Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Forza Horizon 4 İnceleme

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri


Forza Horizon 4 hakkında bilgi vereceğimiz bu içeriğimizde sizlere forza horizon 4 sistem gereksinimleri ve forza horizon 4 kaç gb sorularının da cevaplarını vereceğiz.

Forza Horizon 4, serinin diğer oyunlarına göre saf bir görsellik sunmakta. Hem PC’de hem de Xbox One’da Xbox Game Pass abonelerine ücretsiz olarak sunulan Forza Horizon 4, diğer yarışçılarda görülen geleneksel açık dünya yapısına gerçekten harika bir bakış sunuyor. Birçok durumda, orantısız sayıda olaya ve yaklaşık 460 farklı arabaya sahip eşit derecede devasa bir araba filosuna odaklanmanın yanı sıra, oyun geliştiricileri bu yönü birkaç bölüme ayırarak kademeli ilerlemeye olan ilgiyi yüksek tutmaya çalışıyor. Başarıları, yarışları, özelleştirmeleri, deneyimin sanatsal ve yaratıcı etkilerini oyunda ilerleyerek kazanan oyuncular, adeta oyuna bağlı kalıyor.

Hepimizin bildiği üzere oyun, bizi Forza 4 dünyasına dair bilgiler veren sesli bir anlatıcı ile başlıyor. Anlatıcının girişte dediği gibi, bu oyun sadece alışılmadık bir yarışma festivalinde şansınızı denemek değil, gerçek bir yaşam biçimi. Forza Horizon 4’te dinamik mevsimler şeklinde azalan zaman ve mekanlar, satın alma fırsatı bulabileceğiniz çeşitli evler yer alıyor.

Serinin bu bölümünde daha çok estetik anlamda yenilikler kazandırıldığını anlıyoruz. Ayrıca garajınızı yönetebileceğiniz ve araçlarda tüm değişiklikleri ve yükseltmeleri yapabileceğiniz, her zaferle kazanılan kredileri kullanarak finanse edebileceğiniz kolay erişilebilir bir merkezin rahatlığı sizlere sunulmakta.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Açıkça belirtmek gerekirse forza horizon 4 sistem gereksinimleri düşük seviyeli bilgisayarlar için pek de uygun görünmüyor. Dilersenziz forza horizon 4 için gerekli sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

Forza Horizon 4: minimum gereksinimler;

 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm 15063.0 veya üstü
 • Mimari: x64
 • DirectX: API DirectX 12, Donanım Özelliği Düzey 11
 • RAM belleği: 8 GB
 • Video Belleği: 2GB
 • İşlemci: Intel i3-4170 3.7Ghz veya Intel i5 750 2.67Ghz
 • Grafik Kartı: NVidia GeForce GTX 650 Ti veya NVidia GeForce GT 740 veya AMD R7 250x

Forza Horizon 4: önerilen gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm 15063.0 veya üstü
 • Mimari: x64
 • DirectX: API DirectX 12, Donanım Özelliği Düzey 11
 • RAM belleği: 16 GB
 • Video Belleği: 4GB
 • İşlemci: Intel i7-3820 3.6Ghz
 • Grafik Kartı: NVidia GeForce GTX 970 veya NVidia GeForce GTX 1060 3GB veya AMD R9 290x veya AMD RX 470

Forza Horizon 4 Kaç GB

Forza Horizon 4 sistem gereksinimlerinin yanı sıra oyuncuların en merak ettikleri sorulardan bir de Forza Horizon 4 kaç gb sorusu oluyor. Peki yarış oyunu severlerin bir numaralı tercihlerinden biri olan forza 4, kaç gb?

Düşük sistemli bilgisayarlar için uygun olmayan Forza 4, yapılan son güncellemeler ile birlikte 71.38 GB boyutunda olduğu biliniyor. Oyunun bilgisayara inme süresi ise, kullanıcının internetine bağlı olarak değişiyor. Ayrıca forza horizon 4 steam üzerinden satın alınabilir ve indiriliebilir. Her ne kadar oyunun korsan olarak ücretsiz bir şekilde sunulduğu yerler olsa da en güvenilir yolun steam forza horizon 4 indir olduğu bilinilmekte.

Forza Horizon 4 Yapılandırma Ayarları

Direksiyon simidi olmadan Forza üzerinden bir yarış oyunu oynamak bazıları için zor olabilir. Bu nedenle, Forza Horizon 4 kontrol ayarları sekmesine erişmek ve mevcut seçenekleri araştırmak gereklidir. Kontrolleri sizin için en iyi olana göre düzenleyebilirsiniz. Zorluk seçeneklerine ve oyun ekranına ek olarak oyuncunun adını seçtiği sekmede bu ayarların olduğunu belirtmekte fayda var.

Aracı özelleştirmeye gelince, aracınızın kalitesinin diğer oyunculara karşı yalnızca çevrimiçi yarışlarda fark yaratacağını unutmamak önemlidir. Bu nedenle, kullanıcı oyunu çevrimdışı keşfetmek isterse, kişiselleştirme özgürlüğü daha fazladır. Çünkü Yapay Zekâ ile rekabet ettiğinizde sizinkine eşdeğer bir arabaya sahip olur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.