Diğer Yazılarımız

Kripto Para Nereden Alınır Satılır?


Kripto para ve blok zinciri (veya blockchain) uygulama alanlarını genişletiyor. Reel sektör ekonomisinde blok zincirine bağlanan birçok proje ortaya çıkmaya başladı, ve gittikçe daha fazla işletme de iş süreçlerine blok zinciri teknolojilerini entegre etmeye başladı.

Kripto varlıkların ise şu anda ana kullanım alanı alım satım ve yatırımdır. Dijital varlık piyasasının dengesizliği ve yüksek değişkenliği dolayısıyla yatırımcılar en küçük sermayelerden çok daha büyük sermayelere ulaşabilmektedirler. Ve dikkatlice bir düşünüldüğü zaman da kesinlikle anlaşılıyor ki kripto ticareti ana sermayeye en kısa sürede birkaç sıfır atabilmektedir. Bu nedenden dolayı da yatırımcılar, kripto para nasıl alınır satılır diye düşünürken keşfettikleri türlü türlü stratejileri ve finansal araçları kullanırlar.

Ticaret ve Kripto

Ticaretin özü varlıkları farklı fiyatlarda alıp satmaya dayanır. Coinlerin alımı ve satımı arasındaki süre ise kullanmak istediğiniz kripto alım satım stratejisine göre değişmektedir:

  • Scalping stratejisi – alım satım 2 ila 15 dakika arasında sürer. Bu da pozisyonların açma ve kapama sürelerinin olabildiğince az olduğu anlamına gelir. Tüccarlar bu stratejiyi genellikle otomatik programlar aracılığıyla gerçekleştirir.
  • Günlük – pozisyon 24 saat içinde kapatılır ve bir günden daha uzun sürmez.
  • Swing – birkaç haftaya kadar sürebilir.
  • Pozisyon ticareti – bu uzun süreli bir yatırım türüdür, aylar alabilir.

Kripto alım satımına başlamak için önce bir kripto varlık, dijital cüzdan ve güvenilir bir kripto para borsası seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra var olan stratejileri öğrenmeli, sizin için hangisi en iyisiyse onu seçmelisiniz. Belki sizin için en iyisi günlük alım satım olacaktır. Belki de pozisyon ticareti gibi daha uzun süreli bir strateji seçmelisinizdir. Sonuç hangisi olursa olsun, önce ilk adımı atmalı ve başlamanız gerekmektedir.

Kripto Para Nereden Alınır?

Başarılı kripto alım satımı gerçekleştirmek için pratik en önemli şeydir. Biz kripto para platformu WhiteBIT’i öneriyoruz. Şeffaf ve kullanımı kolay bir hizmet olmasıyla beraber, aynı zamanda rahatça anlaşılabilir bir arayüzü ve yeni başlayanlar için uygun bir aracı bulunmaktadır. WhiteBIT farklı stratejiler denemeniz ve size uygun olanı seçmeniz için size bir demo hesabı sunar. Ticarete girişmek ve ilk adımlarınızı  atmanız için, WhiteBIT Hızlı Dönüştürücü’yü kullanabilirsiniz. Çevrimiçi, hızlı ve sorunsuz bir şekilde kripto alım satımı yapmanızı sağlar.

Kullanmak için almak istediğiniz varlığı ve satmak istediğiniz varlığı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra komisyon ücretini de hesaba katarak “Onayla” butonuna tıklayabilirsiniz. Alım satım ve kriptolar hakkında daha fazla bilgi için size WhiteBIT blogumuza hoş geldiniz diyoruz.

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.