TeknolojiTeknoloji Haberleri

Google Haritalar şimdi sizi kalabalık trenler ve geç otobüslerle ilgili uyaracak

Toplu taşıma herhangi bir kentsel alanın dolaşım sistemidir ve gezegen için kendi aracınızı sürmekten daha iyi bir seçimdir. Ancak bununla yüzleşelim: hiç kimse geç otobüs ve kalabalık metrolarla uğraşmak istemez. Şimdi Google sizi bu güçlükler hakkında uyarmak istiyor.

Bugün kullanıma sunulan Google Haritalar’a yapılan bir güncelleme, otobüsler için canlı trafik güncellemeleri getiriyor. Google zaten bazı şehirlerde gecikme bilgisi sağlarken, şimdi otobüs varış saatlerini tahmin etmek için trafik verilerinden yararlanıyor. Ayrıca, hedefinize gideceğiniz güzergah boyunca olası gecikmeleri de gösterecektir.

Eğer metroya binecekseniz, Google şimdi kalabalıklık tahmini içerecek ve böylece tren platformuna adım attığınızda neyle baş edeceğinizi bileceksiniz. Güncellemeler gerçek zamanlı olduğundan, bir sonraki trenin gelmesi için biraz beklemek isteyip istemediğinizi bileceksiniz.

Tabii ki, düzenli olarak iş için toplu taşıma almak zorunda olan bir başkasıysanız ya da başka bir deyişle, Google size “hey, metro kalabalık olacak” diyerek büyük olasılıkla çok işe yaramayacak. Yine de en azından hazırlıklı olacaksın.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.