Mobil AlemiTeknolojiTeknoloji Haberleri

TOLED Teknolojisi Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Gelecek zamanda en önemli ekran teknoloji gelişimi olarak görülen TOLED teknolojisi, her geçen gün daha fazla artış görmesinin yanı sıra gelişim görüyor. Şeffaf ekran teknolojisi şeklinde bilinen bu teknolojik gelişme, artık yalnızca filmlerde görülen durumu gerçek dünyaya naklediyor diyebiliriz. Alışılmışın dışında olan ve biraz zaman sonra herkesin kullanacağı bir teknoloji olarak tasarımı yapılan bu ekranlar, artık zirve gelişme olarak herkesin evinde yer alacak.

TOLED Ekran Teknolojisi Yaygın Bir Hal Alacak Mı?

Çok yakın bir vakitte oldukça yaygın bir hal alacağı düşünülen TOLED, gayet ilgi çekici bir ekran tasarımı karakterine sahiplik ediyor. Ancak bu teknolojinin çalışması açısından pek çok soru işareti kullanıcıların aklına takılıyor. Şimdi hep birlikte bu soru işaretlerinin cevaplarına göz atalım.

Toled Ekranlar Nasıl Kullanılacak?

Her zaman filmlerde karşımıza çıkan bu şeffaf ekran teknolojisi, şimdilerde herkesin dilinde geziyor. Üretildiği zaman herkesi etkisi altına alacağı ve bir nevi insanlığı level atlatacağı düşünülen ekran teknolojisi, uzunca bir süredir gelişim görmeye devam ediyor. Bu tarz ekranları dokunup yönetmek biraz zor gibi dursa bile gayet basittir.

Şeffaf ekran oldukça yakın bir süre zarfı içerisinde akıllı telefon markaları aracılığıyla üretim aşamasına alınacak ve kullanıma verilecek. Buna ek olarak televizyonlarda da aynı şekilde bu hareket gerçekleşecek. Böylece bu teknolojinin hızlı bir şekilde yaygınlaşacağı düşünülüyor.

Şeffaf Ekran Teknolojisi Nedir?

Bu özel teknoloji OLED ekran teknolojisi üzerine odaklanmış, fakat bilinen LCD ekranlardan daha farklı bir biçimden neticelendirilmiştir. Transparent OLED olarak bilinen TOLED teknolojisi, arka kısmında ışığı sağlaması adına herhangi bir standa hiçbir zaman gerek duymaz. OLED ekranların görüntüsü görülmesi adına LED ışıkların olması gerekir. Ama bu yeni teknoloji de ışık sağlamak için bir şeyin olması zorunlu değil.

Kendi ışığını kendi gücüyle sağlayarak insanlara kaliteli hizmet sunacak diyebiliriz. Bu teknolojiyi geliştirmek adına birçok firma bulunuyor. Böylece yakın vakitte yaygın olması için hızlı bir şekilde gelişimi gerçekleştiriliyor. Şeffaf ekran bizlere vereceği özel keyif sayesinde herkesin evinde yer alabilecek. Güçlü bir görsel efekti olacağı bilinen bu özel ve yeni teknolojik gelişme herkesin beğenisini kazanabilecek. Online sektör için hızlı bir yükseliş yaşayacağı düşünülen bu güzel teknoloji her geçen vakitte kendisini daha fazla geliştirmeye müsait olacaktır. Toled teknolojisi aracılığıyla eski ekranlar ortadan kalkacak ve yerine yepyeni özel görüntüler gelebilecek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.