Genel

Twitter Hesap Dondurma ve Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitter hesap dondurma ve silme işlemleri, dünyada en fazla kullanılmakta olan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Twitter’ın kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Twitter her ne kadar dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya uygulamalarından biri olsa da hesap dondurma ve silme işlemleri sık gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de kullanıcılar bu konular hakkında araştırma yapmaktadır.

Twitter’da hesap dondurma ve hesap silme işlemleri aynı yolla gerçekleştirilmektedir. Bu yola başvuran kişiler genel olarak aldıkları olumsuz bildirimlerden dolayı işlem yapmaktadır. Özel ve kişisel nedenler de Twitter hesaplarının kapatılmasına ya da dondurulmasına sebebiyet verebilmektedir. Yazımızın devamında bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği adım adım sizlerle paylaşılacaktır.

Twitter Nasıl Dondurulur?

Popüler bir sosyal medya uygulaması olan Twitter’da hesap dondurma işlemi, belirli bir süre hesabını kullanım dışı bırakmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Twitter hesap dondurma işlemini gerçekleştirecek olan kişiler genellikle bir süre sonra hesaplarını yeniden aktifleştirmeyi planlamaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Profil simgesinin altında yer alan menüden ‘Ayarlar ve Gizlilik’ seçeneğine tıklanır
  • Hesap sekmesine gidilir ve en altta yer alan ‘Hesabımı Devre Dışı Bırak’ tercih edilir
  • Ekrana gelen Twitter hesap dondurma hakkındaki bilgiler okunur
  • ‘Kullanıcı adını devre dışı bırak’ seçeneğine tıklanır
  • İstenen şifre bilgisi girilir ve işlem onaylanır

Tüm bu adımlar takip edildiğinde Twitter hesap dondurma işleminin sonuna gelinmiş olunmaktadır. Görüldüğü üzere hesap dondurma işleminin sonunda kullanıcılardan şifre bilgisi istenmektedir. Bu sebeple kişiler, şifre bilgisine sahip olmadıkları hesapların dondurulması için işlem gerçekleştirememektedir.

Twitter Hesap Silme Linki

Twitter’da geri dönmemek üzere hesap silme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için direkt olarak kullanılabilecek bir link de bulunmaktadır. Dileyen kişiler, https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/how-to-deactivate-twitter-account Twitter hesap silme linki kullanabilmektedir. Bu linke tıklayan kişiler, Twitter’ın Yardım Merkezi’ne yönlendirilmektedir ve burada gerçekleştirilmesi gereken işlemler adım adım anlatılmaktadır.

Twitter’da hesap dondurma ve hesap silme işlemleri aynı şekilde uygulanmaktadır. Twitter hesaplarını kalıcı olarak kapatmak isteyen kişilerin, Twitter hesap dondurma adımlarını takip etmesi gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren kişiler, 30 gün boyunca şifreleri ile birlikte hesaplarına giriş yapmazlarsa, süresiz olarak silme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Twitter yönetimi, kullanıcılarının uygulamaya geri dönmesi ihtimaline karşı direkt olarak hesap silme işlemi yapılmasına izin vermemektedir.  Bu sebeple kişilerin yapabilecekleri tek işlem; hesabı devre bırakma işlemidir. Ancak hesap devre dışı bırakıldıktan sona 30 gün boyunca giriş yapmayan kişilerin hesaplarını yeniden kullanma şansı bulunmamaktadır.

Twitter hesabı devre dışı bıraktıktan sonra açma işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hesaplarını devre dışı bırakan kişilerin yeniden uygulama içinde aynı kullanıcı adıyla aktif olabilmesi için 30 gün içinde uygulamaya üye girişi yapması yeterlidir.

Twitter Hesap Silme Telefondan

Günümüzde mobil cihaz kullanımı oldukça atmıştır ve internet kullanıcıları, gün içerisinde mobil cihazlarından sosyal medya uygulamalarına daha fazla giriş yapmaktadır. Özellikle de Twitter, akıllı telefonlar aracılığıyla günün her saatinde ve her yerinde kullanılmaktadır. Bu nedenle mobil cihazlar aracılığıyla da Twitter hesap dondurma ve silme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Twitter hesap silme telefon aracılığıyla şu şekilde yapılmaktadır:

  • Profil ikonuna tıklanır
  • ‘Ayarlr ve Gizlilik’ seçeneğine tıklanır
  • ‘Hesap’ menüsüne giriş yapılır
  • Sayfanın en altında yer alan ‘Hesabınızı devre dışı bırakın’ seçilir
  • En altta kırmızı ile yazılmış olan ‘Devre Dışı Bırak’ yazısına tıklanır

Kendi Twitter hesapları dışında birinin Twitter hesabı nasıl kapatılır araştırması yapan kişiler de bulunmaktadır. Ancak böyle bir durum her aman için mümkün değildir. Çünkü hesap dondurma ve hesap silme işleminin yapılabilmesi için şifre bilgisine ihtiyaç vardır. Ayrıca direkt olarak Twitter hesabı kapatma işlemi yapılamadığından, hesabı devre dışı bırakma işlemi gerçekleştirildiğinden dolayı Twitter hesabının sahibi olan kişiler 30 gün içinde giriş yaptıklarında hesapları yeniden açılacaktır.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.