Bilgisayar GenelKücük Bilgiler

Hızlı Şekilde Hizmet Veren DNS Adresleri Nelerdir?

En Hızlı Dns Adresleri

İnternet dünyasının en vazgeçilmez olan sistemlerinden bir tanesi DNS adresleridir. Bu adresler sayesinde internet içerisinde site gezintileri gerçekleştirilir. Merak edilen konu ise hızlı şekilde hizmet veren DNS adresleri hangileri olduğudur. Bu adresler yasak durumundan internetin hızına kadar etkisini gösterdiğinden, doğru şekilde kullanıldığında çok önemli bir hizmet sunuyor.

DNS Adresi Nedir?

İnternet için çok önemli olan bu sistem alan adlarının kod biçimine dönüştürülmesiyle birlikte ortaya çıkıyor. İnternet ağını gerçekleştiren en önemli noktalardan birisi olan DNS, her cihaza göre farklılık gösteriyor. Bu adresler ile internet hızı arttırma hususunda yapılması gereken en yakın sunucu için bağlanması gerekir.

Doğru bir adres ile birlikte interneti hızlandırmak gayet basittir. Fakat adreslerin hatalı girilmesi nedeniyle hazırda olan internet bağlantısının da kopması durumu ortaya çıkabilir. Değişiklik yaparken mutlaka dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor.

DNS Adresi Değişikliği İçin Nelerin Yapılması Gerekir?

DNS adresleri değiştirilmesi adına birkaç kolay yöntemin yapılması gerekiyor. Laptop ve masaüstü bilgisayarlarda adres değişikliği yapılması beraber ilerler. Fakat bunların dışında cep telefonu üzerinden yapılan değişiklikler biraz zaman alabilir. Bu nedenle program yükleyerek adres değişikliği yapılması gerekir.

Hızlı Şekilde Hizmet Veren DNS Adresleri İçin Değişim Nasıl Yapılır?

Hızlı şekilde hizmet veren DNS adresleri için değişim adımları şu şekilde gerçekleştiriliyor:

 • Denetim masasından ya da Ağ ve bağlantılar simgesinden ağ bağlantılarına ulaşılır.
 • Güncel olarak bağlantı kurulan ağ ismine tıklanır.
 • Ağ özellikleri kısmı açılır.
 • Bu sayfa içerisinde ağ ayarlarını değiştirmek için bir bölüm bulunuyor.
 • Sayfada IPv4 bölümü tıklanmalıdır.
 • Sonrasında DNS adresinin değişim işlemi gerçekleştirilir.

Gelecek olan seçeneklerin en altında yer alan DNS adresini elle gir kısmına tıklanır. En son olarak adres girişi gerçekleştirilir.

Hızlı Şekilde Hizmet Veren DNS Adresleri

Hız konusunda oldukça dikkat çekmeyi başaran bu adresler, severlara yakınlıkları ile bilinirler. Bundan dolayı kullanılan her ortamda ve her sistem bünyesinde gayet iyi bir hız artışı gerçekleştiriyorlar. Kullanıcılar kendileri için en uygun adresi bulabilmek adına deneme gerçekleştirebilirler.

İnternet hızını arttırmak için DNS ayarları yapmak isteyenler, sunacağımız adresler üzerinden istedikleri sistemi yakalayabilirler. Ancak herhangi bir hatalı giriş durumu gerçekleştiğinde, internet bağlantı kaybı gibi bir problem söz konusu olacaktır.

 • Google3 DNS 8.8.8.8-8.8.4.4
 • Level 31 DNS 209.244.0.3-209.244.0.4
 • Quad94 DNS 9.9.9.9-149.112.112.112
 • Verisign2 DNS 64.6.64.6-64.6.65.6
 • Comodo Secure DNS 8.26.56.26-8.20.247.20

Hızlı şekilde hizmet veren DNS adresleri bu şekildedir. İsteyen herkes bu adresleri deneyerek kendisine en uygun olan seçebilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. wikipedia gireceğime emin olabilirsiniz ama dnsler neden zehirleniyor veya bazı sitelerde hala yasaklı uyarısı alıyorum. altı üstü wikipedia gireceğim ( yasağı acıldı, vpn ihtiyacı yok ama :d )
  benim için en hızılı ve en güvenilir dns google dns servisleri bence google sıkıntı cıkartır ise yandex dns hizmetini kullanıyorum, diğerleri pek tercihim olmuyor bu arada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.