Teknoloji Haberleri

Google Yapay Zeka Artist Olmanızı Sağlayacak Özelliklerini Duyurdu

Google yapay zeka artist olmanızı sağlayacak olan yeni özelliklerini tanıttı. Kendi müziğinizi ve kendi görselinizi oluşturmaya hazır olun. Üstelik Ücretsiz!

Google, yapay zeka konusunda kendini her gün yeni bir adım ile ileri taşımaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Google Bard için eklenen yapay zeka görsel oluşturma özelliğinden farklı olarak yürütülen bir proje sayesinde. Artık kendi müziklerinizi ve görsellerinizi yapay zekadan destek alarak üretebileceksiniz.

Tamamen ücretsiz özellikler olmalarının yanı sıra yapay zeka destekli özellikler olmaları nedeni ile sadece metin girişi yaparak istediğiniz görsellere ve müziklere telifsiz şekilde ulaşabileceksiniz.

Google Yapay Zeka Artist Olmanızı Sağlayacak: Görsel ve Müzik Oluşturma Aracını Şimdi Tanıyın

Google gemini üzerinden gücünü alan yapay zeka oluşturma araçları, ücretsiz şekilde istediğiniz tarzda ve türde müzikler üretmenize, görseller oluşturmanıza izin verecek.

MusicFX ve İmageFX olarak bilinen yapay zeka araçları, henüz test aşamasında ancak ön kayıtlar başlamış durumda. Ön kayıtların sonuçlanması ile birlikte yapay zeka modellerini test edebilme hakkına sahip olabileceksiniz.

Google MusicFX ile Basit Müzikler Oluşturmaya Hazır Olun

Google MusicFX olarak karşımıza çıkan yapay zeka destekli müzik oluşturma özelliği. Girdiğiniz metin prompta göre her konuda sözsüz müzikler oluşturabiliyor. Şu an için 70 saniyeye kadar çıkabilen içerikler oluşturabilen MusicFX Sonsuz döngüde içerikler üretebilme özelliğine de sahip.

Müzik oluşturma konusunda girilen Promptlara yine yapay zeka ile destek verecek olan MusicFX, oluşturmak istediğiniz müziklerin daha kolay anlatılmasına imkan verecek.

Yapay zeka ile oluşturulan içeriklerin, sosyal medyadaki içeriklerde kullanılacak olması da beklenenler arasında. Öyle ki Google, yapay zeka ile oluşturulan içeriklerde telif hakkı sorunu oluşmasının önüne geçebilir.

Google ImageFX ile Görsel Oluşturmaya Hazır Olun

Google yapay zeka görsel oluşturma konusunda Bard ile attığı adımın bir ilerisini Google ImageFX ile atıyor. Google ImageFX, pek çok tarzda girdiğiniz metine göre görseller oluşturabiliyor.

İmagıne 2 alt yapısını kullanan yeni ImageFX, görsel kalitesi konusunda şuan i, için rakiplerine oranla daha düşük kalan bir deneyim sunuyor.

Google Bard’ın gelişiminde kullanılan gemini alt yapısından güç alan ImageFX, görsel oluşturma konusunda yapay zeka öğrenim teknolojisinden faydalanarak her geçen gün daha kaliteli görseller oluşturulmasına imkan tanıyor.

ImageFX ve MusicFX İçin Şimdi Ön Kayıt Yaptırın

Google yapay zeka artist olmanızı sağlayacak olan özelliği İmageFX ve MusicFX’i tamamen ücretsiz şekilde sunacak. Henüz oluşma aşamasında olan yapay zeka araçları şu an için ön kayıt ile test edilebilir durumda.

Ön kayıt sonrasında Google sizi listeye ekleyecek ve sıranızın gelmesi durumunda mail ile bilgilenmenizi sağlayacaktır.

Google’ın yapay zeka modellerini 2024 yılının son çeyreğinde herkesin kullanımına açması bekleniyor. Kullanıma açılması sonrasında toplanan veriler ile birlikte yapay zeka araçlarının daha da gelişmesi bekleniyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.