Mobil AlemiTeknolojiTeknoloji Haberleri

Havadan Şarj Artık Mümkün! Karşınızda Xiaomi Mi Air Charger

Tüm Ayrıntılarıyla Xiaomi Mi Air Charger

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde tanıttığı özel bir ürün ile dikkatleri üzerine çekti. Tanıtımı yapılan ve kablosuz şarj istasyonu görevi gören Xiaomi Mi Air Charger teknolojisi ile birlikte artık akıllı telefon kullanıcıları, herhangi bir kablo bağlantısına veya temasa gerek duymadan cihazlarını havadan şarj edebilecek. Dilerseniz, kısa süre içerisinde büyük ilgi uyandıran söz konusu teknolojiyi gelin daha yakından ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

Tüm Ayrıntılarıyla Xiaomi Mi Air Charger

Xiaomi Mi Air Charger, Xiaomi şirketi tarafından son derece özel bir şekilde geliştirilen devrim niteliğindeki havadan şarj teknolojisidir. Geçtiğimiz günler içerisinde resmi olarak tanıtılan bu teknoloji sayesinde artık akıllı telefon kullanıcıları, herhangi bir kabloya bağlı kalmadan telefonlarını havadan şarj edebilecektir.

Söz konusu ürün, her ne kadar şu an geliştirme aşamasında olsa da ilk bilgiler oldukça heyecan verici. Dilerseniz, tanıtımı yapılan yeni ürünün özelliklerini biraz daha yakından birlikte inceleyelim.

 

Çoklu Cihaz Desteği

Xiaomi Mi Air Charger özellikleri arasında çoklu cihaz desteği de bulunuyor. Her ne kadar söz konusu teknoloji temel de akıllı telefonların şarjı için geliştiriliyor olsa da kullanıcılar bu ürünü kullanarak akıllı saatlerini veya diğer akıllı ürünlerini son derece kolay bir şekilde şarj edebilecek.

Şarj Mesafesi Tatmin Edici

Xiaomi şirketinin geliştirdiği özel teknoloji sayesinde kullanıcılar, akıllı cihazlarını bir oda içerisinde herhangi bir kablo bağlantısına gerek duymadan elektrik dalgaları ile şarj edebilecek. Devrim niteliğinde olan bu teknolojisinin şarj gücü ise 5W olarak açıklandı.

Kablosuz Bağlantı

Xiaomi Mi Air Charger, 5 fazlı anten yapısı ile birlikte ilerleyen dönemlerde kullanıcıların karşısına gelecek. Cihaz içerisinde yer alan özel anten sistemi sayesinde oda içerisinde yer alan akıllı cihazlar otomatik bir şekilde tespit edilebilecek. Akıllı cihazlarını şarj etmek isteyen kullanıcılar, Wireless teknolojisini kullanarak kablosuz şarj istasyonuna bağlanabilecek.

Havadan Şarj Teknolojisi Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Xiaomi şirketi tarafından tanıtımı yapılan havadan şarj teknolojisinin resmi çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı. Şu an için geliştirme aşamasında olan ürünün ilerleyen yıllar içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor. İlerleyen yıllar içerisinde piyasaya çıkacak olan ürünün ne kadar satacağı ise şimdiden oldukça merak konusu.

Xiaomi Mi Air Charger Teknolojisinin Avantajları

Xiaomi Mi Air Charger avantajları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Söz konusu teknolojiyi kullanan kullanıcılar, artık herhangi bir kablo bağlantısına gerek duymadan cihazlarını şarj edebilecek.  Tamamen kablosuz şarj üzerine kurulu olan sistem sayesinde kullanıcılar aynı zamanda şarj esnasında cihazlarını aktif bir şekilde kullanmaya devam edebilecek.

Dileyen kullanıcılar şarj esnasında güvenle telefon görüşmesi yapabilecek, dileyen kullanıcılar müzik dinleyip sosyal medya uygulamalarında zaman geçirebilecek dileyen kullanıcılar ise şarj esnasında oyun oynayabilecek.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.