Teknoloji Haberleri

Firefox Sahte Ürün Yorumlarını Gizleyecek! Firefox’dan Sahte Ürün Yorumları İçin Güncelleme


Yapay zekanın geldiği nokta genel anlamda bakıldığında fayda sağlama konusunda gerçekten ilerlemiş durumda. Mozilla Firefox sahte ürün yorumlarını gizleyecek! Hem de yapay zeka sistemlerinden yararlanarak.

Mozilla, gelecek olan güncellemeler ile tarayıcılarına yerleşik olarak “inceleme denetleme aracı” adını sundukları bir özelliği eklemeye hazırlanıyor. Söz konusu özellik, satın almak için girdiğini E-Ticaret sitesinde yer alan yorumları inceleyerek ve yapay zeka öğrenme modelinden de yola çıkarak. Hangi yorumların gerçek yorumlar olduğunu, hangi yorumların sahte yorumlar olduğunu ayırt edebilecek.

Ayırt etmekle de kalmayacak, karşınıza sadece gerçek olan yorumları çıkartarak sahte yorumlardan uzak kalmanızı sağlayacak.

Gerçek Yorumlardan Yola Çıkarak Yeniden Puanlama Yapacak!

Firefox sahte ürün yorumlarını gizleyecek ancak bir yandan sahte ürün yorumlarının gelmesi yüzünden oluşan puanlama sistemine de düzenlemeler getirecek.

Tarayıcı içerisinde bulunacak olan bu özellik, pek çok alanda yorumların ve puanların denetlenmesini sağlayacak. Ancak, son kullanıcının gerçek anlamda olan yorum ortalamasını görebilmesi adına gizlenen yorumlardan ziyade, geriye kalan yorumlardan yola çıkarak ürünlere yeniden puanlamada bulunacak.

Yeniden puanlama, gerçek yorumlardan yola çıkılarak yapılacağı için satın almak için incelediğiniz bir ürünün diğer kullanıcılar tarafından gerçekten kaç puan aldığını, gerçekten ne gibi sorunlar veya faydalar sağladığını gözler önüne serecek.

Ürünlerin Özelliklerini Tek Bir Noktada Birleştirecek

Mozilla Firefox sahte ürün yorumlarını gizleyecek ancak, söz konusu yapay zeka destekli özellik ile satın almaya çalıştığınız ürünlerin gerçek özelliklerini de gözler önüne serecek.

Özellikle, pek çok yorumun bulunduğu bir alışveriş sitesinden veya bilindik bir alışveriş sitesinden alışveriş yapmaya hazırlanıyorsanız. “İnceleme yorumlayıcısı” sizin için ürünleri gözden geçirecek. Gelecek olan yorumlardan ziyade, ürün açıklamasında yer alan ve dikkat çekici olabilecek olan eksileri ve artıları da sizlere sunacak.

Satın alım yardımcısı gibi çalışacak olan inceleme denetleyicisi özelliği şuan için sadece Amazon web sitelerinde çalışmakta. Henüz test aşamasında olması nedeni ile diğer web sitelerinde çalışma desteğini sunabilmiş durumda değil. Ancak Firefox, gelecek olan güncellemeler ile özelliğin pek çok yorum yapılabilir alanda çalışacağına dair bilgiler de sunuyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.