Teknoloji Haberleri

Microsoft, Tüm Ofis Uygulamalarını Bir arada İçeren Yeni Office Uygulamasını iPhone ve iPad için Yayınladı

Birleşik Mobil Ofis Deneyimi


Microsoft, Apple tablet ve cep telefonları için birleşik Office uygulamasını yayınladı.
Birleşik uygulama, tek bir indirmede modern bir tasarıma bürünen Word, Excel ve PowerPoint’ in iPad dostu sürümlerini içeriyor. Yani, Word, Excel ve PowerPoint artık iPhone ve iPad için App Store’da tek bir indirme olarak mevcut hale geldi. Ancak dilerseniz Microsoft hala Office iPad uygulamalarını bağımsız indirmeler olarak da sağlamaktadır.

Bu indirilebilir sürüm notlarında Microsoft, “Bildiğiniz Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını tek bir iPadOS için optimize edilmiş uygulamada birleştiriyoruz” diye yazdı. Office kullanıyorsanız ve hareket halindeyken çalışmak istiyorsanız bu sizin harika bir haber olabilir. iPad’lerini bir dizüstü bilgisayara dönüştürmek isteyenler için bu çok önemli bir sürüm.

Birleşik Mobil Ofis Deneyimi

Hepsi bir arada Office uygulaması iPhone ve Android için Şubat 2020 itibariyle piyasaya çıktı. Microsoft’un iPad için optimize edilmiş Word, Excel ve PowerPoint sürümlerini pakete eklemesi belirsiz iken bir yıl sonunda güzel haber geldi!

Apple iWork Vs. Microsoft Office

Daha önce, pakete dahil edilen üretkenlik uygulamaları, pencereli modda çalışabildikleri için iPad’de eşit düzeyde bir deneyim sağlayabiliyordu. Ancak şu anda sunulan en son güncellemeyle, Apple müşterileri artık ekran boyutundan bağımsız olarak iPhone, iPad veya iPod touch‘larında yerel Office deneyimini gerçekleştirebilecekler.

iOS’a Özgü Özellikler

Microsoft, Mobile Office tekliflerine düzenli olarak tabletler için optimize edilmiş yeni özellikler ekliyor. Örnek olarak, Word, Excel ve PowerPoint’ in mobil sürümleri yakın zamanda fare ve izleme dörtgeni hareketleri için destek aldı. Uygulamalar ayrıca iOS’ un Split View yan yana çoklu görev özelliğini de destekliyor.

Office’in mobil ve masaüstü sürümleri aynı özelliklere sahip olmasa da iOS için yeni Office birkaç yeni özellik getiriyor. Bunlar, belgeleri Apple Kurşun kaleminizle veya parmağınızla imzalamak, belgelerinizden hızlı bir şekilde PDF’ler oluşturmak, görüntüleri metne ve tablolara dönüştürmek gibi şeyler yapmanızı içeren önemli özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca, artık PDF’lere kolayca tarih, şekil, görüntü ve notlar ekleyebilirsiniz. İleri düzey kullanıcılara için ise, artık Office’in görüntü tabanlı eylemlerine (PPT Oluşturma, PDF Oluşturma ve daha fazlası gibi) iOS’ un çok amaçlı Paylaşım menüsünden erişebilirler. Ek olarak, Office uygulamasını açtığınızda yeni ekran görüntüleri varsa, bunlar PDF veya PPT’ye dönüştürmek için bir öneri olarak ortaya çıkıyor.

Microsoft, Mac ve Windows için de Office uygulamalarında bazı değişiklikler yapacak. Windows’ta 2021 içinde Office için masaüstüne yapılacak güncellemeler, diğer geliştirmelerin yanı sıra kalıcı lisanslar içerecek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.