AndroidApple & İosDiğer YazılarımızGenelMobil Alemi

İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Muhteşem Uygulama

Sıfırdan İngilizce ve Birbirinden Güzel Uygulamalar


İngilizce öğrenebileceğiniz 10 muhteşem uygulama neler biliyor musunuz? En iyi yabancı dil uygulamaları için sizlere bir liste hazırladık. Bu listedeki uygulamaları yetişkinler kullanabilirken kimi uygulamaları çocuklar da kullanabilir.

Son zamanlarda bu tarz tamamen ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamaları herkesin ilgisini çekmeye başladı. Nereden baksanız herkesin telefonunda ya da tabletinde mutlaka bir İngilizce uygulaması yer alıyor. Özellikle oyun şeklinde olan öğretici uygulamalar başta çocuklar olmak üzere tüm ebeveynlerin ilgisini çekmektedir.

Sıfırdan İngilizce ve Birbirinden Güzel Uygulamalar

Dil öğrenme, kişilerinin bakış açısını değiştirdiği gibi kişisel gelişimini de etkilemektedir. Bu nedenledir ki aileler çocuklarının küçüklükten itibaren dile yatkınlığını arttırmaya çalışmaktadır. Çocuk Gelişim Uzmanları, erken dil gelişimi için yabancı dilin 3 yaş ve sonrasında daha etkili olacağını belirtmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ve bu teknolojinin her alana nüfus etmesiyle yabancı dil öğrenimi de arttırdı. İngilizce gibi yabancı dillere merakı olan kişiler uygulamalar geliştirdi. İşte, karşınızda İngilizce öğrenebileceğiniz 10 muhteşem uygulama!

Duolingo

Duolingo uygulaması, İngilizce eğitme programı olarak en iyi uygulamalardandır. Çocuk veya yetişkin fark etmeksizin herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir şeması vardır. Zaten uygulama 2013 senesinde  “En İyi Android Uygulaması” unvanını kazandı. En iyi yabancı dil uygulamaları arasında yer alan Duolingo, İngilizce ve diğer başka diller için de kullanılmaktadır.

Udemy

Bilgisayar üzerine kurulumu ve Google tabanlı girişi olan bir uygulamadır. IOS ve Android tabanlı sistemlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ders veren kişilerin görüntülü bir şekilde ya da ekran paylaşımı yapar bir şekilde sistem içermektedir. Uygulamada genellikle ücretli ders içerikleri bulunmaktadır. Ancak kimi içeriklere ücretsiz bir şekilde erişmeniz mümkündür.

Udemy; İngilizce öğrenebileceğiniz 10 muhteşem uygulama olarak en çok tercih edilen eğitim içerikli uygulamalardan bir tanesidir.

LearnEnglish Grammar

Adından da anlaşılacağı üzere grammar üzerine kurulu bir uygulamadır. Grammar nedir? Dil bilgisi, yazımdaki akıcılık gibi kuralları içermektedir. Uygulama, kişilerin pratik yaparak öğrenmesini amaç edinmiştir. İçerisinde 1000’den fazla soru bulunmaktadır.

Lingokids

Çocuklara yönelik bir uygulama olan Lingokids, elbette ki yetişkinler tarafından da kullanılabilmektedir. Mobil bir uygulamadır ve içeriğinde 0 – 3 yaş İngilizce eğitim seti seviyeleri bulunmaktadır. Lingokids ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.

Uygulamanın içerisinde animasyonların yanında çeşitli birçok sayıda oyunlar bulunmaktadır. Bu animasyonlar ve oyunlar çocuğun gelişim düzeyine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Quizlet | İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Muhteşem Uygulama

Bu uygulama tekrara dayalı bir uygulamadır. Peki, nasıl oluyor bu tekrar? Kişilere sorulan sorular yanlış cevaplandığında belli oranlarda daha sonra tekrar soruluyor. Kişi doğru cevabı verdikten sonra öğrenme derecesini not ediyor ve yeni bir oran oluşturularak yeniden sorular soruluyor.

Voscreen

İngilizce öğrenebileceğiniz 10 muhteşem uygulama arasında Türk yapımı bir uygulama da yer almaktadır. Uygulama içerisinde İngilizce oyun, film ve çizgi filmler bulunmaktadır. Bu konuda özellikle ilkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri etkili olacaktır. Hali hazırda ücretsiz olması da uygulamayı cazip kılmaktadır.

HelloTalk Learn Languages Free

Başta İngilizce olmak üzere 150’den fazla dil içeriğini sizlere sunan bir uygulama! O kadar kapsamlı bir uygulama ki dünyadan pek çok kişi ile tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Böylelikle dilinizi geliştirirken telaffuzunuzu da daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Memrise | İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Muhteşem Uygulama

2017 senesinde Google Play “En İyi Uygulama Ödülü” kazanan uygulama oldu. Daha çok çocuklara hitap eden bir alt yapısı olan uygulama, geliştiriciliği ile bilinmektedir. Çocuklara İngilizceyi oyunlaştırma tekniği ile öğretmektedir. 50 milyonda daha fazla indirme oranına sahip olmasıyla diğer uygulamalarla arasındaki farkını ortaya koyuyor.

Interpals

İngilizce öğrenebileceğiniz 10 muhteşem uygulama arasında Chat yapabileceğiniz yani sohbet edebileceğiniz uygulamalar da yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de “İnterpals”. Dünya üzerinde çeşitli din, dil, ırk ve kültüre sahip insanlarla keyifli sohbetler edebileceğiniz bir platform sunulmaktadır. Üstelik bu uygulama da ücretsiz. Google üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi telefonunuza uygulama olarak da indirebilirsiniz.

Mondly

Mondly, 20 milyondan fazla indirilme oranına sahiptir. İçerisinde en az 33 dil öğretme listesi bulunmaktadır. Elbette ki dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizce üzerine sayısız öğretme tekniği bulunmaktadır. Ücretsiz bir uygulama olması onu en cazip kılan özelliği olmasının yanı sıra çocukların da dikkatini toplamaktadır.

İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Muhteşem Uygulama Bonusu: Cambly

Cambly benzeri uygulamalar yukarıda bahsettiğimiz uygulamalardır. Özellikle Udemy bu konuda büyük benzerlik göstermektedir. Sizler de Cambly gibi ücretsiz uygulamalar üzerinden İngilizceyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.