Sosyal Medya

Instagram Hesap Çalma

Instagram yaygın olarak kullanılan en iyi sosyal medya aracıdır. Instagram hesap çalma taktikleri öğrenilerek istenilen hesaplar hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olabilmektedir. Elbette ki birinin Instagram hesabının çalınması ve içeriğinde bulunan paylaşımların kullanılması bilişim suçlarına girmektedir. Bu yüzden Instagram hesabını çalma eğilimi içine girecek kişiler bu konuda dikkatli davranmalıdır. Bunun yanı sıra bazı Instagram adreslerinde unutulan şifreler ve mail adresleri Instagram çalmaya yöneltmektedir.

Özellikle eski dönemlerde kullanıcılar telefon doğrulaması ile şifre alamıyordu. Bu yüzden yeni bir Instagram hesabı açıp eski hesaplarını rafa kaldırıyorlardır.

Instagram hesap çalma yöntemleri bu sebeple oldukça önem taşıyacaktır. Instagram çalma nedenlerinden biride ilişkilerdeki güvensizliktir. Bununla birlikte sosyal medya araçlarının çalınmasının en büyük nedenlerinden biri de dolandırıcılıktır. Bu sebeple Instagram hesabı çalma girişimleri başınızı büyük derde sokabilir. Teknoloji geliştikçe Instagram hesaplarını çalma yöntemleri de çoğalmaktadır. Bu sayede Instagram kolayca ele geçirilebilir. Kişinin bir başkasına ait bir hesabı kendi kontrolüne alması hiçte zor olmayacaktır.

Instagram Çalma Yöntemleri

Instagram hesap çalma sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Aslına bakılırsa Instagram hesabının çalınmasına ilişkin konu çok önemlidir. İnsanlarında kendi sosyal ağını koruması için sosyal hırsızlık nasıl sağlanıyor bilmesi gerekir. Bu sayede kendi alanını ve çevresini koruması mümkün olmaktadır.  Bir kişinin Instagram hesabının çalınması zincirleme bir sosyal ağ işgaline dönüşebilir. Instagram hesabınızı çalma girişimlerini bildiğiniz zaman çok daha temkinli olmak mümkündür. Ne yazık ki birçok insan Instagram hırsızlarına kaşı uyanık olamıyor ve hesabını çaldırıyor.

  • Mail yoluyla Instagram hesabınız çalınabilmektedir. Maile gelen linkler tıkladığında çalınma gerçekleşir.
  • Site yönlendirmesi ile hesap çalmak oldukça kolaydır. Link tıklayan kişinin hesabı direk karşı kullanıcıya geçmektedir.
  • DM yolu ile atılan mesaj içerikleri Instagram hesabının çalınmasına nedendir.
  • Link yolu ile hesap çalma çok yaygındır. Bu yüzden her link tıklanmamalıdır.
  • Arkadaştan arkadaşa zincirleme hesap çalma
  • Benzer kullanıcı adları kişileri rahatsız etmekte olup dikkat çekici olabilmektedir. Buda Instagram çalma taktiklerinden biridir.
  • Uygulamalar üzerinden hesap çalma oldukça basittir. Kişinin şifreleri otomatik olarak karşı tarafa geçmektedir.
  • Takipçi arttırma sitelerin aracılığı ile Instagram hesap çalma

Genellikle link ve mesaj yolu ile kandırmaca sıklıkla gözlemlenmektedir. Özellikle Instagram’ın adı kullanılarak telif hakkına dair yollanan mesajlar kullanıcıyı tedirgin etmektedir. Mesajın şokunu yaşayan kullanıcılar mesajda yer alan linkleri tıklamaktadır. Bu sayede Instagram hesabı kısa süre içerisinde avcı olan kullanıcının eline geçmektedir.

Bunun yanı sıra popüler Instagram hesap çalma yöntemlerinden biri de çalınan hesaptan arkadaş hesabı çalma eylemidir. Ele geçirilen Instagram hesabında bulunan arkadaşlara mesaj atarak çeşitli şekillerde hesap çalmak mümkündür. Bu yüzden kişiler arkadaşları ile görüştüklerinden emin olmalı, her link yollayana güvenip tıklamamalıdır. Instagram her şeyimizi paylaştığımız bir mecradır.

Bazı Instagram hırsızları kişilerin hesaplarında yüz kızartıcı nitelikte sorunlar olduğunu beyan etmekte ve adına yapılmış suçlamalar olduğunu mesaj yolu ile bildirmektedir. Kimse böyle bir suçlama altında kalmak istemediği için gönderilen linke ister istemez bakma eğilimine girer. Bu sayede Instagram zahmetsiz bir şekilde çalınma aşamasına girer.

Instagram çalma yöntemlerinden biri de takipçi satın alma siteleri ile gerçekleşmektedir. Bazı firmalar Instagram hesabı çalmaya yönelik çalışmaktadır. Ancak kullanıcılar bunu bilmediğinden bu firmalara hem paralarını hem de hesaplarını kaptırmaktadır.  Bu yüzden takipçi satın alırken bile Instagram hesabınız çalınabilir. Bu sebeple içeriğini bilmediğiniz, kullanıcı yorumu olmayan firmalardan takipçi almamanız önemli olacaktır. Bununla birlikte bazı uygulamalarda pratik bir biçimde Instagram hesabı çalabilmektedir. Uygulamalara kullanıcı adı ve şifre girilmesi hesabın çalınmasında yeterli olacaktır.

Instagram Hesabı Çalındığında Neler Yapılmalı?

Instagram hesap çalma sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler öncelikle durumu arkadaş çevresine bildirmelidir. Bununla birlikle çalınan hesaplarını Instagram bünyesine bildirmeleri gerekir. Kullanıcı adının şikâyet edilmesi üzerine Instagram hesabını geri almak mümkün olabilmektedir. Ancak Instagram kullanan birinin bu tür kandırmacalara inanmaması gerekir. Genellikle bu taktikler üzerinden çalınma işlemi gerçekleşmektedir.

Instagram hesabınızı korumak için çift doğrulama kullanmak çok akıllıca olacaktır.  Bu sayede Instagram hesabı çok daha güvenli hale gelecektir. Sonuç itibari ile SMS yolu ile iletilen kodun bir başkası tarafından bilinmesine imkân yoktur. Sosyal medya hırsızlarına karşı bu güvenlik önlemini almak çok önemlidir. Kişiler Instagram hesabınızı çalma girişiminde bulunsa bile güvenli doğrulama kodları sayesinde saniyeler içinde hesabınızı almanız mümkün olacaktır.

Instagram Hesap Çalma Kolay Yoldan

Instagram çalma yöntemleri öğrenildiğinde çok daha sağlıklı düşünebilmek mümkün olacaktır. Instagram hesabınız çalındığında çok geç olmadan Instagram yönetimine durumu bildirmeniz çok akıllıca olacaktır. Ayrıca çalma eylemini gerçekleştiren kişiyi de şikâyet etmeniz diğer kullanıcılarında aynı duruma düşmemesi adına önemli bir yaklaşım olacaktır. Elbette ki şikayetinizi yaparken sadece sosyal ağ üzerinden değil bilişim suçu olduğu için suç duyurusunda da bulunabilirsiniz. Sosyal hesabınız sizin özelinizdir ve ihlal edilemez.

Günümüzde kullaılan en kolay hesap çalma yönetimi arasında sahte atılan mesajlar gelmektedir. Özellikle başınız ağrıyacak türden bir mesaj atıldığında kullanıcı panik olarak gönderilen bağlantıya tıklamaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.