Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

DOOM Eternal Çıkış Tarihi Ne zaman?

DOOM Eternal Hikayesi ve Özellikleri


DOOM Eternal, geliştiricisi id Software olan ve yayıncılığını Bethesda Softwork’un üstlendiği birinci şahıs nişancı oyunudur. DOOM serisinin son oyunu olan DOOM Eternal diğer oyunlara göre daha hızlı ve seri bir oyun akışı sunacağı ifade ediliyor.

DOOM Eternal Hikayesi ve Özellikleri

DOOM Eternal oyununu Doom Slayer karakterinin gözünden oynanmaktadır. Cehennemin şeytani güçleri tarafından istila edilen dünyamızı kurtarmak isteyen Doom bu canavarlarla yapacağı mücadeleyi konu ediniyor. Doom karakteri ile oyun da yer alan silahlar ve bıçak çeşitlerini kullanarak canavarları yok etmeye çalışıyorsunuz. Canavarların boyutlarına ve hızlarına göre canavarları yok etmekte bir o kadar zorlaşıyor.

DOOM serisinin diğer oyunları daha dar bir alanda geçerken DOOM Eternal oyunu daha geniş bir oyun haritası sunmaktadır. Eski serilerde yer alan canavarların yerine bu oyunda hem daha çok hem de daha güçlü canavarlar yer almaktadır. Bu oyunda gelen yeniliklerden biride Doom Slayer karakteri öldüğünde save noktasından başlamak yerine öldüğü yerden oyuna devam edecektir. Oyunda genellikle 3 tip canavar ve birde boss var. Bu canavarları öldürmek için canavarların zayıf noktalarını hedef almalısınız.

Oyun sürecinde toplayacağınız malzemeler sayesinde karakterinizi ve silahlarınızı güçlendirebilirsiniz. Silahların geliştirilmesi için 10 puan gereklidir. Bu puanları canavarları öldürerek kazanıyorsunuz.  Oyunda yer alan Sentinel kristalleri tolayarak sağlık, zırh ve cephanenizi yükseltebilirsiniz.

DOOM Eternal oyununda yer alan önemli özelliklerden biride rünlerdir. Oyunda 3 adet rün bulunmaktadır. Bu rünleri savaşacağınız canavarlara karşı avantaj sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz. Karşınızdaki canavarın özelliklerine ya da bulunduğunuz bölüme göre rünlerinizi ayarlayabilirsiniz.

DOOM Eternal Çıkış Tarihi ve Fiyatı

DOOM Eternal oyunu, Nintendo Switch, PlayStation 4, PC, Stadia ve Xbox One oyun platformlarında oynanabilecektir. Oyun 20 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülecektir. DOOM Eternal oyunun ön sipariş fiyatı 199 TL olarak belirlenmiştir. Deluxe Edition için ön sipariş fiyatı ise 299 TL olarak belirlenmiştir.

DOOM Eternal’i Oynamak için Gerekli Olan Sistem Özellikleri

Bu oyunu oynayabilmeniz için bilgisayarınız minimum özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır;

  • Windows işletim sisteminizin Windows 7/10 ve 64 bit olması gerekmektedir.
  • Intel Core i5 veya AMD Ryzen 3 bir işlemciye sahip olmanız gerekmektedir.
  • Bilgisayarınızda yer alan Ram Bellek’lerinizin kapasitesi en az 8 GB olması gerekir.
  • Bilgisayarınızın Hard Disk’inde en az 50 GB’lık boş alan olması gerekir.
  • Ekran kartınızın en az NVIDIA GeForce GTX 970, AMD Radeon R9 290 (4GB) olması gerekmektedir. Ya da daha üst modelleri olması gerekir.

Oyunu en yüksek ayarlarda ve en iyi grafiklerle oynayabilmeniz için bizim size tavsiye ettiğimiz sistem aşağıdaki gibidir.

  • Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i7 6700K veya AMD Ryzen 7 işlemci
  • 16 GB Ram Bellek
  • NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB), eş değerinde veya daha yüksek bir modelde ekran kartı

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.