Kücük Bilgiler

İşletim Sistemleri Nedir? 32 Bit 64 Bit Nedir ?

32 / 64 Bit Nedir ?

OperatingSystems

İşletim Sistemleri Çalışmakta Bulunduğu Bilgisayarı / Server / İş İstasyonunu Yürütebilir ligini Sağlamak ve de Donanımları Doğrudan Yönetimini Sağlayan Yerel Yürütme Mekanizmasını İşlemesini Sağlayan Yazılımsal Bütünlüğün Adıdır.

İşletim Sistemleri Her Zaman Görsel Olmayabilir Masala Evlerde Kullandığımız ( Çoğumuz Tarafından Kullanılan ) Windows İşletim Sistemleri ( Ev Sürümü İçin Olanlar Win98,Xp, Win7 , Win8 Gibi ) Görsel Tabanlı Olup Son Kullanıcıyı Zorlamazlar Ama Server ve de İş İstasyonlarının Yönetiminizde Sağlayan İşletim Sistemlerimde Vardır ki Bakınız En Bilineni Linux Tabanlı Centos ‘dur. Centos ‘a Gnome Veya Diğer Grafik Destekleyicilerle Masaüstü ekstra olarak kurulur ve de grafik tabanlı hale gelir Ama Kısmen.

Bulunan İşletim Sistemleri
Unix
Linux
Windows
Mac OS

32 / 64 Bit Nedir ?

Veri Akış Hızlarıdır. Son Kullanıcıyı İlgilendiren Durum İse Win7’de 32 Bit İşletim Sistemleri 4 Gb Ram ‘e Kadar Desteklidir 4 Gb ‘den Sonrasını Görmez Bunun İçin 64 Bit Sağlam Bir Sistemse Akışı Hızlandırır Hem de Verimliliği Ortaya Koyar Ama. İşletim 32 Bit 64 Bit ‘den daha Az Bellek Harcaması Yapar.8 Ve 16 Bit Sistemlerde Vardı Ama Miladını Doldurdu.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.