Kücük Bilgiler

Google Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?

Google güvenli arama kapatma işleminin nasıl yapılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Öyleyse güvenli arama kapama işlemi nasıl yapılır? Ayrıntıları sizler için açıklıyoruz.

Güvenli arama kapatma işlemlerinin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Google, güvenli aramaya kapatma uygulamasının kolay ve pratik biçimde yapılmasına olanak tanıyor. Bu nedenle de uzun süre boyunca uğraşmanız gerekmiyor. İlgili özelliği kolayca devre dışı bırakma şansınız var. Bu yazıda birçok kişinin araştırdığı konuyu ele aldık.

Google arama motoru artık çoğu insanın kullandığı bir araç haline geldi. Ayrıca Google da her geçen zaman kendisini geliştiriyor ve yeniliyor. Özellikle de arama sonuçlarınızı kendinize özel olarak elde etmenizi sağlayan Google, kullanıcı deneyimini bir hayli yükseltiyor.

Cep telefonunuzda veyahut PC’nizde bazı Google aramalarının sonucunu görüntüleyemiyorsanız ve güvenli aramaya takılıyor iseniz bu yazımız aslında tam da size göre. İçeriğimizin devamında güvenli arama nasıl kapatılır ve güvenli arama nasıl kaldırılır gibi bazı önemli soruların yanıtlarını paylaştık.

Google güvenli arama devre dışı bırakma uygulaması, bilgisayar ve mobil cihazlar için bazı farklılıklar göstermektedir. Ancak genel olarak basit ve benzer biçimde gerçekleşmektedir.

Google Güvenli Arama Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Google güvenli arama kapama işlemleri için şunları uygulamanız gerekmektedir:

 • Telefonunuz üzerinden Google’ı açmalısınız.
 • Sağ üst köşe kısımda avatarınıza veya üç nokta alanına basın.
 • Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Uygunsuz sonuçları gizle alanını görüntülemelisiniz.
 • Bu noktada ise uygunsuz sonuç filtresi seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.
 • Daha evvel arama sonucunu göremediğiniz sözcükleri Google üzerinde aratın.
 • Sonuçları görüntülediğinizi fark edeceksiniz.

Telefon üzerinden güvenli aramayı kapatmak esasen bu kadar zahmetsiz ve kolay. Bu uygulama için ilk olarak telefonunuzda konumlanan Google’ı almanız lazım. Ardından sağ üst kısımda yer alan avatar veya üç nokta sembolüne tıklayın.

Uygunsuz sonuçları gizle kısmına basın. Sonrasında da uygunsuz sonuç filtresi seçeneğini devre dışı bırakmanız gerek. Bu işlemi uygulamanız durumunda da ilgili özellik devre dışı kalmış olacak. Daha önce sonucu göremediğiniz kelimeleri bu arama motorunda sorgulayabilirsiniz. Bu işlemleri yerine getirdiğiniz taktirde sonuçları hemen görebileceksiniz.

Bilgisayar üzerinden güvenli aramayı kapatma uygulaması için ayarlara gidip aynı mobildeki gibi uygunsuz sonuç filtresi yazan alanın yanındaki seçenekten kapalıyı işaretleyin.

Hem PC’de hem de telefonda dilediğiniz gibi arama yapabilirsiniz. Birden çok Google hesabınız bulunuyor ise her biri için ayrıca bu uygulamayı yerine getirmelisiniz.

Güvenli Arama Nasıl Açılır?

Güvenli aramanın nasıl kapatılacağından söz ettik. Peki Google güvenli arama nasıl açılabilir? Bunun için yapmanız gerekenler de şöyle sıralanmaktadır:

 • İlk önce Google’a gitmelisiniz.
 • Sonrasında profil fotoğrafınıza ya da 3 nokta alanına tıklayın.
 • Buradan ayarlar kısmına geçin.
 • Uygunsuz sonuçları gizle alanını bulun.
 • Uygunsuz sonuç filtresi kısmını aktif hale getirin.

Dünyanın en fazla kullanılan arama motorlarından biri olan Google’ın güvenli arama özelliğini aktifleştirmek için sadece birkaç adımı yerine getirmeniz lazım. Bu bağlamda ilk önce Google’ı açın ve hemen sonrasında sağ üst bölümdeki profil fotoğrafına ya da 3 nokta sembolüne tıklayın.

Karşınıza çıkan pencereden ayarlar kısmını görüntülemelisiniz. Bu uygulamayı yaptıktan sonra da uygunsuz sonuçları gizle alanını açın ve son noktada da uygunsuz sonuç filtresi bölümünü aktifleştirin. Bu işlemi uyguladığınız zaman artık Google güvenli arama açma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Siz de istediğiniz zaman güvenli aramayı açabilir ya da dilediğiniz taktirde güvenli aramayı kolayca kapatabilirsiniz. Yalnızca yukarıdaki işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.