Oyun Dünyası

Karantina Sürecinde Oynamanız Gereken 6 Tane Ücretsiz Mobil Oyun

Günümüzde, birçok insan gününün büyük bir çoğunluğunu akıllı telefonlarında vakit geçirerek değerlendiriyor. Özelliklede korona virüsü yüzünden evlerden çıkamadığımız şu karantina günlerinde akıllı telefonlarda mobil oyun oynama süreleri inanılmaz derecede arttı. Karantina sürecinde App Store’dan ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz en iyi oyunları sizler için derledik.

PUBG Mobile

İlk kez PC platformu için yayınlanan PUBG oyunu çok kısa sürede dünya üzerinde çok büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı. Battle royale tarzında olan PUBG oyununun bu büyük başarısının ardından PUGB Mobile adından mobil oyun versiyonu ücretsiz bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Oyunun başında sizden başka 99 kişiyle beraber içinde bulunduğunuz bir uçak oyun haritasının üzerinden geçerken istediğiniz bir noktada uçaktan atlayarak oyun alanına iniş yapıyorsunuz ve oyun başlamış oluyor. Oyunun başında hiçbir ekipman ve silahınız olmadığı için güçlenmek adına öncelikle ekipman ve silah toplamaya başlıyorsunuz, bu süreçte diğer oyuncular tarafından ölmemeye dikkat etmelisiniz. Oyunun genelinde ekipman ve silah topluyor, düşmanlarla mücadele ediyor ve sürekli daralan bir alanın içinde kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunun sonunda ise birinci olan kişi veya takım oyunu kazanmış oluyor. PUBG Mobile oyununda dilerseniz bireysel olarak, dilerseniz arkadaşlarınızla bir grup halinde oynayabilme seçenekleriniz var.

Fortnite

PC versiyonu ile dünya genelinde çok büyük oyuncu kitlesine ulaşan Fortnite, bu başarının ardından mobil versiyonu ile karşımıza çıktı. PUBG benzeri olan Fortnite oyunu, PUBG’den farklı olarak fantastik karakterler ve çok değişik silahlara sahip. PUBG oyununa alternatif bir oyun isterseniz, muadili olarak Fortnite oyununu deneyebilirsiniz.

Clash Royale

Clash of Clans oyununun geliştiricisi Supercell tarafından Clash of Clans karakterlerini barındıran bir oyun olarak geliştirilmiş ve yayınlanmış olan Clash Royale, kısa sürede çok büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Oyunda karakterler kart şeklinde, aynı kartları topladıkça karakteriniz için yeterli miktarda kart ve altın harcayarak karakterin kart seviyesini arttırabilirsiniz. Oyunda karakter kartları, sihir kartları ve bina kartları mevcuttur, ayrıca kartların enderlik seviyeleri de vardır. Elinizdeki mevcut kartlar ile kart destenizi belirliyorsunuz ve bu deste ile oyuna giriş yapıyorsunuz. Gerçek rakipler ile eş zamanlı olarak bir arenada karşılıklı savaştığınız bu 1 vs 1 oyunda, amacımız karşı tarafın bize gönderdiği karakterleri ve karşı tarafın kulelerini yok etmek. Oyunda her iki tarafında 1 tane ana kulesi ve 2 tane yan kulesi vardır. İki taraftan herhangi biri rakibin ana kulesini yok ederse direk oyunu kazanır, yoksa oyun süresi dolunca kimin daha fazla yan kule yok ettiğinin sayısına bakılır böylece daha fazla yan kule yok eden oyunu kazanır.

United Legends

Oyun sistemi olarak Clash Royale’in oyun sisteminin benzeri olan United Legends oyununu Clash Royale’in muadili olarak düşünebilirsiniz. İki oyunda da oynanış, kurallar ve amaçlar aynı. United Legends oyununda oyunun başında ülkenizi seçiyorsunuz ve ülkenizi temsil ederek mücadele ediyorsunuz. Ayrıca oyunun en güzel yanı Sultan Süleyman ve Napolyon gibi birçok tarihi karakteri barındırıyor olması.

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang oyunu, PC oyunu olarak piyasa sürülen moba (çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası) türündeki League of Legends oyunu temel alınarak geliştirilmiş moba türünde bir mobil oyundur. Mobile Legends, bilgisayarda oynadığınız League of Legends oyunundan aldığınız hazzı akıllı telefonunuzda da alabileceğiniz güzel bir oyun. Oyunda farklı özelliklere sahip birçok karakter mevcut ve bir karakter seçerek oyuna başlıyoruz. 2 takım halinde 5 kişiye 5 kişi şeklinde oynanan oyunda asıl amacınız rakip takımın ana üssünü yok etmek. Bunu yaparken karşı tarafın saldırılarına karşı savunmanız ve karşı takımın karakterlerini alt etmeniz gerekiyor. Mobil Legends oyunu, League of Legends sevenler için çok iyi bir mobil oyun tercihi olacaktır.

Dream League Soccer 2020

Oyun konsollarında oynadığınız futbol oyunlarının mobil oyun olarak uyarlanmış hali olan Dream League Soccer, futbol alanında en iyi birkaç mobil oyundan birisi. Ekranda bulunan tuşlar vasıtasıyla Dream League Soccer ile sanki joystick kullanıyormuş gibi telefonunuzda futbol oyunu oynamanın zevkini deneyimleyeceksiniz. Oyunun başında rastgele futbolculardan oluşan bir takımınız olacak, oyunda kazandığınız paralar ile yapacağınız transferler doğrultusunda hayalinizdeki rüya takımı oluşturacaksınız. Oyuncu transferi, oyuncu geliştirme gibi özelliklerinde bulunduğu oyunda hayalinizdeki takım oluşturup şampiyonluk için ter dökeceksiniz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ücretsiz oyunlarda Öde ve oyna oldu, ya oyun içinde item satıyorlar yada reklamlara boğuyorlar oyunu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.