Film&Dizi

Hiçbir Netflix Dizisi Bu Diziler Kadar Beklenmedi: Merakla Beklenen Netflix Yapımları (2021)

Netflix ile HBO Max artık vahşi bir ortamda birbirlerine rakip oluyorlar. Zira HBO’un 2021 yılında muhteşem bir arşive sahip olacağı şimdiden görünüyor.

2021 ve sonrasında Netflix gelecek her şeyin önizlemeleri üzerinde çalışırken, heyecanla çıkması beklenen yapımları derledik.

 

Avatar: The Last Airbender – Son Hava Bükücü

Netflix’in Stranger Things tarzındaki en büyük şovu olma potansiyeline sahip Avatar: The Last Airbender ile giriş yapıyoruz.

Nickelodeon serisinin canlı aksiyonu yeniden yapılandırılması için bir süredir geliştiriliyor ve 2021’in sonlarına doğru veya daha sonra ekranlarımızı getirilecek. Netflix’in yaptığı ve yüzlerine görece düz düşen diğer uyarlamalardan farklı olarak, orijinal yaratıcılar bize projeler için büyük umut veriyor. Animasyon dizisi kısa süre önce Netflix’e düştü ve anında Netflix listelerinin en üstüne yükseldi.

 

Narnia Universe – Narnia Evreni

Netflix Narnia kitaplarının tüm kütüphanesine erişime sahip ve önümüzdeki yıllarda çeşitli biçimlerde uyarlanacaklar. Evren için bir mimar var ve bizler şimdiden neler bekleyebileceğimize dair küçük parçalar duyuyoruz. Her iki durumda da Narnia’ya yepyeni bir neslin tanıtılmasını bekleyemeyiz.

Millarworld

Netflix, bir süper kahraman evrenine sahip olan her büyük yayın hizmetiyle aynı şeyi yapıyor. Disney +, Marvel’e ve HBO Max’in DC evrenine bir miktar erişimi var ve Netflix’te de Millarworld (ve diğerleri de!) var. Mark Millar, Marvel evreninde çalışan ama aynı zamanda Kingsman ve Kickass ile tanınan bir çizgi roman ustasıdır.  Millarworld evreninin bir parçası olarak piyasaya sürülecek ilk gösterim, 2020’nin sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Magic The Gathering

Dünyadaki en büyük ve en çok oynanan kart oyunlarından biri olan Magic the Gathering evreninde renkli karakterlerinin ardında ciddi bir düzeyde bilgi ve tarih vardır. MTG’nin uçsuz bucaksız dünyalarını keşfetme potansiyeli heyecan verici bir olasılık ve serinin en popüler Planeswalker’larından biri olan Chandra Nalaar’a odaklanacak seriyle hayranların heyecanlarının artmasının en büyük sebeplerindendir. Avengers: Endgame’in yönetmenleri Russo Brothers, anime dizisi üzerinde çalışacaklar ve kart oyununun hayranlarına izlemeye değer inanılmaz bir dizi yapacaklardır.

The Sandman

Netflix kullanıcıları arasında en çok beklenen Orijinallerden biri, The Sandman ile ilgili herhangi bir haber için sabırsızlıkla bekleniyordu ve sonunda Netflix bu yapımı duyurdu. Neil Gaiman’ın yarattığı çizgi roman karakterlerine dayanan dizinin, şimdiye kadar gördüğümüz en akıl almaz ve düşündürücü yapımlardan biri olması bekleniyor.

Henüz bir cast listesi beklenmesine rağmen The Sandman, çizgi roman serisinin sesli kitap okumalarında yer alan oyuncuların yarısına sahip olması da söz konusu olabilir.

Birkaç yıl boyunca esir tutulan Dream, onu esir tutan ölümlü büyücüden kaçar. Gerçeğine dönen Dream, dünyasını muhtaç bir durumda bulur ve uzun süredir yokluğunun neden olduğu hasarı düzeltmeye çalışır.

Eden

Eden, Netflix ve Yasuhiro Irie arasındaki iş birliğidir. Yasuhiro’nun en bilinen eseri Full Metal Alchemist: Brotherhood serisinin ve ondan önceki orijinal FMA serisinin yönetmenliğini yaptığı dönemdi. Eden, FMA: Brotherhood’ın yarısı kadar başarılı olabilirse, o zaman 2020’nin en iyi animelerinden biri olacak.

Bin yıl sonra, “Eden 3” kentinde insan nüfusu yok ve sadece robotlar yaşıyor. Robotların insan ustaları yıllar önce ortadan kaybolmuştu. Eden’in dışında bir görevde olan iki çiftçi robotu, bir kız bebek insan keşfeder. Eski insan mitinin gerçek olduğunu anlayan iki robot, küçük kızı alıp Cennet’in dışındaki güvenli bir sığınakta birlikte büyütür.

https://www.youtube.com/watch?v=3i8Ds2nVVXE&feature=emb_logo

Resident Evil

Resident Evil serisinin Netflix’in sunabileceği en iyi yapımlardan biri olma potansiyeline sahip olduğu su götürmez bir gerçek.

Hayatta kalma korkusu, kan ve kaynak malzemeye sadık kalmak, başarı için mükemmel bir reçetedir. Resident Evil evrenini tutkunları bu yapımı izlemek için Netflix’e ciddi bir şekilde akım başlatabilirler.

Pacific Rim

Devasa canavarlarla savaşan dev robotların yer aldığı serinin kendi anime serisini planlaması şaşırtıcı olmamalı. Polygon Pictures tarafından üretilmiş olan popüler film serisinin yan serisi CGI animasyonlu olacak. Dizinin filmlerden sonra yer alacağı onaylandı ve Pasifik Savaşı – Pacific Rim hikayesini ve dünyasını daha geniş bir yelpazeye oturtacaklar.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Netflix Avatar, Sandman veya Resident Evil’a Death Note’a yaptığın yaparsa bir daha isminin kurtulmasının imkanı yok.

  2. Netflix’in, Avatar projesi patates çıkacak. Avatar’ın yapımcıları “Netflix sözünü tutmadı.” dedi ve projeden ayrıldılar. Bir şey beklemeyin.

  3. HBO Max ve netflix yapımlarını heycan ile takip ediyorum, arada kötü filmler, diziler çıksa ‘da ilgimi çekmeyecek projeleri olsa da severek izlediğim dizileri mevcut sırf bazı diziler için netflix aboneliği yenilediğim oluyor. netflix abonelik fiyatları ülkemize göre biraz fiyatlı olsada netflix olmadan televizyonların bir anlamı kalmadı galiba. amazon prime ücretleri daha düşük ve avantajları çok olmasına rağmen amazon prime içerikleri ilgimi cekmedi. dediğim gibi güzel yapımları severek takip ediyoruz en başta da hbo max yapımlarını.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.