Sosyal Medya

Foursquare Hesap Silme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Foursquare Uygulaması Nedir?

Foursquare hesap silme hususunda pek bilgisi olmayan kullanıcılar ne yazık ki hesaplarını tam olarak silemeyebiliyorlar. Önceden gayet popüler bir uygulama olarak bilinen Foursquare, ilk olarak 2009 yılında kullanıcılara sunulmuştu. Uzun bir süredir fazla kullanıcıya sahip olan bu uygulama şimdiye bakıldığında popülaritesinden bir hayli uzak görünüyor.

Hesapları olan kişiler birer birer hesap silme işlemini uygulayarak artık bu uygulamayı kullanmıyorlar. Elbette merak edilen konu ise Foursquare hesap silme işleminin nasıl gerçekleştirildiğidir. Bizlerde bu konu hakkında yardımcı olmak adına detaylı bilgileri paylaşacağız. Dilerseniz birlikte konunun detayına inelim.

Foursquare Uygulaması Nedir?

Kişiler bu uygulama aracılığıyla mekân ve tavsiye hususunda bilgiye sahip oluyorlardı. Şehirler, mekânlar ve buna benzer yerlere gidenler uygulama içerisinde paylaşarak ne kadar kaliteli olduğu konusunda bilgiler sunuyorlardı. Kullanıcılar yapılan bu yorumlara bakarak hiç gitmedikleri bir yeri öğrenebiliyorlardı.

Üstelik uygulama sayesinde pek çok arkadaşlıkların kurulması da mümkündü. Ancak belirli bir zaman sonra kullanıcılar tarafından pek sevilmemeye başladığı için Foursquare hesap silme ve dondurma gibi durumlar ortaya çıktı. Elbette bu işlemleri yaparken bazı kurallara uyulması gerekiyor. Şimdi sizler için bu işlem hakkında yapılması gerekenleri sunuyoruz.

Foursquare Hesap Silme İşlemi İçin Neler Yapılması Gerekiyor?

Foursquare silme işleminden önce kullanıcılar elbette konu hakkında emin olmaları gerekir. Çünkü yapılan bu işlem var olan bilgileri ortadan kaldıracaktır. Hesabın silinmesiyle birlikte geçmişte var olan bilgiler ve üstelik Swarm hesabı dahi silinebilecektir. İşlem yapıldığı takdirde geriye dönüş kısmı ne yazık ki olmuyor. Tamamen karar verdikten sonra şu işlemler gerçekleştirilebilir:

  • Foursquare giriş işlemi yapılır.
  • Kullanıcı adıyla giriş tamamlanır.
  • Silme bölümünde bulunan hesabın neden silindiğine dair sorular olacaktır. İstenilen seçenek seçildikten sonra işleme devam edilir.
  • Silme nedeninin belirtilmesinin ardından “Delete Account” yazısına tıklama yapılır.
  • İşlemin sonrasında tekrardan sistem tarafından hesap şifresinin girilmesi istenir.
  • Şifre girişi yapılıp “Confirm” yazısına tıklanır.

Bu işlemlerin sonunda Foursquare hesap silme işlemi problem yaşanmadan tamamlanacaktır. Önemli olan hesabı silmek isteyen kişilerin bu konu hakkında iyi düşünmeleri ve işlemleri harfiyen takip etmeleridir. Geri dönüşü olmadığından tüm bilgiler silinecektir. Ayrıca hesap silme adımları uygulanırken mutlaka eksiksiz uygulanmalıdır.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. hesap silerken sürekli hata ile karşılaşıyorum hocam sürekli işlem tamamlanamadı hatası alıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.