Genel

Google Stadia: Google’dan oyun satın alın ve ücretsiz olarak Stadia’da oynayabilirsiniz

Stadia Yeni ortaklıklar Arıyor!


Kasım ayında gelen oyun akışı hizmeti de bir abonelik sunacak. Şimdi siparişi ver.

Google, Stadia stream oyun hizmetine şüpheyle yaklaşıyor: Oyunu Google’dan satın alın ve ücretsiz olarak Stadia üzerinden oynayabilirsiniz.

İnternet devi, Google’dan satın aldığınız herhangi bir oyun için yüksek çözünürlüklü görseller sunan etkili bir şekilde ücretsiz bir katman içeren hizmeti için fiyatlarının açıklandığı bir canlı yayında, Perşembe günü lansman planlarını ortaya koydu. Şirket, oyunların ne kadara mal olacağını söylemeyi reddetti, ancak sektörle rekabet edeceğini söyledi.

Google ayrıca, yüksek kaliteli görseller, bazı ücretsiz oyunlar, diğer oyunlarda indirimler ve Bungie’nin epik uzay macerası Destiny 2’nin bir kopyasını sunacak olan Stadia Pro adlı aylık 9.99 dolarlık abonelik hizmetine sahip olacağını söyledi.

Şirket ayrıca, 129,99 dolara mal olacak ve bir “gece mavisi” denetleyicisi, bir Chromecast Ultra akış cihazı, üç ay Stadia Pro, bir kullanıcı adına ilk takılan ve bir arkadaşına üç veren bir arkadaş kartı içeren bir Stadia Founder’s Edition teşvikini açıkladı

Stadia Yeni ortaklıklar Arıyor!

Stadia ayrıca, Grand Fantasy The Auto ve Red Dead Redemption için bilinen Take 2 Interactive, FIFA’nın arkasındaki Fallout ve Electronic Arts’ı inşa eden Final Fantasy ve Tomb Raider, Bethesda’yı yapan Square Enix’i de içeren oyun geliştiricileriyle ortaklıklar kurdu. ve NHL Hokeyi.

Google Stadia’nın Başkan Yardımcısı ve ürün başkanı John Justice, “Bu, ilk oyun koleksiyonu. Çok daha fazlasına sahip olacağız” dedi. Bungie gibi şirketlerle Google’ın, oyuncuların PC’de, Microsoft Xbox’da veya Sony PlayStation’da oynadıkları karakterleri getirmelerini ve Stadia’ya getirmelerini sağlamak için bir anlaşma yaptı. Adalet, bunun Google’ın Stadia ile “çapraz oynama ve çapraz işbirliği” sunmayı planlamasının bir örneği olduğunu söyledi.

Google, Netflix akışlı filmler gibi oyunların akışını sağlayan bir hizmet sunmak üzere Mart ayında Stadia’yı duyurdu. Google, Stadia’nın kalitesinin bir oyun konsolu ile rekabetçi olacağına söz verdi.

Pek çok kişi, Google’ın oyun endüstrisine girişini, sektörün kendisinin Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch gibi özel donanımlardan web üzerinden oyun hizmetlerine bağlanan ekranlara geçmeye başladığının bir işareti olarak görüyor.

Google bunu yapan tek şirket değil. Microsoft, gelecek yıl başlaması beklenen yeni nesil bir video oyun konsolunu tamamlamak için Project xCloud adlı bir oyun akış hizmeti oluşturma niyetini açıkladı.

Sony de oyun akışı için Microsoft ile ortak olacağını söyledi. Japon teknoloji devi, 2014’ten beri kendi yayın hizmeti olan PlayStation Now’ı sundu. EA, geçen yıl Elektronik Eğlence Fuarı veya E3 olarak bilinen bir yayın demosunu yayınlamayı planladığını da duyurdu.

Google piyasaya sürüldüğünde, Stadia’nın ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda dahil olmak üzere Kurucu Sürümü’nü sipariş veren kişiler için 14 ülkede bulunabileceğini söyledi. Gelecek yıl boyunca daha fazla ülke takip edecek.

Birçok oyun Stadia platformunda!

Ortaklıklarının bir parçası olarak, Stadia’nın lansmanında pek çok popüler oyun olacak. Bethesda’nın yaklaşan iblis atıcısı Doom Eternal ve alternatif tarih dizisi Wolfenstein: Young Blood’u içeriyor. 2K oyunları merakla beklenen Borderlands 3’ü sunacak, Warner Bros. kanlı dövüş oyunu Mortal Kombat 11’i sunacak ve Ubisoft, Assassin Creed Odyssey, Just Dance ve askeri atıcı Tom Clancy’s The Division 2 gibi macera oyunları sunacak.

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, “Ubisoft, başlangıçta Stadia’ya birçok fantastik oyun dünyası getiriyor ve oyuncuların bu oyun değiştiren bulut teknolojisi ile ilgili deneyimlerini görmek için sabırsızlanıyoruz.” Dedi.

Google ayrıca, oyun oynamak için internete kablosuz olarak bağlanacak isteğe bağlı bir aksesuar olan Stadia denetleyicisinin üç renkte olacağını söyledi: siyah, Clearly White ve Wasabi aka green. Cihazın kendisi çeşitli telefonlarda ve TV’lerde çalışacak, ancak başlangıçta şirket dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar, Chromecast Ultra TV akış çubukları ve Google Pixel 3 telefon ile sınırlı kalacağını söyledi. Google’ın Adalet, “Sonunda, iPhone’lar da dahil olmak üzere çok çeşitli telefonlarda çalışacağız.” Dedi.

Google, çalıştırmak için yalnızca saniyede 10 megabit kadar yavaş bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacağını belirtti. Şirket, Stadia Pro hesabıyla sunulan ultra yüksek çözünürlüklü görseller için 35 megabit bağlantıya ihtiyacınız olacağını söyledi. Şirket, kaydolduğunuzda kendi bağlantınızı web sitesinde bulunan bir testçi uygulamasıyla değerlendirebileceğinizi söyledi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.