Sosyal Medya

Instagram Kullanıcıların Gönderilerinin Beğeni Sayısını Gizleyebileceği Yeni Özelliği

Instagram'da Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Ne Getiriyor?


Instagram, kullanıcıların beğenileri gizleyip gizlemeyeceğini seçebileceği bir yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik Instagram kullanıcıları üzerindeki sosyal baskıyı hafifletmek için tasarladığı yeni bir özellik.

Instagram’da beğeni gizleme hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlamak için önemli ayrıntılara değineceğiz.

Instagram, bu özelliği 2019 yılından bu yana bazı ülkelerde bazı kullanıcılarda denediğini belirtiyor. Instagram CEO’suna göre bu girişim, Instagram’ı “internette daha güvenli bir yer” yapma girişimiydi.

Özellikle içerik oluşturucular ve Influencer’lar, benzer sayım metriğinin marka ortaklarına değer iletmek için önemli olduğunu ve bunların kaldırılmasının olumsuz bir etkisi olabileceğini söylediler.

En son bilgiye göre Instagram, kullanıcılara platformdaki beğenileri gizleyip gizlememeyi seçebileceği bir opsiyon olarak sunmak istiyor.

Instagram’da Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Ne Getiriyor?

Şunu belirtmek gerekirse; bir kullanıcı, hesabında beğenileri gizlemeyi seçtiğinde dahi beğenilerin tamamen ortadan kalkmadığını bilmek önemlidir. Beğeni sayısı takipçiler için gizlidir, ancak kullanıcılar yine de birkaç dokunuşla bir gönderiyi kimin beğendiğini görebilir.

Instagram’daki Gönderi Beğenilerin Kaldırılması Influencer’ları ve Markaları Nasıl Etkiler?

Instagram bu özelliği bazı ülkelerdeki test kullanıcıları ile test ettikten sonra birçok influencer, etkileşim oranlarının önemli ölçüde düştüğünü raporladı.  Nedeni ise takipçilerin, bir gönderideki beğenme sayısını görmeden beğen düğmesine basmaya daha az meyilli olması olarak tespit edildi.

İşletmeler için beğenilerin kaldırılması, etki sahibi bir ortağın ölçümlerini doğrulama söz konusu olduğunda zorluklar getireceği şüphe götürmez bir gerçeğe dönüşüyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.