İncelemeler ve TestlerTeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple’ın Yeni Nesil Kablosuz Kulaklığı AirPods 3

Satışa sunulma tarihleri


Apple tarafından üretilen yeni nesil kulaklık olan AirPods 3, önceki versiyonu olan AirPods 2 ‘nin geliştirilmiş halidir.  Apple AirPods 2 ile kablosuz şarj desteği sağlayan firma AirPods 3 ile suya dayanıklılık özelliğini sizlere sunuyor.  Tasarım olarak da AirPods 2 en oldukça farklı olan yeni nesil kulaklık AirPods 3 için Apple AirPods Pro ismini de kullanabileceğini açıkladı.

Test aşamalarını başarı ile geçen AirPods 3; 3 metre derinlikte oluşan su basıncına da dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış. Bu özelliği ile suya düşen kulaklıklarınıza üzülmenize, yeni bir kulaklık alma derdiniz son buluyor. AirPods 3 yeni nesil kulaklığın bir diğer özelliği de gürültü önelem teknolojisine sahip olacak olması. Apple tarafından AirPods iki de yaşanan ortam gürültüsü sorunu yeni nesil kulaklık tasarımı ile ortadan kaldırılmış. Bu kulaklık ile ortam gürültüsünden bağımsız olarak müzik dinleyebilecek, telefon konuşmalarınızı yapabileceksiniz.

AirPods 3 ün özellikleri arasında dilediğinizde sesi bir tek kulaklığa verebilmeniz de yer alıyor. Kulak rahatsızlığı yaşamanız veya tek bir kulaklığı kullanmak istiyorsanız sesin tamamını ses kaybı yaşamdan tek bir kulaklığa verebiliyorsunuz.

Satışa sunulma tarihleri

2020 yılının Ocak ayında Amerika’da satışa sunulacak olan Airpods 3 için satış fiyatı olarak 109 dolar belirlenmiş. Avrupa satış tarihi olarak da 2020 Ekim ayı belirlenmiş. Avrupa satış fiyatı  ise 85 euro olarak belirlenmiş. Yeni nesil kulaklık  AirPods 3 Amerika’da satışa sunulduğu tarihten sonra Amazon üzerinden satın alınabilecek.

Olumsuz yönleri

AirPods 3’ün yeniliklerinin yanında olumsuz yönleri de var. Ortam gürültüsünü önleme teknolojisi nedeni ile daha fazla güç harcayacak olan yeni nesil kulaklık şarj sorunu oluşturacak. Gürültü önleyici teknoloji ile kulaklık bataryası daha kısa süre de biteceği için kulaklık kullanım süreniz azalacak. Kulaklık bataryası üzerinde çalışmalar yapmaya devam eden Apple firması geliştirdiği yeni batarya teknolojisinin kulaklık ile birleştirilmesi tarihinin 2021 yılının başlarını bulabileceğini açıkladı. Bu durumda 4. Nesil kulaklık tasarımı içinde yer alacak olan yeni batarya sistemi ile hem gürültü önleme teknolojisini kullanabilecek hem de kulaklık bataryasının kısa süre de bitmesinin önüne geçebileceksiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.