Sosyal Medya

İnstagram Donma Sorunu Konusunda Neler Yapılması Gerekir?

İnstagram Nedir?

Kullanıcıların en fazla yaşadığı durumlardan bir tanesi olarak İnstagram donma sorunu kendisini ön plana çıkarıyor. Son günlerde herkesin dert yandığı ortak durum olan ani donma sorunları, birkaç önemli nedene bağlı olarak gelişiyor. Şimdi bu konuyu daha yakından inceleyerek detayına bir göz atalım.

İnstagram Nedir?

Konuya başlamadan önce elbette biraz İnstagramdan bahsetmek istedik. Bu uygulamayı kullanan kişiler genel olarak resim ve video paylaşımında bulunarak kendilerini gösterebiliyorlar. Elbette artık sadece bu paylaşımlar değil, aynı zamanda canlı yayınlar açarak görüşme gerçekleştirebiliyorlar.

Milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulama günümüzde ek olarak ticaret ve reklam işleri için de kullanılıyor. Böyle büyük bir sistem içerisine dahil olan herkes elbette çeşitli işleri kendi arzularına göre yerine getirebiliyorlar. Ancak esas konuya dönersek İnstagram açılmıyor veya donuyor olayı dikkat çekiyor.

İnstagram Donma Sorunu Nelere Bağlı Olarak Gelişiyor?

Uygulamayı kullanan kişilerin her zaman canını sıkan donma problemi, belirli nedenlere bağlı olarak gelişiyor. Durum böyle olunca pek çok yol ortaya çıkıyor. Donma olayını geliştiren nedenler ise şu şekildedir;

  • Cihazın arka planında birkaç adet uygulamanın aynı anda çalışması.
  • Uygulamanın güncel şekilde olmaması.
  • Bataryanın bazı nedenlerden dolayı arızalı şekilde çalışması.
  • Cihazın oldukça aşırı biçimde ısınması.
  • Telefon hafızasının tüm sınırlarının dolması.

Söz konusu olan bu nedenler İnstagram donma sorunu için yeterli oluyor. Böyle bir olay ile karşılaşanlar mutlaka cihazlarını iyice kontrol etmeleri gerekiyor.

İnstagram Donma Sorunu Ortadan Nasıl Kaldırılır?

Story de video donuyor veya çeşitli nedenlere bağlı olarak uygulama genel şekilde aniden donuyor ise yapılması gereken işlemler oldukça basittir. Yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

  • Telefon tamamen kapatılarak yeniden açılmalıdır.
  • Uygulama tamamen kapatılarak tekrar açılmalıdır.
  • Uygulamanın güncelleştirme işlemleri tamamlanmalıdır.
  • Cihazın arka planında işlem gören tüm uygulamalar kapatılmalıdır.
  • Uygulama tamamen silinerek cihaz içerisine yeniden yüklenmelidir.

Bahsetmiş olduğumuz bu işlemler uygulandıktan sonra herhangi bir düzelme görülmüyor ise mutlaka teknik servise danışılması gerekir.

İnstagram Mesaj Atma Kısmı Donuyor İse Ne Yapılması Gerekir?

Uygulamayı kullanan kişiler mesaj attıklarında veya sohbet kısmını açtıklarında herhangi bir donma yaşayabilirler. Böyle bir İnstagram donma sorunu yaşayan kişiler mutlaka telefonlarını kontrol etmelidirler. Bu olay telefon kaynaklı hata şeklinde gerçekleşebilir. Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu bitirecektir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.