Oyun Dünyası

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

GTA 6 Gereksinimleri

Her geçen gün özellikleri daha fazla geliştirilen oyunlar, milyonlarca oyun sever tarafından tutkulu bir şekilde oynanıyor. Tercih edilerek oynanan oyunlar kadar oyuncuların kullanımına sunulacak Gta 6 gibi oyunlar da ilgi odağı oluyor.

Grand Theft Auto serisiyle oyun sektörünü birçok kez derinden etkileyen yapımlara imza atan Rockstar Games tarafından çıkartılacak GTA 6 oyununun piyasaya ne zaman sunulacağı, merak edilen konular arasında yerini alıyor. GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusu kapsamında oyunun çıkış tarihi hakkındaki iddiaların yanı sıra oyun için yapılan hazırlıkları, şirket çalışmalarının oyunun çıkış tarihine etkisi, oyunun gereksinimleri, oyunun oynanacağı platformlar, oyunun haritası ve ana karakteri gibi merak edilen konuları oyun severler için derledik.

Çıkış Tarihi İddiaları

GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusuna karşılık Rockstar yetkilileri tarafından oyun hakkında sık sık ‘Yeni bir gelişme yok’ şeklinde açıklama yapılıyor. GTA 6 oyunun çıkış tarihi ile ilgili analizciler ve hayranlar tarafından çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Resmi bir bilgi bulunmayan çıkış tarihi ile ilgili gerçekçi bulgulara dayanarak 2021 veya 2022 yılında çıkmasını beklemenin oldukça iyimser bir bakış açısı olacağı dile getiriliyor. Endüstri analistlerinin tahminlerine göre GTA 6’nın 2023 Nisan ve 2024 Mart aralığında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tahminin nedeni ise; Rockstar Games, Take-Two Interactive isimli dağıtımcı şirketin bünyesinde bulunması nedeniyle Rockstar tarafından sunulan oyunların pazarlaması için ayrılan harcanacak para miktarını, Take-Two Interactive belirliyor. Bu durum önemli bir ayrılık yaşanmadığı sürece GTA 6 çıkış sürecini de etkiliyor. GTA 6 için yapılan 2023-2024 tahmin, Take-Two’nun bütçesiyle ilgili yaptığı açıklamalardan kaynaklanıyor.

GTA 6 Hazırlıkları

GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusunun karşılığı olarak oyun üretimi ve finansman hazırlıkları devam ediyor. Take-Two Interactive’in yaptığı açıklamada, şirketin 2023 Nisan – 2024 Mart dönemlerini kapsayan mali yılı için pazarlamaya ayırdığı miktar 90 milyon dolar civarında. Yine şirketin paylaştığı bir başka veriye göre ise bu miktar, diğer bütün yıllardan oldukça çok daha fazla. Bu açıdan bakılacak olursa GTA 6’nın 2023 – 2024 mali yılı içerisinde çıkacağı neredeyse kesin gibi görünüyor. Red Dead Redemption 2’nin tahmini çıkışı, Take-Two’nun o döneme ait paylaştığı bütçe bilgilerine göre yapıldığı ve doğru çıktığını hatırlatmakta fayda var.

Şirket Çalışmalarının Çıkış Tarihine Etkisi

GTA 6 ne zaman çıkacak?  Sorusunun cevabına yönelik olarak oyun üretici firmasının çalışanlarının harcadığı yoğun mesai ve çalışma koşulları oyunun çıkış tarihinde önemli etkilere sahip olmaktadır. Şirketten gelen haberlere göre, Covid-19 salgını sebebiyle evinden çalışmaya devam eden Rockstar Games personeli için üretken olmamanın bu dönemde normal olduğu ve şirketin şu anda çalışanların ve ailelerinin sağlığına odaklandığı belirtiliyor.

Yönetim kademelerinde önemli değişiklikler yapan Rockstar Games, birçok yarı zamanlı personelini de tam zamanlı çalışanlar haline getirmişti. Bundan sonraki süreçte yaşanmış olduğu krizleri atlatmak adına önemli adımlar attığını ve bir sonraki büyük oyunlarında (yüksek olasılıkla GTA 6 kast ediliyor) belki de oyunları oynayan kullanıcılara yansımayan ama şirketin geleceği için önemli olan benzer sorunlarla karşılaşmamayı hedefliyor.

GTA 6 Gereksinimleri

GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusuna yönelik çıkış tarihi heyecanla beklenen GTA 6 oyunun gereksinimleri, analizcilerin tahminine göre şu şekilde sıralanabilir;

Minimum:

  • -İşletim sistemi: Windows 10 64 bit
  • -İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD FX-8350
  • -Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
  • -Bellek: 8 GB
  • -Depolama: 100 GB

Önerilen:

  • -İşletim sistemi: Windows 10 64 bit
  • -İşlemci: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen R7 1700X
  • -Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti / AMD Radeon RX Vega 64 Liquid
  • -Bellek: 16 GB RAM
  • -Depolama: 100 GB

GTA 6 hangi platformlara çıkabilir?

GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusunun cevabı kadar hangi platformlara çıkacak olması da önemli bir konudur. Rockstar Games’in son zamanlarda çıkan bütün oyunları önce konsollar, sonra da bilgisayarlar için piyasaya sürüldü. Bilgisayar oyuncuları GTA V için konsol oyuncularından iki sene daha fazla bekledi. Red Dead Redemption 2’nin konsollara çıkışından bir sene sonra bilgisayarlara getirilmesi gibi GTA 6’da da benzer bir strateji izleyebilir.

GTA 6 bilgisayar ve çıkış yaptığı dönemde kullanılan konsollar için çıkış yapabilir. GTA her oyunuyla teknolojinin sınırlarını zorladığı için, çıktığı dönemde eski model bir konsolu seçmesi pek mümkün görünmüyor.

GTA 6 Haritası

GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusu sürekli oyun tutkunları tarafından sorulurken oyunun haritası da çıkış tarihini etkileyen başka bir unsur. Şirket çalışanlarının, şirketleri hakkında yazılar yazdığı platformdan alınan bilgilere göre GTA 6 ile birlikte GTA serisinin en sevilen şehirleri olan Los Santos, Vice City ve Liberty City’ye geri dönüleceği tahmin ediliyor.

GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusu kapsamında çıkış tarihine etkisi olan harita konusundaki başka bir iddiaya göre ise oyunun Miami veya New York şehirlerinde geçeceği söyleniyor. ABD merkezli olduğu bilinen GTA oyunlarında megahurst isimli Reddit kullanıcısı, bu duruma istinaden oluşturduğu haritayı ABD ile uyumlu bir hale getirdi. Oluşturulan bu harita, bugüne kadar oluşturulmuş tüm GTA haritalarını bir araya getirip ABD’nin gerçek haritasındaki gibi yerleştirilmesinin sonucunda ortaya çıkıyor. Birleştirme durumu GTA 6’nın haritasının büyüklüğünün oldukça fazla olabileceğini düşündürüyor. Fakat bu durumun dosya boyutunun yükselmesine ve çevrimiçi modundaki bazı görevleri zorlaştırmak gibi sorunlara yol açabileceği tahmin ediliyor.

GTA 6 Ana Karakteri Kim?

GTA 6 ana karakteri de en çok tartışılan noktalardan biri. İddialara göre; Leslie Benzies uzunca bir süre GTA baş karakterlerinin kadın olması konusunda Rockstar’da olumsuz tavır sergiliyordu. Oyunun yapısının kadın ana karakteri kaldırmadığı ve Amerikan Rüyası konseptinin sadece erkek karakterlerle sağlanabileceği düşüncesi ana karakter olarak kadının kullanılmasını engelledi. Firmada Leslie Benzies’nin artık olmadığı düşünülerek GTA 6 ‘da ilk defa ana karakterin kadın olacağına yönelik iddialar ortaya atıldı. Ancak GTA V’de olduğu gibi kurgunun birden fazla karakter üzerinden ilerleyeceği tahmin ediliyor. GTA 6 ne zaman çıkacak? Sorusunun cevabının yanı sıra ana karakterin kadın olma ihtimali de oyun gündeminde önemli bir yer teşkil ediyor.

GTA oyun serisi tutkunlarını heyecanlandıran GTA 6 hakkında birçok iddia ortaya atıldı. Yukarda sıralanan bilgiler sadece analistlerin tahminlerinde ibaret. Bilgiler henüz kesinlik kazanmış değil. Ancak kesin olan bir şey var ki o da GTA 6’nın çıkışının heyecanla bekleniyor olması.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.