Teknoloji Haberleri

iPhone 13 Pro Max, DisplayMate’den En iyi Akıllı Telefon Ödülünü Aldı

DisplayMate’ den 13 Pro Max’ e Her Anlamda Tam Puan Geldi

Her geçen gün yeni akıllı telefonların çıktığı piyasada bir hayli rekabet var. Eskiden Apple ve Samsung’ un sırtladığı piyasaya içinde artık pek çok pay alan rakip var. Ancak Apple başından beri sadık kitesiyle üretimine devam ediyor. Gelişen sistemler, kameralar derken bir başka rekabet alanı da telefonların ekranları.

DisplayMate’ den 13 Pro Max’ e Her Anlamda Tam Puan Geldi

DisplayMate’ e göre iPhone 13 Pro Max , bir akıllı telefonda olan en kaliteli ekrana sahip. iPhone 13 Pro Max yalnızca ekran anlamında değil, optimizasyon ve kalibrasyon alanlarında da takdir toplayan bir cihaz. Laboratuvar testlerine göre iPhone 13 Pro Max en iyi ekran ödülünü aldı. Bu ödülün arkasında yatan etken ise Apple’ ın 120 Hz ekranlar ile cihazını geliştirmesi. Firma genel değerlendirme planında Pro Max 13’ e A+ puanı verdi. Yüksek görüntü performansı, sınıf, kazanç ve diğer kriterlerde tüm gereksinimleri karşılar olarak firma tarafından rapora kaydedildi.

 

4K TV’ Lerden İyi, Görme Engelliler İçin Kolaylık Sağlıyor

Display raporunda belirtilenler bununla sınırlı değil.  Ayrıca raporda cihazın 4K Ultra TV’ den daha kaliteli ekrana sahip olduğu açıklandı. Keskinlik anlamında da 20 üzerinden 20 puan aldı. Minimum ekran yansıması alanında ise yaklaşık yüzde 5 oranına sahip. Bu durum iPhone 13 Pro Max cihazının görme engelliler için erişilebilirlik modlarına sahip olduğunu gösteriyor.

Ekran Güç Tüketiminde En İyisi

Ayrıca detaylı incelemeler sonucunda Apple’ ın önceki sürümlerine göre güç tüketimi konusunda ilerleme kaydettiği açıklandı. Rakiplerine ve alt modellerine göre daha az güç tüketen cihazın yüzde 25 ten fazla güç verimliliğine sahip olduğu açıklandı. Firma güç tüketimindeki azalmanın sebebini ProMotion sürücülerine bağlıyor. Apple, ProMotion sürücüsü sayesinde cihaz ekranını yenileme hızını 10 Hz’ e düşürdü

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.