Sosyal Medya

İnstagram Yorum Kapatma Nedir, Nasıl Yapılır?

İnstagram Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?


İnstagram yorum kapatma, İnstagram kullanıcılarının son zamanda en çok araştırdığı konulardan biri olmuş durumdadır. Sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılması ve uygulamaya eklenen birçok özellik birçok kullanıcı için avantaj sağlasa da bazı özellikler kullanıcılar için can sıkıcı ve moral bozucu hale gelebilmektedir. Bunlardan en dikkat çekici olanlardan biri de paylaşımların altına yapılan yorumlardır.

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram, bazı durumlarda kişilerin mağduriyet yaşamasına neden olabilmektedir. Paylaşılan gönderilerin altına yapılan eleştirel ve istenmeyen yorumlar nedeniyle birçok kişi İntagram yorumlarını kapatmak istemektedir.

İnstagram Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram’da gönderi ve resimlere yapılan yorumlar istenildiği zaman kapatılabilmektedir. Paylaşılan herhangi bir gönderiyi yoruma kapatmak için gönderinin bulunmuş olduğu ekranın sağ köşesinde yer alan 3 noktaya tıklanarak Yorum Yapmayı Kapat seçeneği seçilmelidir.

Daha Önce Paylaşılmış Gönderilere İnstagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram yorum kapatma özelliği, daha önce yapılan paylaşımlar için de geçerli olmaktadır. Yapılan yorumları silmeye gerek kalmadan yorumlar devre dışı bırakılarak gönderi yorum yapmaya kapalı hale gelebilmektedir.

Yorum kapatma özelliğinin devre dışı bırakılmasının ardından daha önce gönderiye yapılan yorumlar tekrar görünüyor olacaktır. Daha önce yayınlamış olan bir fotoğraftaki yorumları devre dışı bırakmak için;

 • Yorumu devre dışı bırakılmak istenen fotoğraf duvarına gelinerek üzerine tıklanmalıdır.
 • Profilde üst dikey noktanın sağ köşesinde yer alan simgeye tıklanmalıdır.
 • Açılacak olan pencere üzerinden Yorumları Devre Dışı Bırak seçeneği seçildiği takdirde yorumlar devre dışı kalıyor olacaktır. Yorumları tekrar aktif hale getirmek isteyenler aynı yöntemleri tekrar uygulayarak fotoğrafa yorum yapma özelliğini aktif hale getirebileceklerdir.

İnstagram’da Gönderiye Yapılan Yorumlar Nasıl Silinir?

İnstagram paylaşımlarına yorum yapılmasını istemeyenler yorum kapatma özelliği ile yorumları kolaylıkla kapatabileceklerdir. Bununla birlikte gönderiye yapılan bir yorumu beğenmeyerek silmek isteyenler de bu işlemi kolay bir şekilde yapabileceklerdir. İnstagram’da gönderiye yapılan yorumu silmek için;

 • İnstagram profili üzerinde yorumu silinmek istenen fotoğraf seçilerek üzerine tıklanmalıdır.
 • Hangi yorum silinmek isteniyorsa o yorumun üzerine basılı tutulmalıdır. Basılı tutmanın ardından yorum işaretleniyor olacaktır.
 • Yapılan işlemin ardından sol üst köşede yer alan çöp kutusu simgesi seçildiği taktirde yorum silme işlemi tamamlanmış olacaktır.

İnstagram Hikaye Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinde resim ve gönderi paylaşımı yapılabildiği gibi hikaye paylaşımı da yapılmaktadır. İnstagram yorum kapatma işlemi resim ve gönderi yanı sıra hikaye için de yapılabilmektedir. İnstagram üzerinde hikayelere yapılan yorumları kapatmak için;

 • Sol üst köşede yer alan kamera simgesi tıklanarak İnstagram hikayelerinin oluşturulduğu bölüme gidilmelidir.
 • Sol üst köşede yer alan simge yardımıyla İnstagram hikayesi ayarlarına gidilmelidir. Burada ‘’Mesajlara Yanıtlara İzin Ver’’ seçeneği devre dış bırakıldığı takdirde İnstagram yorum kapatma işlemi İnstagram hikayede de yapılmış olacaktır.

İnstagram’da Yorum Sınırlandırma Nasıl Yapılır?

İnstagram’da yorum filtreleme özelliği ile yorumları sınırlandırmak mümkündür. Bu işlem için Yorumlar menüsüne giriş yapılarak Yorum Kontrolleri başlığının altında yer alan Şu Kişiden Yorumlara İzin Ver ve Şu Kişinin Yorumlarını Engelle seçeneği ile birlikte yorumlar kolaylıkla filtrelenebilmektedir.

İnstagram Canlı Video Yorumları Nasıl Kapatılır?

İnstagram, resim, gönderi, hikaye ve canlı video paylaşımının yapılabildiği bir sosyal medya uygulamasıdır. İnstagram yorum kapatma resim, gönderi ve hikayede olduğu gibi canlı video işleminde de yapılabilmektedir. İnstagram canlı video yorumlarını devre dışı bırakmak için;

 • İnstagram profilinde yer alan kamera simgesine tıklanarak İnstagram hikayelerinin olduğu bölüme gidilmelidir.
 • Alt kısımda yer alan Doğrudan seçeneğine işaret eden ok seçilerek İlet seçeneği seçilmelidir.
 • Canlı video başladığında ekranın sağ kısmında bulunan dikey 3 noktaya tıklanmalıdır.
 • Üç noktaya tıklandıktan sonra çıkan Yorumları Devre Dışı Bırak seçeneği ile İnstagram canlı video altın yapılan yorumlar engellenmiş olacaktır.

İnstagram yorum kapatma özelliği oldukça aktif bir özellik olup, özellikle son zamanlarda kullanımı daha da artmıştır. Kişiler yorum kapatma özelliği ile birlikte paylaşımlarını gönül rahatlığıyla yapabilmektedirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.