TeknolojiTeknoloji Haberleri

HTC, Kuzey Amerika’da Vive Pro Eye’i büyük bir indirimle başlattı


HTC bugün en yeni ve en büyük sanal gerçeklik kulaklığı olan Vive Pro Eye‘ı Kuzey Amerika pazarına sundu.

Yeni cihaz, kulaklığa iki farklı özellik kazandıran Tobii göz izleme özelliğine sahiptir: kullanıcılar yalnızca bir şeylere bakarak bakıp menüler arasında gezinmeyi sağlayabilir. Menülerde gezinme, öğeleri seçme veya hatta ekrandaki karakterlerle göz teması yaparak animasyonları tetikleme oldukça hoş geliyor, ancak gösterişli renderleme oyun değiştirici.

 

Temel olarak, foveated render, kulaklık setinin grafikleri insan gözünün gerçek dünyayı gördüğü gibi göstermesini sağlayan bir tekniktir. Vive Pro Eye, nereye bakacağınızı belirlemek için Tobii göz izleme özelliğini kullanır ve ardından çevre birimlerinizdeki alanları bulanıklaştırır. Bunu yaparken, kaynakları zaten net bir şekilde göremediğiniz ekran bölümlerinden uzağa kaydırıp grafik gücünü, bakmakta olduğunuz alana odaklayabilirsiniz.

Yeni teknolojinin net sonucu, VR’de gördüğünüz her şeyin biraz daha yumuşak, daha güzel ve daha az jaggies ve stutters’a yatkın olması gerektiğidir. Performans, elbette, VR ile başa çıkmak için yeterli beygir gücüne sahip bir bilgisayara sahip olmayı gerektirir.

Yeni Göz özelliklerinin yanı sıra, Vive Pro aslında aynı kalıyor. Ve bu iyi bir şey. Hala dünyanın en iyi VR kulaklıkları arasında. Tüm teknik özelliklerin ve özelliklerin bir listesi için Vive Pro incelememize buradan göz atabilirsiniz.

Vive Pro Eye bir aydan biraz daha önce Avrupa ve Asya pazarlarında piyasaya sürüldü, ancak önemli bir fiyat indirimi sayesinde, bekleme Kuzey Amerika müşterileri için faydalı olabilirdi. HTC’nin web sitesinin AB versiyonunda 1,708 Euro – yaklaşık 1,925 ABD Doları ödeyeceksiniz. Bugün sipariş veren Kuzey Amerika müşterileri sadece 1,599 dolar ödeyecek.

Vive Pro Başlangıç ​​Kitinin göz takibi olmadan 1.098 dolar olduğunu söylemeye değer. Temelde her ikisi ile aynı şeyleri elde edersiniz: kontrolörler, baz istasyonları ve kulaklık. Pro Eye için 599 dolar daha fazla görünebilir, ancak HTC bunu oyuncular için premium veya lüks bir ürün olarak pazarlamıyor. Ofis eğitimi ve VR salonları gibi kurumsal kullanımlara yöneliktir.

Yine de, derin cepleri olan erken bir evlat edinmek durumundaysanız: ekstra uygunluk ve yeni arayüz seçenekleri iyi bir görünüme sahiptir.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.