan Fireox’u yenile sekmesine tuşlanmalıdır. Sistem kaynakları ile RAM2ın da verimsiz kullanılması tarayıcının yavaşlamasına yol açmaktadır. Bu da disk kullanımı probleminden dolayı ortaya çıkmaktadır. Disk kullanımı problemini yan uygulamaların verimsiz çalışması halinde devre dışın da bırakılarak çözüm bulunması izlenecek diğer bir yoldur. Yine Firefox’un açık olduğu zaman da sağ üst köşede 3 çizgi ile bulunan menü tuşuna basılmalıdır. Menüden eklentiler simgesi tıklanmalıdır. Eklentiler menüsü açıldığın da sol yan da bulunan yan uygulamalar simgesi tıklanmalıdır. Sağ tarafta açılacak olan menüden asla etkinleştirme seçeneği tıklanmalıdır.

 

Tarayıcı yeniden başlatıldığında değişiklikler uygulanacaktır. Sistem kaynaklarının aşırı tüketimini yapan yan uygulama bulunana kadar bu işlem teker teker yan uygulamalar üzerinde denenmelidir. Aşırı tüketim yapan yan uygulama bulunduktan sonra aktif hali pasifleştirilmelidir. Tekrar ayarlar menüsüne dönülmeli ve seçenekler ikonu seçilmelidir. Sol tarafta açılacak olan listeden gelişmiş seçeneği seçilmelidir. Sağ tarafta açılacak olan pencere de mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan seçeneğinin yanında ki kutucuğun işaretli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kutucuğun işaretli olması gerekmektedir. Bu işlemlerin işe yaramaması halinde ise Firefox tarayıcısı üzerinde daha da az sekme kullanılması ve az RAM kullanımı da tarayıcının hızlanması için etken yol olmaktadır. Ayrıca tarayıcının son sürümünü güncellemek tarayıcının hızlanmasın da etkilidir.

 

Mozilla ile beraber Firefox tarayıcısının işlemci ve bellek kullanımına dair sorunların çözümü için gelişmeler kaydedilmektedir.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.