Oyun DünyasıOyun Konsolları Paylaşımları

Xbox Game Pass Nedir?


Xbox Game Pass aylık olarak ücret verip tonlarca oyuna sahip olabildiğiniz bir online abonelik sistemidir. Microsoft’un geliştirdiği bu abonelik sistemi günümüz Türkiye oyunculuğu için bir ilaç. Aylık 30 TL’ye yüzlerce oyuna ulaşabiliyorsunuz. Bu abonelik Bilgisayar ve Xbox konsollarında da bulunmakta. Çoğu yüksek bütçeli oyunlar çıktığı ilk günden Game Pass kütüphanesine ekleniyor. Oyun kütüphanesi gerçekten cafcaflı. Bunun sebebi son günlerde Microsoft’un onlarca oyun firması alması ve çoğu oyunları da Game Pass kütüphanesine eklemesidir.

Xbox Game Pass’in Artıları Nelerdir?

Günümüzde bildiğiniz üzere oyun fiyatları gerçekten uçtu. Bu uçan oyun fiyatlarında gerekten bir ilaç. Bunun onlarca sebebi bulunmakta. İlk sebep; yeni çıkmış yüksek fiyatlı oyunlar Game Pass kütüphanesine eklenmesidir. Yeni çıkan oyunların fiyatı yüksek olduğundan ucuza ulaşmamız için büyük fırsat. İkinci sebepse fiyatı. Game Pass gerçekten çok ucuz. Yüzlerce oyuna sadece 30 TL vermek gerçekten büyük hizmet. Oyunların kalitesi de bir o kadar iyi. Günümüzde yeni çıkan yüksek kalitedeki oyunların çıktıkları ilk günden Game Pass’e geliyor. Bunun en büyük örneği de çıktığı ilk günden Forza Horizon 5’in Game Pass’e eklenmesidir. Oyun kütüphanesi de güncellenerek büyümekte. Aylık olarak yeni gelen güzel İndie oyunlar, büyük bütçeli iyi oyunlardır.

 

Game Pass’de Oynanabilecek en iyi Oyunlar Neler?

Forza Horizon 5; Son yıllarda çıkmış en iyi yarış oyunlarından. Açık dünyası ve arabaları ile çok iyi bir oyun. Oyunda bulunan onlarca araba çeşidi bulunmakta. Kullanım türüne göre araba çeşitleri bulunuyor. Dağda gezmek için kullandığınız Off road arabaları, hız yapmak için spor arabalar, klasik arabalar vb. Oyunun mekanikleri ve grafikleri de çok güzel. Eğer Game Pass alırsanız kaçırmamanız gereken güzel oyunlardan.

A Way Out; İki kişi ile oynayabileceğiniz çok iyi bir oyun. Oyun’u bu kadar iyi yapan hikayesidir. Oyunun hikayesi oyun dünyası tarafından saygı görülüyor ve seviliyor. Oyunun sadece hikayesi de değil oynanışı da iyi. Oyunda sürekli aynı şeyleri yapmıyor, durmadan haritalar ve mekanikler değişiyor. Oyunun tek kötü yanı denebilecek şey oynayacak kimseyi bulamazsanız oynayamıyorsunuz. Game Pass alırsanız kesinlikle oynanması gereken oyunlardan.

Mass Effect Legendery Edition; Mass Effect Roleplay oyunlarının babası seviyesinde. Yapacağınız seçimler oyunun bir sonraki aşamasını değiştirmekte. Oyunun hikayesi ve oynanış mekanikleri hayla oynanacak seviyede. Bu paketin en iyi özelliği de üç oyununda paketin içinde bulunmasıdır.

Söylediğim gibi oyunu kütüphanesi gerçekten çok geniş. Burada saymakla bitiremem. Batman oyunları, Battlefield serisinden oyunlar, Anthem, Control gibi üst düzey bir oyunda Game Pass kütüphanesinde bulunmakta.

Game Pass alınır mı?

Game Pass ucuz fiyatı ile, Oyun kütüphanesinin genişliği ile kesinlikle şans verilmesi gereken bir abonelik sistemidir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.