Kücük BilgilerMobil Alemi

Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?

Web Sitesi ile Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?


Twitter’dan video nasıl indirilir sorusu, günümüzde milyonlarca insan tarafından sorulmaya devam edilmektedir. Bu durumun asıl nedeni, sosyal medya kullanıcılarının gün geçtikçe artmasıdır. İnsanlar, sosyal platformlarda gördükleri videoları kendi cihazlarını da kaydetmek istemektedirler. Bunun için çeşitli programlar veya internet siteleri araştırmaktadırlar.

İnternet kullanıcılarının video indirmek için en çok tercih ettikleri platformlardan biri de Twitter olarak karşımıza çıkmaktadır. Her gün binlerce kullanıcı, Twitter platformunu video indirebilmek için tercih etmektedirler. Fakat Twitter ile yeni tanışmış olan kullanıcılar, platform bazında nasıl video indirebileceklerini bilmemektedirler. Biz de sizler için sıklıkla sorulan Twitter’dan video nasıl indirilir sorusu hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Web Sitesi ile Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?

Twitter’dan video nasıl indirilir sorusunun yanı sıra bedava internet siteleri üzerinden video indirme işlemleri de sıklıkla sorulmaktadır. Bu durum, kullanıcıların programlara güvenmemesi veya para vermek istememelerinden kaynaklanmaktadır. Twitter’dan çevrimiçi olarak video indirebilmek için genellikle Twitter Video İndirme sitesi tercih edilmektedir. Peki, ilgili site bazında nasıl videol indirilir?

  1. İlk olarak mobil cihaz veya bilgisayarınız üzerinden Twitter uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Uygulamaya giriş sağladıktan sonra indireceğiniz Twitter videosunun bağlantısını kopyalayınız. Bu işlem, indirmek istediğiniz videonun bulunduğu twitin sağ alt bölümünde yer alan ok işaretine tıklayarak yapılabilmektedir.
  3. Daha sonra karşınıza çıkan ‘’Tweet’in bağlantı adresini kopyala’’ sekmesini onaylamanız gerekmektedir.
  4. Ardından kopyaladığınız video adresini Twitter Video İndirme adresindeki arama çubuğuna yapışmanız gerekiyor.
  5. Son olarak ‘’Download’’ sekmesini onaylayarak karşınıza gelen ‘’Download Video’’ butonuna tıkladığınızda video indirme işlemleri başlamış olacaktır.

Bazı kullanıcılar, Download tuşuna bastıktan sonra direkt olarak video sayfasını gördüklerini söylemektedirler. Bu durumu, videonun oynatıldığı sırada ekranın sağ alt bölümündeki üç nokta işaretine basarak İndir seçeneğine tıklayıp rahatlıkla geçebilirsiniz.

Android Cihazlar İçin Twitter’dan Video İndirme Yöntemleri

Twitter’dan video nasıl indirilir sorusu, günümüzde sadece bilgisayar kullanıcıları tarafından değil mobil cihaz kullanıcıları tarafından da sorulmaktadır. Bu durum, kişilerin Twitter platformuna daha çok telefon üzerinden girmeleri ile açıklanabilmektedir. Üstelik mobil cihazlar için Twitter videoları en çok Android kullanıcıları tarafından indirilmektedir. Peki, Android cihazlar için Twitter videoları nasıl indirilmektedir?

Android cihazlara Twitter videolarını kaydedebilmek için en sık karşılaşılan yöntem, bir uygulama olan Download Twitter Videos programıdır. Bu uygulama, hem kullanım açısından kolay hem de ücretsiz bir arayüze sahiptir. Android cihazınıza Twitter videosu indirebilmek için öncelikle ilgili uygulamayı yükleyerek açmanız gerekmektedir. Daha sonra platformdan indirmek istediğiniz videonun URL adresini kopyalayıp uygulamaya yapıştırınız. Bu sayede Download Twitter Videos uygulaması, istediğiniz videoyu sizin yerinize indirmeye başlayacaktır.

Iphone ve Ipad Cihazlara Twitter Üzerinden Nasıl Video İndirilir?

Twitter’dan video nasıl indirilir sorusu, sadece Android kullanıcı tarafından değil Ipad ve Iphone kullanıcıları tarafından da sıklıkla sorulmaktadır. Öyle ki her gün binlerce Iphone kullanıcısını, birçok Twitter videosunu telefonuna kaydederek daha sonra da izleyebilmektedir. Bunun için Android cihazlarda olduğu gibi bir uygulama geliştirilmiştir. Iphone kullanıcıları, ilgili uygulama sayesinde kolayca video indirebilmektedirler.

Iphone ve Ipad kullanıcılarının Twitter’dan video indirebilmek için yüklemeleri gereken uygulama, Shortcuts olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu uygulama tek başına yetmemektedir. Bu uygulama ile birlikte Twitter Video Downloader programını da indirmeniz şarttır. URL üzerinden kopyaladığınız videolar, Download Twitter Videos uygulamasında indirilmeye başlanacak ve Shortcut platformunda tekrardan düzenlenecektir.

Twitter’dan Video İndirmek Ücretli Mi?

Twitter’dan video nasıl indirilir sorusunun yanı sıra Twitter videolarının telefonlara kaydedilmesinin ücretli olup olmadığı sıklıkla merak edilmektedir. Son günlerde artan sosyal medya ihlalleri nedeniyle ilgili soru milyonlarca insanın aklını karıştırmaktadır. Fakat programlar veya internet siteleri ile video indirmek, herhangi bir ücrete tabi tutulmamaktadır. Siteler ve uygulamalar, genel olarak kullanıcılarına ücretsiz şekilde hizmet sağlamaktadırlar.

Fakat bazı siteler ve programlar, kullanıcılarından gereksiz yere ücret talep edebilmektedirler. Bazı premium uygulamalar, özellikle telefonların market uygulamalarında parayla satılmaktadırlar. Bunun aksine günümüzde Twitter üzerinden video indirmek için birçok ücretsiz ve kaliteli programlar ve siteler bulunmaktadır. Üstelik ilgili araçların kullanım arayüzleri oldukça basit ve Türkçe’dir. Kısacası siz de hiçbir ücret ödemeden bahsettiğimiz site ve programlar sayesinde Twitter üzerinden kolayca video indirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.