«

Google hesabınızı kullanarak farklı bir çok cihaz da oturum açtıysanız bu cihazlardan Google Chrome tarama geçmişinizi kaldırmak isteyebilirsiniz. İster bilgisayara olsun isterse mobil olsun bu işlemi yapmanız çok basit.

Google Chrome tarama geçmişi cihazlarından kaldırmak için öncelikle Google Chrome arama motorunu açıyorsunuz. Ardından ayarlar sekmesini tıklıyorsunuz. Geçmiş yazan sekmeye geldiğiniz de Google Chrome üzerinde yaptığınız tarama geçmişine ulaşabilirsiniz. Tarama geçmişinizi bilgisayar üzerinden bu şekilde temizleme yapabilirsiniz. Cihazlarınızı yönetmek ve kaldırmak içinse mobil aygıtınızdan yine aynı işlemleri yapıyorsunuz.

Oturumlarınızın açık olduğu cihazları mobil ayarlar sekmesinde rahatlıkla görebilirsiniz. Cihaz üzerine basılı tuttuğunuz da bu cihazı kaldır seçeneği ile karşılaşırsınız. Kaldırmak istediğiniz cihazı bu şekilde tarama geçmişinizden de kaldırmış olursunuz. Bilgisayar üzerinden ise tüm cihazlarda ki oturumları kapat seçeneğini bularak açık olan tüm cihazlar da hesap çıkışı yapabilirsiniz.

Google Chrome tarama geçmişlerinden cihazların kaldırılması hesap güvenliğiniz açısından en doğru işlemlerden biridir. Herhangi başka birinin hesabınızla işlem yapmasına engel olmuş olursunuz.

 

Bir Cevap Yaz
Tepkin Ne Oldu?

Ephesus Hakkında

avatar

Ephesus

Next Station İs Basmane

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *