Teknoloji Haberleri

Twitter Aktif Olarak Kullanılmayan Hesaplar Kapatılıyor! Kullanılmayan Hesaplara Veda


Twitter satılıp Elon Musk’a verildikten sonra pek çok değişikliğe gitti. Temelde mavi tik değişiklikleri yapılmış gibi gözüküyor olsa da aslında değişiklikler bunlardan da fazla. Aktif olarak kullanılmayan hesaplar kapatılacak gibi kesin kararlar da bu aşamada alındı aslında.

Henüz Twitter’ı satın almışken kullanılmayan ve yıllar geçmiş hesaplardan bahseden Elon Musk. 1.5 Milyar kullanıcı hesabından fazla bir hesap sayısından bahsetmişti.

Yıllardır kullanılmayan hesaplar, girilmeyen ve aktiflik belirtisi barındırmayan hesaplar kapatılacak gibi açıklamalarda bulunan Elon Musk, aktif olmayan hesapların tespiti için gelişmiş bir algoritma kullanmaya hazırlanıyor.

Pasif Durumdaki Hesaplarınızı Kontrol Etmelisiniz

Her ne kadar yıllardır kullanılmayan hesapların kapatılacak olması iyi olsa da bu hesaplar arasında sizin hesaplarınız da yer alıyor olabilir.

Yıllardır kullanmadığınız ancak kullanıcı adını beğendiğini Twitter hesabınız Elon Musk tarafından tarihin tozlu sayfalarına kaldırılabilir.

Kapatılan hesapların gerçi açılması konusunda henüz bir açıklama olmaması da eski hesaplara sahip olan kullanıcıları korkutuyor. Aktif olarak kullanılmayan hesaplar kapatılıyor ve aslında pek çok kullanıcı adı da kullanıma açılıyor.

Daha önce almak istediğiniz bir kullanıcı adı da kullanıma açılabilir. Alabilir ve kullanabilirsiniz.

Eski Kullanıcı Adları Artık Kullanılabilecek

Sosyal medya uygulamalarında en sinir bozucu olan şeyin kısa kullanıcı isimlerinin ya da önemli olabilecek kullanıcı isimlerinin kimileri tarafından alınmış ancak kullanılmıyor oluşu olabilir.

Hâl böyle olunca kullanılmayan hesapları şikâyet ederek kapatma yöntemi gibi yöntemler kullanarak o kullanıcı adını boşa düşürme gibi taktikler kullanılıyordu.

Yaptığı açıklamada, kullanıcı adlarının daha aktif kullanılmasını istediğini belirten Elon Musk, eski hesapların kapatılması ile birlikte pek çok kullanıcı adının kullanımdan düşeceğini belirtti.

Kullanımdan düşecek olan kullanıcı isimleri, yeni bir hesap açılarak alınabilir durumda olacak. Eski hesaplardaki kullanıcı isimlerini değerli yapan birkaç nedene bakacak olursak;

  • Kimilerinin kısa kullanıcı adlarından oluşuyor olması.
  • Anlamlı ifadeler barındırıyor oluşu.
  • İsim soy isim gibi detaylara sahip oluşu.
  • Kimi şirketlerin ve küçük işletmelerin isimlerine hitap ediyor oluşu.

Kısa Kullanıcı İsimleri Tehlike Altında Mı?

Teknik olarak bakıldığında Twitter eski hesaplar kapatılıyor haberi iyi gibi gözükse de kısa kullanıcı isimleri size ait olduğunda belki de tehlike altında olabilirsiniz.

Nasıl mı? Twitter ve diğer sosyal medya uygulamalarında. Kullanıcı adı değerli olan ve kısa olan hesaplar yoğun şikâyet altında kalarak kapatılıyor. Kapatıldıktan bir süre sonra da kullanıcı adı yeni bir hesaba alınıyordu.

Hesabınızın kapatılması Twitter profilinizi kaybetmeniz anlamına gelir. Kullanıcı adınız başka birisi tarafından alınarak satılmaya çalışılabilir. Bu nedenle, aslında kısa kullanıcı isimleri beraberinde kötü niyetli insanları da getirebilecek durumda olabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.