Apple & İos

İos Nedir?

İos Kullanım Oranları:


Basitçe Benim Gözüm ‘den İos ‘u Sizlere Anlatmaya Çalışacağım Hatam Olursa Af fola Direk Bildirin Ki Düzeltelim. Hatasız Kul Olmaz Hatasız Ben Hiç Olmaz Ondan Bilelim Hatalarımızı Eklemek İstediklerinizi de Gönderirseniz Sevinirim.

Apple Firması’nın İşletim Sistemidir. Son Sürümü Şu anda ios 9’Dur.Unix Tabanlı Kapalı Bir İşletim Sistemidir. Kapalı Olması Güvenlik Yönünden Zafiyetleri Daraltıyor. Ne Kadar Çok Kişi Bilirse O Kadar Risk Çoktur. Herkes Bir Yerini Kurcalar Bir Şeylerle Eklerse veya Kaynağını Bilirse Açığını da Bilir.

Telefonu Ayarlar Kısmından Yönetmenize Çok Sade, Kullanışlı Olarak İmkân Sunmaktadır. Uygulama Satın Almak veya İndirmek İsterseniz appstore Kullanmak Durumundasınız vede appstore Cidden Birçok Uygulamayı Katı Kuralları İle Redde biliyor. Bu Davranışı Güzel Güvenlik Önceliği Taşıyor. İtunes, icloud ve Airdrop ile Eş Zamanlı Çalışabiliyor. İos Cihazınıza Gelen Bildirimleri telefon çağrısı, mesaj Vb. Bildirimleri Direk Diğer Apple Cihazlarınızla Senkronize Olabiliyor.

İos Kullanım Oranları:                                   

İos 9 Artık Nerdeyse Eski Modellere Bile Yüklenecek Kıvama Geldi Ram Kullanımı Vs. Ona Göre Güzelce Ayarlanıyor. Bu Konuda Biraz Daha Başarılı Buluyorum. Kullandığım Android Telefonlarım Çok Kasıyordu. Gerçi Kıyaslama İçin İşlemci ve de Ram, Yük Dengelerinin Eşit Olması Gerekiyor. Android Hayranı Olarak İos Bu Konuda İyi Olduğunu Biraz Daha Az Sorunsal Yaratığını Gözlemledim.

 

ioskullanım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İos Kullanılabilirlik :

Menüsü vede Diğer Yazılımları İle Kullanılabilir , Ama Dediğim Gibi Nedensiz Bir Android Sempatizanı Olduğumda Burada Perspektif Yorumlar Yapamıyorum.

İos ‘taki Siri Artık İos 9 İle Daha Kişisel , Arabada Mısınız Veya Kulaklığı Taktığınızda Direk Müzik Acıyor Size Eşlik Ediyor.

Ya Doğrusu İos İyi Ama Kullanmak Bana Karmaşık Mı Geliyor Bende Mi O Kadar Zeka Yok Veya Android Sempatizanlığımdan Mı Bilinmez Lakin İos Kullanamıyorum.

İos ‘lu Cihazlarda Doğrulama, Güvenlik, Kapalı Devre, Kamera, Ekran Özellikleri Daha Gelişmiş Olduğundan Biraz daha Beni Cezbediyor Ama Android ‘den Vazgeçemiyorum.

Kısaca Yorumlarınızı Belirtirseniz Sevinirim, Muhabbet Kıvamında Bir Yazı Oldu.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.