AndroidTeknolojiTeknoloji Haberleri

Huawei Mate 20 Lite Güncellemesi Yayınlandı

EMUI 9.0 Neler Getiriyor ?


Huawei Mate 20 Lite Android Pie Güncellemesi Türkiye Pazarına Sunulmaya Başlandı, Güncellemenin Forumlarda Belli Telefonlara Aralıklarla Dağıtıldığı Güncelleme Boyutunun Türkiye İçin 3Gb – 4gb Aralığında Olduğu Görülüyor. Bu Güncellemenin Ardında Kullanıcılar Listelerde Adı Olmasa da Acaba Android 9 Geldi Android Q Mate 20 Lite İçin Gelir Mi Diye Gözleri Teknoloji Haberlerine Dikti. Android 9 İçin İse Kademeli Dağıtım İle Belli Telefonlara Sunuldu.

Kullanıcı Yorumları Yanı Sıra Huawei Kendi Açıkladığı Değerleri Ve Android 9 İle Gelecek Özellikleri Zaten Bir Diğer Yazımızda Bahsetmiştik ;

Huawei Mate 20 Android 9 Pie Güncellemesi

Gene De Özet Geçilmesi Gerekirse Android 9 Huawei Mate 20 Lite İçin Şu Özelliklerle Gelecek;

EMUI 9.0 Neler Getiriyor ?

EMUI 9.1 Android 9 Pie Üzerine İnşa Edilmiştir Ve GPU Turbo 3.0, AI Assitant Ve Daha Fazlasını İçeren Yeni Kullanıcı Dostu Arayüzü, Yeni UI Tasarımını Yükler.

9.1.0.112 EMUI Sürümlerini Alan Onur 9 Lite Ve Bu Güncelleştirmenin Boyutu 3.04 GB’dir. Hindistan’da Yapılan Bu Güncellemenin Ve Kullanıma Sunulmasının Diğer Ülkelere De Ulaşılabileceğini Onayladık. ( İlk Güncelleme Çin Tarafında Yayınlanmıştı )

Not: EMUI Sürümleri Ve Güncelleme Boyutu, Pazara Bağlı Olarak Değişebilir.

Güncellemeyi Denetlemeden Önce Önerimiz Telefonun Bulut Yedeklemesi Veya Bilgisayara Yedeklemesini Yapmanızdır. Güncelleme Sırasında Batarya Kullanımı Olacağı İçin Şarjınızı %80 Dan Düşükken Güncelleme Yapmanızı Önermeyiz. Güncelleme Sırasında Kesintiye Uğrarsa Telefonunuz Çalışmayacak Hale Gelebilir.

Güncellemeyi Manuel Olarak Kontrol Etmek İstiyorsanız, Aşağıdaki Talimatları İzleyerek Bunu Yapabilirsiniz:

Ayarlar> Sistem> Sistem Güncellemesi> Güncellemeleri Denetle Seçeneğine Gidin. Bir Güncelleme Varsa, İndirmek İsteyip İstemediğiniz Sorulur.

Güncelleme Ayarlarda Görünmüyorsa, Hicare App Aracılığıyla İstemenizi Öneririz:

Hicare Uygulamasına Gidin> Güncelle’ye Dokunun> Onay Kutusuna Tıklayın Ve Uygula’ya Tıklayın. Bundan Sonra Ayarlar> Sistem> Sistem Güncelleme> Güncellemeleri Kontrol Et> İndir Ve Kur’a Gidin.

Sistem Güncellemesini Sürekli Olarak Hicare İle Almanızı Öneririz. İnternette Yayınlanan Güncelleme Dosyalarını Telefonuzu Root Yaparak Yükseltmeniz Garanti Dışına Çıkmanıza Sebep Olabilecektir.

Huawei Destek Ekibinden Aldığımız Bilgiye Göre Huawei Mate 20 Lite İçin Güncelleme Temmuz Sonuna Doğru Tüm Telefonlara Ulaştırılmış Olabileceğini Söylüyorlar. Ama Bu Süre İçinde Zaten Kademeli Bir Dağıtım Olacağı İçin Net Bir Tarih Veremiyorlar. Telefonların Güncelleme İle Hızlanması, Tepki Süresinin Kısalması Vede Şarjın Daha Az Kullanılması Gibi Güzelliklerle Gelecek Olan Android Pie Güncellemesini Merakla Bekliyoruz.

Mate 20 Lite İçin Daha Yeni Gelecek Güncellemenin Ardından Gözler Acaba Android Q Güncellemesi Mate 20 Lite İçin Gelecek Mi? Şuanda Yayınlanan Listelerde Mate 20 Lite Yer Bulamamış Olsada Zaten Hali Hazırda Süren Bir Android Vs Huawei Savaşı Bulunmakta Sular Durulduktan Sonra Bu Listelerde Mate 20 Lite Yerini Alacağını Ne Kadar Kullanıcı Olarak Düşünsekte Bir Kesinliği Bulunmamakta.

Huawei İçin Mate 20 Lite Çöpe Atılacak Bir Kullanıcı Kitlesinden Fazlasına Sahip, Bu Yüzden Huawei Kullanıcılarını Android Q İçinde Üzmeyeceğini Mate 20 İçin Android Q Desteğini Vereceğini Düşünüyoruz.

Mate 20 lite için emui 9 ile gelecek detaylı özelikler için huawei kendi sitesinden detaylı bilgi edinebilirsiniz ; https://consumer.huawei.com/tr/emui/

Güncelleme Cihazlarda!

Güncellemeler cihazlara ulaşmaya devam ediyor, güncellemesi yapılmış bir cihazın ekran görüntülerini ekledik. Testlerimizi yaptıktan sonra yeni bir konu ile cihazın son durumunu ve fiyat performans ürünü olan mate 20 lite emui 9 ile ne hale geldiğini detaylıca anlatacağız. Mate 20 lite güncelleme sorunları içinde bizi takipte kalın.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Huawei Mate 20 İçin Emui 9 / Android 9 Güncellemesini Cihazıma Kurdum Ama Yavaşlama Söz Konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.